تعرفه آب افزایش می یابد؟

به گزارش شارژ 10، به گزارش خبرنگاران، طبق لایحه بودجه 1401 وزارت نیرو از طریق شرکت های آب و فاضلاب استانی سراسر کشور مکلف است علاوه بر نرخ آب بهای شهری، بازای هر متر مکعب فروش آب شرب بالاتر از الگوی مصرف تعین شده از طریق هیات وزیران ، 15 درصد نرخ آب بها را افزایش داده و از مشترکان آب شهری دریافت و به خزانه داری کل کشور واریز کند. در حالیکه وزیر نیرو امروز گفت: برنامه ای برای افزایش تعرفه های آب نداریم!

تعرفه آب افزایش می یابد؟

آن طور که ایسنا گزارش داده، علی اکبر محرابیان گفت: با توسعه انرژی های تجدیدپذیر مصرف سوخت کاهش می یابد و ما نیاز به آب نخواهیم داشت و در حوزه محیط زیستی نیز شرایط بهتری را تجربه خواهیم کرد.

وزیر نیرو همچنین در پاسخ به سوالی مبنی افزایش تعرفه آب گفت: در حال حاضر هیچ برنامه ای برای افزایش تعرفه آب نداریم و قرار نیست تغییری ایجاد شود.

محرابیان همچنین با اشاره به افزایش تعرفه برق مشترکان پرمصرف گفت: براساس قانون قرار شد تا تکالیفی برای تامین برق پرمصرف ها به صورت غیر یارانه ای ایجاد شود که برای این مسئله آیین نامه ای در هیات دولت به تصویب رسید و براساس این آیین نامه مصرف کنندگانی که تا سطح الگو مصرف می کنند شامل حال هیچ گونه افزایش تعرفه نشده اند، ضمن اینکه اگر این دسته از مشترکان در ماه های گرم سال اقدام به صرفه جویی کنند با نرخ خرید تضمینی برق تشویق خواهند شد.

وزیر نیرو اضافه کرد: یعنی اگر مشترکی صرفه جویی کند، نه تنها قبض خود را به صورت رایگان دریافت خواهد کرد بلکه طلبکار نیز خواهد شد و می تواند نقدا میزان صرفه جویی را از شرکت توانیر مطالبه کند، همچنین پیش بینی شده مشترکانی که تحت پوشش نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی هستند، میزان نیمی از الگوی مصرف به صورت رایگان برای آنها محاسبه شود.

آخرین اخبار جامعه را از صفحه جامعه خبرنگاران دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 22 بهمن 1400 بروزرسانی: 22 بهمن 1400 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1937

به "تعرفه آب افزایش می یابد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعرفه آب افزایش می یابد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید