خبرنگاران 15 هزار کودک ایلامی سنجش بینایی شدند

به گزارش شارژ 10، ایلام - خبرنگاران - معاون توسعه، پیشگیری و درمان اعتیاد اداره کل بهزیستی ایلام گفت: حدود 15 هزار و 200 کودک در این استان طول سال گذشته در راستای طرح پیشگیری از تنبلی چشم معاینه شدند.

خبرنگاران 15 هزار کودک ایلامی سنجش بینایی شدند

فروزان افسرده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه نمود: این طرح همه ساله از اول آبان ماه بصورت سراسری به اجرا در می آمد که به دلیل شرایط خاص ناشی از کرونا پارسال از اول تیرماه در استان اجرا شد.

وی با بیان اینکه بچه ها سه تا 6 سال در اجرای این طرح مورد معاینه چشم قرار گرفتند، ادامه داد: بچه های که در این طرح مشکوک بودند ابتدا توسط بینایی سنج و سپس چشم پزشک معاینه دوباره شدند.

معاون بهزیستی ایلام اضافه نمود: همچنین بچه های که به عمل جراحی و عینک احتیاج داشته و از نظر اقتصادی با مشکل روبرو باشند، از سوی بهزیستی مورد حمایت قرار می گیرند.

افسرده با ذکر اینکه هدف گذاری این طرح برای 9 هزار کودک بود، تاکید نمود: خوشبختانه با مشارکت والدین اجرای این طرح پوشش حدود 2 برابری داشته است.

وی یادآور شد: عارضه تنبلی چشم در صورت درمان به موقع قابل پیشگیری خواهد بود و موجب برطرف مسائل بینایی افراد در سنین بالاتر می گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1551

به "خبرنگاران 15 هزار کودک ایلامی سنجش بینایی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 15 هزار کودک ایلامی سنجش بینایی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید