12 رسم غیرعادی چینی ها که گردشگران را متعجب می نماید

به گزارش شارژ 10، هر کشوری فرهنگ و رسوم خاص خود را دارد. بنابراین ضروری است افراد پیش از سفر به هر کشوری اطلاعاتی راجع به آداب و رسوم مردم آنجا به دست بیاورند تا رفتار آنها مبادی آداب کشور مقصد باشد و به رسوم آنها بی احترامی نکنند. در این مقاله به آداب و رسوم مردم چین می پردازیم که دانستن آنها برای کسانی که قصد سفر به این کشور را دارند، ضروری است. با خبرنگاران همراه شوید.

12 رسم غیرعادی چینی ها که گردشگران را متعجب می نماید

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

1. چاپستیک را عمودی در ظرف غذاقرار نمی دهند

هرگز چاپستیک را به شکل عمودی داخل کاسه برنج نگذارید؛ این موضوع برای چینی ها ناخوشایند است، زیرا یادآور مراسمی است که برای مردگانشان برگزار می نمایند. اگر هنگام صحبت کردن عادت به تکان دادن دست هایتان دارید، چاپستیک را زمین گذاشته و بعد دست ها را تکان دهید.

2. باد گلو نشانه سپاسگزاری است

بادگلو زدن در چین نشانه سپاسگزاری و رضایت از غذا و درود بر سرآشپز است؛ بنابراین اگر سر میز شام چنین اتفاقی افتاد، تعجب نکنید.

3. فنجان های چای را مدام پر می نمایند

این رسم با نام پرکردن چای معروف است. میزبان به طور متناوب، فنجان خالی شده چای را پر می نماید و شخصی که فنجانش پر می گردد به رسم تشکر، ضربه آرامی به میز می زند.

4. از پذیرفتن هدیه چندین بار امتناع می گردد؛ سپس پذیرفته می گردد

اگر هدیه ای دادید و پذیرفته نشد، ناراحت نشوید چون این یک رسم معمول در چین است. اغلب اوقات سه بار امتناع می گردد اما گاهی هم به سه بار نمی رسد. به طورکلی انتظار می رود که برای بار اول پذیرفته نگردد حتی اگر شخص مایل به دریافت آن باشد اما بعد از چند بار تعارف، قبول خواهد نمود.

5. تف کردن امری عادی است

اگر در خیابان یا اماکن عمومی فردی را درحال تف کردن دیدید، تعجب نکنید؛ اگرچه مردم چین سعی می نمایند کمتر چنین عملی انجام دهند ولی کار بی ادبانه ای محسوب نمی گردد، حتی اگر داخل وسایط نقلیه عمومی یا منزل باشد.

6. پلیس به جای سگ نگهبان، از غاز استفاده می نماید

در نقاطی مانند ایالت سین کیانگ (Xinjiang)، عاملان اجرای قانون از غازهای اهلی استفاده می نمایند. طبق گفته مقامات چین، غازها دارای دید قوی، صدای بلند و حالت تهاجمی هستند که می توانند به جای سگ های نگهبان به کار گرفته شوند.

7. اشاره کردن امری بی ادبانه است

در برخی مناطق اطراف تبت مثل Jiuzhaiguo و مکان هایی که تبتی ها ساکن هستند، اشاره کردن عملی ناشایست است. به جای اشاره با انگشت، با کل دست که کف آن به سمت بالا و انگشتان صاف است، اشاره می گردد.

8. تعارف به راحتی پذیرفته نمی گردد

رد کردن تعارف در چین امری عادی است چون راحت پذیرفتن آن، نشانه غرور است.

9. انعام دادن توهین آمیز است

معمولاً در بیشتر شهرهای جهان انعام دادن در رستوران رایج است اما در چین این عمل، غیرضروری و حتی گاهی توهین آمیز است. فقط در فعالیت های مربوط به تور و هتل انعام داده می گردد.

10. افراد بومی از گردشگران درخواست می نمایند تا با آن ها عکس بگیرند

گاهی اوقات در اماکن عمومی چینی ها از شما می خواهند تا باهم عکس بگیرید؛ اغلب برای جبران، از شما می پرسند که آیا تمایل دارید با آن ها عکس بگیرید.

11. از ماسک در ساحل استفاده می نمایند

معمولا چینی ها را با چهره ای رنگ پریده می بینیم، اما پوشیدن ماسک کامل چهره، فرایند نسبتاً جدیدی در ساحل های این کشور است. در سال 2004 این ماسک که از پوست در برابر آفتاب و نیش عروس دریایی محافظت می نماید ساخته شد و در ساحل شهر چینگدائو (Qingdao) مورداستفاده نهاده شد. این ماسک در بین خانم های چینی هم متداول شده است.

12. مردم در خیابان ها چرت می زنند

چرت زدن در چین رایج است. معمولا مردمی را می بینید که در قطار، اتوبوس، ماشین یا اماکن غیرمعمول خوابیده اند. این عمل به قدری شناخته شده است که وب سایت www.sleepingchinese.com به عکس های خوابیدن مردم چین در اماکن غیرمعمول اختصاص یافته است. منبع:businessinsider

منبع: کجارو
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 657

به "12 رسم غیرعادی چینی ها که گردشگران را متعجب می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "12 رسم غیرعادی چینی ها که گردشگران را متعجب می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید