حضور هنرمندان کرمانی در نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی تهران

به گزارش شارژ 10، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان، کاظم حسین زاده یکشنبه 3اسفندماه 1399 اضافه نمود: هفت هنرمند صنایع دستی در رشته های پته دوزی، گلیم بافی، سوزن دوزی بلوچ و تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در چهاردهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی تهران شرکت می نمایند.

حضور هنرمندان کرمانی در نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی تهران

او اظهار کرد: استان کرمان هرساله حضور پررنگی در نمایشگاه بین المللی تهران دارد زیرا این استان در حوزه صنایع دستی دارای ظرفیت های ملی و جهانی است که می تواند به مردم داخل و خارج از کشور معرفی کند.

حسین زاده اعلام کرد: حضور در نمایشگاه بین المللی تهران علاوه بر معرفی صنایع دستی هنرمندان کرمانی به عرضه این آثار هنری یاری زیادی می نماید و بازار فروش خوبی برای آنها به وجود می آورد.

او گفت: هنرمندان کرمانی در طول سال در نمایشگاه های ملی و بین المللی زیادی شرکت می نمایند که متاسفانه در ماه های گذشته این حضور به دلیل شیوع کرونا کم رنگ تر شده که تاثیر زیادی بر روی اشتغال هنرمندان گذاشته است.

حسین زاده با تاکید بر اینکه هنرمندان صنایع دستی استان کرمان در 74 رشته مشغول به فعالیت هستند، اظهار داشت: رشته های شاخص صنایع دستی این استان شامل پته دوزی، گلیم بافی، چاقو سازی، شال بافی، حصیر بافی، قلم زنی مس، تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی و گلیم بافی می گردد.

منبع: گردشبان
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1483

به "حضور هنرمندان کرمانی در نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور هنرمندان کرمانی در نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید