احتمال بازگشایی تالارها در مناطق سفید

به گزارش شارژ 10، سرپرست مرکز امور اصناف و بازرگانان وزارت صنعت از احتمال بازگشایی تالارها در مناطق سفید اطلاع داد و گفت که بر اساس آمار وزارت بهداشت میانگین رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی اصناف 85 درصد بوده که اخیرا گفته شده پروتکل ها اجرا نمی گردد اما مشاهدات میدانی ما نشان می دهد بیشتر واحدهای صنفی رعایت می نمایند.

احتمال بازگشایی تالارها در مناطق سفید

به گزارش شارژ 10، جمشید گلپور امروز (چهارشنبه) در نشست خبری اظهار کرد: دولت اعتباراتی برای مشاغل آسیب دیده از کرونا در نظر گرفته و 15 شغل مشمول این طرح شده اند که تعداد قابل توجهی از آنها اصناف هستند. همچنین بسته حمایتی 12 تا 16 میلیون تومان بوده است؛ به واحدهایی که با دستور دولت تعطیل شدند 16 میلیون و واحدهایی که تعطیلی آنها ناگزیر بوده است، 12 میلیون تومان دریافت می نمایند.

وی با اشاره به اینکه مرحله اول پرداخت تسهیلات به واحدهای شامل پرونده بیمه شروع شده و پرداخت به بخش های که خارج از پرونده بیمه هستند، در دستور کار است، توضیح داد: واقعیت این است که کلیه اصناف از موضوع کرونا آسیب دیدند که بعضی آسیب ها بسیار شدید بوده است. مثلا تالارها که با دستور دولت تعطیل شدند، هنوز اجازه بازگشایی ندارند.

احتمال بازگشایی تالارها در مناطق سفید

البته به گفته وی مصوبه اولیه برای اینکه تالارهای پذیرایی برای جلوگیری از آسیب بیشتر در مناطق سفید بازگشایی شوند گرفته شده و اجرای آن در انتظار تصویب در ستاد ملی کرونا است.

وی همچنین درباره مکانیزم نظارتی بر اصناف گفت: برای اینکه موضوع تخلفات صنفی را رصد نموده و سرعت دهیم، سامانه بازرسی و اطلاع رسانی قیمت راه اندازی کردیم که شکایت هایی در حوزه تقلب و گران فروشی روزانه ثبت شده و سازمان حمایت و سازمان های صمت استان ها آن را آنالیز می نمایند.

دبیر هیات عالی نظارت بر سازمان های صنفی در ادامه در پاسخ به سوالی درباره افزایش قیمت کالاها بعد از ماه مبارک رمضان اظهار کرد: افزایش قیمت بر کسی پوشیده نیست اما نمی پذیرم که نظارتی بر آن وجود ندارد. منکر شرایط تورمی در کشور نیستیم اما هرکسی فراتراز سود قانونی کالایی عرضه کند قطعا مطابق قانون با آن برخورد می گردد.

اجازه صادرات ماسک سه لایه داده نمی گردد

گلپور از فراوری 72 میلیون ماسک سه لایه صنعتی در کشور از زمان شیوع کرونا اطلاع داد که فراوری 70 درصد این اقلام در کارگاه ها بوده است.

همچنین به گفته وی فراوری ماسک ان 95 سه میلیون، دستکش جراحی 6 میلیون، دستکش معاینه 322میلیون، دستکش یکبار مصرف 151 میلیون، لباس یکسره 944 عدد، الکل طبی 26 میلیون لیتر و ژل ضد عفونی نماینده 12 میلیون لیتربوده است.

این مقام مسوول با تاکید بر اینکه برای تامین ماسک سه لایه مسئله ای وجود ندارد، تاکید نمود: با این وجود اجازه صادرات ماسک سه لایه را نمی دهیم تا در این زمینه اطمینان خاطر داشته باشیم و کوشش می کنیم قیمت آن را در هفته های آینده کاهش دهیم.

گلپور همچنین در پاسخ به سوال شارژ 10 درباره رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی اصناف، گفت: بر اساس آمار وزارت بهداشت میانگین رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی اصناف 85 درصد بوده است. که اخیرا گفته شده پروتکل ها اجرا نمی گردد اما مشاهدات میدانی ما نشان می دهد بیشتر واحدهای صنفی رعایت می نمایند.

وی همچنین تاکید نمود که واحدهای صنفی که پروتکل های بهداشتی را رعایت ننمایند بار اول تذکر می گیرند اما دفعات بعد حتما پلمپ می شوند.

این مقام مسئول در خاتمه اظهار داشت که حدود 400 اتاق اصناف در کشور داریم که حدود 7000 اتحادیه صنفی فعالیت داشته و حدود سه میلیون واحد صنفی با پروانه کسب نقش آفرینی می نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1033

به "احتمال بازگشایی تالارها در مناطق سفید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال بازگشایی تالارها در مناطق سفید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید