ترامپ با وجود ابهامات مهم در توافق با مکزیک از آن دفاع می کند

به گزارش شارژ 10، ترامپ در حالی از توافق این کشور با مکزیک دفاع کرد که گذشته از انتقاداتی که به آن وارد است جزئیات آن نیز به طور رسمی اعلام نشده است.

ترامپ با وجود ابهامات مهم در توافق با مکزیک از آن دفاع می کند

ترامپ با وجود انتقاداتی که به توافق این کشور با مکزیک اجرا شده است از آن دفاع کرد. این انتقادها حاکی از آن است که هیچ تعهد جدی جدیدی برای محدود کردن مهاجران غیرقانونی به آمریکا صورت نگرفته است. ترامپ اظهار داشته است به زودی جزئیات بیشتری اعلام خواهد کرد.

اینکه آیا مکزیک متعهد شده است محصولات کشاورزی بیشتری را از آمریکا خریداری کند و اینکه آیا مکزیک تعهد پیشین خود مبنی بر گسترش حفاظت از مرز جنوبی با گواتمالا را شدت بخشیده است یا خیر هنوز روشن نیست.

سناتورهای دموکرات اظهار داشتند بسکمک از وجوه این توافق مطالب جدیدی نبوده اند.

در حالی که ترامپ در روز شنبه در پیامی توییتری اعلام کرده بود که مکزیک فوراً با خریداری مقادیر زیادی از محصولات کشاورزی آمریکا موافقت کرده است ولی سفیر مکزیک در آمریکا این تعهد را تایید نکرد.

این توافق در روز جمعه پس از سه روز مصاحبه در واشنگتن در پی آن اعلام شد که ترامپ مکزیک را به افزایش 5 درصدی تعرفه تمامی کالاهای این کشور تهدید کرد. تنها شرط صرفه نظر از افزایش این تعرفه ها تعهد مکزیک در کمک به کاهش مهاجران غیرقانونی بود که از مرزهای جنوبی آمریکا به این کشور وارد می شوند. ، مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 مرداد 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 221

به "ترامپ با وجود ابهامات مهم در توافق با مکزیک از آن دفاع می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ با وجود ابهامات مهم در توافق با مکزیک از آن دفاع می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید