بد و بیراه گفتن ها به یکدیگر موجب کُند شدن توسعه شده است

به گزارش شارژ 10، رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: به جای عمیق تر شدن فکر توسعه، کشمکش در کشور توسعه یافته است. بد و بیراه گفتن به یکدیگر موجب شده است که از نیروها کمتر استفاده گردد و کارها پر هزینه و کُند انجام گردد.

بد و بیراه گفتن ها به یکدیگر موجب کُند شدن توسعه شده است

به گزارش شارژ 10، علی لاریجانی در حاشیه افتتاح پروژه های فرودگاهی در فرودگاه مهرآباد گفت: اقدام بسیار سنجیده ای در مهرآباد اجرا شده به ویژه در شرایطی که کشور به این اقدامات احتیاج داشت.

وی با بیان اینکه صنعت هوایی کشور صنعتی ممتاز است که باید از ظرفیت های فناورانه روز برخوردار گردد، گفت: شرایط کشور متفاوت است و حمایت از صنعت هوایی باید از روش های دیگری انجام گردد.

رئیس مجلس در پیشنهادی خواهان ایجاد نظام توسعه ای در کشور شد و اضافه کرد: با ایجاد چنین نظامی باید جامع فکر کرد. به نظر بنده در این بخش به دو دلیل ساختاری و رفتاری دچار ضعفیم.

لاریجانی ادامه داد: در بخش ساختاری اش از زمان هویدا سازمان برنامه و بودجه صرفا به بودجه تمرکز داشته است و توسعه چندان مورد توجه قرار نگرفت. در آن مقطع زمانی به دلیل افزایش درآمدهای نفتی، بودجه در اختیار سازمان برنامه و بودجه نهاده شد و بخش بودجه بر امور توسعه غلبه پیدا کرد در حالی که بودجه کاری روتین است و نباید کشور را معطل آن کرد.

وی ادامه داد: با فعال شدن نظام توسعه همه دستگاه ها به فکر حرکت در مسیر توسعه خواهند افتاد.

نماینده مردم قم در مجلس با اشاره به بخش رفتاری ادامه داد: به جای عمیق تر شدن فکر توسعه، کشمکش در کشور توسعه یافته است. بد و بیراه گفتن به یکدیگر موجب شده است که از نیروها کمتر استفاده گردد و کارها پر هزینه و کند انجام گردد و حتی گاه اقلیت ها نیز زیرسوال برده می شوند. این کشمکش ها موجب کند شدن توسعه شده که باید از این مسیر برگشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به بخش های نظارتی کشور توصیه کرد: در انجام وظیفه نباید مچ گیری کنیم. شجاعت برای مدیران اجرایی امری کلیدی است. بخش نظارتی باید یاری نمایند تا مدیرانی که ذهن توسعه ای دارند با جسارت و شجاعت بیشتری کار نمایند. امیدوارم در مسیر آینده، ایران ما آباد و توسعه یافته گردد و تمام افرادی که ذهن خلاقی دارند در کشور فعال شوند.

در سرانجام این مراسم وزیر راه و شهرسازی و رئیس شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی کشور با اهدای یک ماکت هواپیما به رئیس مجلس شورای اسلامی از حضور علی لاریجانی در مجموعه فرودگاه مهرآباد تقدیر کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 بهمن 1397 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 73

به "بد و بیراه گفتن ها به یکدیگر موجب کُند شدن توسعه شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بد و بیراه گفتن ها به یکدیگر موجب کُند شدن توسعه شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید