جاهای دیدنی ازمیر ؛ ساحل ها و تفریح های شبانه

به گزارش شارژ 10، برای شناختن جاهای دیدنی ازمیر این مطلب را بخوانید. اگر هم دوست دارید به ترکیه و سواحل زیبای آن سفر کنید به سایت تور خبرنگاران سری بزنید.

جاهای دیدنی ازمیر ؛ ساحل ها و تفریح های شبانه

جاهای دیدنی ازمیر ، هیراپولیس-پاموکاله

Hierapolis-Pamukkale مکانی باستانی در شهر ازمیر که جهانگرد ها علاقه زیادی به آن دارند

بیش تر مردم و جهانگرد ها این مکان را با نام پاموکاله می شناسند تا هیراپولیس. هیراپولیس، نام شهری قدیمی در کناره رود لایکوس است که به خاطر بهار زیبایش مشهور است. یکی از جاذبه های مهم این شهر وجود آب گرم کربنات دار میان آثار تمدن رومی به جای مانده از دوران باستان است که این مقصد را در لیست مهم ترین جاهای دیدنی ازمیر قرار می دهد.

بی نظیر است که در آب گرمی شنا کنید که املاحی به قدمت 200 سال پیش از میلاد دارد. در سال های بسیار دور زمین لرزه ای شهر را ویران می کند و آن را به آب می ریزد.

شهر باستانی هیراپولیس، متعلق به امپراطوری روم شرقی بوده و بقایای آن در بالای قلعه سفید رنگی با ارتفاعی نزدیک به 2 هزار 700 متر و عرضی در حدود 600 متر است که از فاصله 20 کیلومتری تپه های شهر دنیزلی قابل مشاهده است. تعداد زیادی چشمه های آب گرم مصنوعی در پاموکاله وجود دارد که راه رفتن با کفش در آن به دلیل ته نشینی مواد معدنی ممنوع است.

ساخت این چشمه ها به طرز فوق العاده زیبایی صورت گرفته و حتی دیدن آن هم خالی از لطف نیست. اما اگر به تاریخ بیش از این ها علاقه دارید، خبر خوش این جاست که موزه ای در همین شهر وجود دارد که نمونه هایی از آثار تاریخی و کشف شده شهر های کاریا، پیسیدیا و لیدیا برای بازدید موجود است.

تئاتر هیراپولیس ، ملاقات از نمایشی باستانی در ازمیر

در شیب بالای ویرانه های هیراپولیس تئاتر با شکوهی وجود دارد که دهانه ای 100 متری دارد. در این تئاتر که به سبک تئاترهای یونان باستان ساخته شده است و شبیه نمونه آتنی خود است، ویرانه های ساختمان پشت صحنه هم روبروی جایگاه دیدنگران مشهود است و این مساله آن را به یک جایگاه بی نظیر تبدیل می کند. این تئاتر در 200 قبل از میلاد، بیش تر از 20 هزار نفر را در خودش جا می داده است و حالا فقط حدود 30 ستون از آن به جای مانده.

کلیسای سنت پلی کارپ ، رنگارنگ و جادویی

St.Polycarp Church یکی از معروف ترین کلیساهای ازمیر

یکی از جاهای دیدنی ازمیر که نباید از دست داد، کلیسای کاتولیک سنت پلی کارپ است. این کلیسا در قرن 17 ام بنا شده. سنت پلی کارپ قدیمی ترین از نوع خود است که هنوز به کاربری خود ادامه می دهد. این کلیسا در سال 1922 از آتشی که بیشتر بناهای مجاور را سوزاند، در امان ماند.

دیوارهای این کلیسا با نقاشی های دیواری پوشانده شده است که در سده 19 میلادی، از طریق یک معمار به نام ریموند چارلز پِرِه، دوباره بازسازی شدند. لوسترهای شمعی بسیار این کلیسا، نور و رنگ بی نظیری به فضای این کلیسا می دهند.

کوه سیپیلوس ، سنگ نبشته ای تاریخی

Mount Sipylus سنگ نگاشته باستانی در ازمیر

از دیگر جاهای دیدنی ازمیر ، کوه سیپیلوس است که نشانه کار هنرمندانه و باستانی طبیعت است. این کوه به ارتفاع هزار و 513 متر است و در افسانه ها و تاریخ منطقه مانیسا، حرف از آن زیاد است. بخشی از این کوه به صورت صخره ای حکاکی شده که به نیوبه معروف است. این قسمت از کوه به شکل زنی است در حال گریه کردن است. در افسانه های یونان باستان، نیوبه به دختر تانتالوس معروف است.

کمرالتی ، سری به بازار سنتی بزنید

Kemeralti بازار تاریخی شهر و جاهای دیدنی شهر ازمیر

کمرالتی بازاری تاریخی ازمیر است. این بازار در یکی از شلوغ ترین جاهای ازمیر واقع شده است. بازار کمرالتی یکی از جاهای با سابقه و منسوب به دوره عثمانی است که در جهت میدان کوناک تا آگورا واقع شده است. کمرالتی به قرن 17 بازمی شود و مرکزی برای خرید، وسایل زینتی، کافه ها و مساجد است. اگر گرسنه هم باشید در این جا جاهای خوبی برای غذا خوردن پیدا خواهید کرد.

برای کسانی که در در پی قلب تپنده و روح شهر در خیابان های شلوغ می گردند، این مکان مجذوب کننده خواهد بود و در میان جاهای دیدنی ازمیر، شهر واقعیتش را در این جا به شما نشان می دهد.

موزه کی ، عاشق های ماشین می شوید

اگر از دوستداران ماشین هستید، حتما به Key Museum سربزنید

اگر ماشین دوست دارید و از دیدن ماشین های قدیمی قند توی دل تان آب می شود، بهتر است سری به موزه کی بزنید. این موزه که پنجمین مکان در لیست جاهای دیدنی ازمیر است با فضایی در حدود 7 هزار مترمربع، حدود 130 اتومبیل فوق زیبای قدیمی را در خودش جا داده است.

قدیمی ترین اتومبیل این جا متعلق به سال 1800 میلادی است. این اتومبیل ها و قطعات شان از سراسر جهان گرد آوری شده اند و به علاوه تمام اتومبیل های زیبا، می توانید 40 موتورسیکلت لوکس هم در آن ببینید.

کدیفه کاله ، زیر پوست ازمیر

Kadifekale قلعه ی باستانی ازمیر

کدیفه کاله، یکی دیگر از جاهای دیدنی ازمیر است. این مکان به دلیل باروی سنگی که میان کوه های ازمیر جا خوش کرده است، معروف است. این قلعه به دوران یونان باستان (سده سوم پیش از میلاد) و شهر سیمرنا برمی شود. در بالای برج کدیفه کاله، نمایی خارق العاده ای از شهر ازمیر و خلیج آن خواهید داشت که پیشنهاد می کنیم از دستش ندید.

آسانسور را جور دیگری تجربه کنید

Asansor تجریه ای نو و بی نظیر در تفریح و خوشگذرانی است

اگر به دیدن برج ساعت ازمیر رفتید، نباید فراموش کنید که با یک پیاده روی 20 دقیقه ای از برج ساعت می توانید آسانسور را ببینید. این بنا متعلق به سال 1907 میلادی است و فضای دل انگیز به همراه منظره ای بی نظیر دارد که از صخره ها تا ساحل کاراتاس را شامل می شود. کافه معروفی در بالای آسانسور وجود دارد که غذا و نوشیدنی های متنوع آن می تواند اوقات تان را در این مکان شیرین تر کند.

ازمیر را با این ساعت می شناسند

Izmir Clock Tower نماد شهر ازیمر است

برج ساعت شاید یکی از معروف ترین جاهای دیدنی ازمیر باشد. این برج تاریخی که نام دیگر آن ساعت کولسی (Saat Kulesi) است در میدان کوناک (Konak Square) و در مرکز ازمیر قرار گرفته است. این برج در سال 1901 میلادی از طریق معماری فرانسوی برای گرامیداشت 25 امین سال تاج گذاری عبد الحمید دوم ساخته شده است. این برج با ارتفاعی 25 متر نمایی سنتی دارد.

شیرینجه ، به روستای زیبای ازمیر خوش آمدید

Sirince را با نوشیدنی های بی نظیرش از دست ندهید

این شهر به نوشیدنی های متنوعش و بی نظیرش معروفیت دارد. با چند دقیقه فاصله از شیرینجه، یک دهکده ترکی با خانه های بسیار زیبای سفید و سقف های سفالی واقع شده است که فضای سنتیش هر جهانگردی را جذب می کند و مراتع و تاکستان هایش معروف است. هیچ ورودیه ای در کار نیست و می توانید در خیابان هایش قدم بزنید. با توجه به این که شیرینجه به افه سوس (Ephesus) نزدیک است، پیشنهاد می کنیم که هردو مقصد را در یک روز بروید.

افه سوس ، تاریخ فراموش شده رومیان

Ephesus یک مکان باستانی برای ملاقات با زیبایی های 3 هزار ساله

شهری باستانی از بقایای تمدن یونان که معماری فوق زیبا و بی نظیرش مسحورتان می کند. افه سوس به افه زه (Efeze) هم معروف است و یکی از بزرگ ترین شهرهای دوره روم بوده است. احتمالا این شهر دومین شهر بزرگ جهان در دوره خودش بوده است. در شرق مدیترانه، افه سوس بهترین بازمانده معابد باستان است که معبد آرتمیس را در خود جای داده است.

این معبد را جزو هفت شگفتی جهان باستان می دانند و بسیاری بر طبق کتاب مقدس افه سوس را خانه مریم، مادر حضرت عیسی مسیح می شمارند. این شهر باستانی چندین بخش متفاوت و بی نظیر دارد. کتابخانه سلسوس، غار هفت خوابه ها، تئاتر، کلیسای مریم، خانه باکره، مسجد ایزابی، باسیلیکای سنت جان و معبد هادریان از جمله این بخش ها هستند.

جاهای دیدنی ازمیر ، ساحل ها

ساحل چشمه ، یکی از زیباترین ساحل های ازمیر

جاهای دیدنی ازمیر | ساحل Cesme

این ساحل یکی از معروف ترین نقاط ازمیر و ترکیه در تابستان است و با مرکز ازمیر در حدود 1 ساعت فاصله دارد. وقتی که هوا گرم می شود بسیاری از ازمیری ها به سمت ساحل های زیادی روانه می شوند، اما چشمه، به شما تجربه یکی از بهترین ساحل های ماسه ای را خواهد داد.

ایلیچا ، ساحلی سفید در کنار حمام های لجن

ساحل های ازمیر | Ilica Plaji

ساحل ایلیچا یک ساحل 2 کیلومتری از ماسه و دریای آبی با بسیاری امکانات است که اوقات تان را خوش تر می کند. ایلیچا همین طور به خاطر بهارهای گرمش معروف است. حمام های لجن هم این جا هستند و می توانید هم تجربه تازه ای کنید و هم به فکر سلامتی خود باشید. نکته دیگر درباره ایلیچا باد همیشه مناسب آن برای موج سواری، پاراگلایدر سواری، کایت سواری و چتربازی با قایق و تفریحاتی از این قبیل است.

پیرلانتا پلاژ ، ساحلی با رستوران های لوکس

pirlanta plaji ساحلی دیدنی در ازمیر

یکی از بهترین جاها برای موج سواری با موج ها و بادهای فراوان است. در ده کیلومتری مرکز چشمه در Cliftkkoydedir واقع شده است. این نام از ماسه های درخشان این جا الهام گرفته شده. با توجه به باد مناسب آن مقصد بسیاری از کایت سواران و موج سواران است. نکته دیگر این ساحل این است که می توانید 250 متر روی ماسه به سمت دریا حرکت کنید و بعد وارد آب شوید. عرض زیاد ساحل از نکات جالب توجه این پلاژ است.

آلتینکوم پلاژ ، ساحلی کلاسیک در ازمیر

جاهای دیدنی ازمیر | Altinkum Plaji

یکی دیگر از ساحل های ازمیر، آلتینکوم پلاژ است که نام آن به معنی ماسه طلایی ست. این نام گذاری بی دلیل نبوده است، چرا که این جا یکی از دوست داشتنی ترین ساحل های ازمیر است. آلتینکوم پلاژ حدود 10 کیلومتر با چشمه فاصله دارد و بهره مند از بادهای شمالی و محیط باز رو به دریا و همین طور دمایی کم تر از ساحل چشمه است.

ماوی کوی ، آرام و بی سرو صدا

Mavi Koy ساحل و طبیعت ازمیر در کنار هم

ماوی کوی به خطر کریستالی بودن آب و آکواریومش معروف است. ماوی کوی یکی از بهترین ها در ساحل های ازمیر است. در این جا شما می توانید با قایق های تفریحی کوچک زیر آب را هم ببینید و از خلیجی فیروزه ای لذت ببرید.

بویالیک پلاژ ، لوکس و مدرن و دنج

Boyalik Plaji ساحل لوکس ازمیر

از بین ساحل های ازمیر به خاطر ماسه های سفیدش با ایلیکا قابل مقایسه است. ساحل بویالیک 2 کیلومتر ادامه دارد. این ساحل خیلی فضای راحت و طبیعی تری از ساحل های دیگر ازمیر دارد. باد آرام و محیط کم سر و صدا برای افرادی که نمی توانند در سر وصدای زیاد جاهایی مثل ساحل چشمه دوام بیاورند، راه چاره است. اما بویالیک در همسایگی آیایورگی کویوی پر سروصداست.

آیایورگی کویو ، ساحل آبی به سبک دریای شمال

Ayayorgi Koyu ساحلی با آبی کبالتی

خلیج آیایورگی، معروف ترین جای چشمه است که دارای انواع و اقسام تفریحات تابستانی و ساحلی ست؛ از موسیقی و نوشیدنی و جمع های ساحلی گرفته تا آب تنی و ساحل کم عمق. این ساحل فضای سبز هم دارد. به علاوه قسمت هایی هم دارد که به دلیل آرام تر بودن آن برای خانواده ها مناسب تر است.

جاهای دیدنی ازمیر ، تفریح های شبانه

زندگی شبانه ازمیر، متنوع و گسترده است. برای هرکسی چیزی دارد. موسیقی جَز (Jazz Clubs) و راک (Hardcore Rock Pubs) و مکان هایی برای خوردن نوشیدنی های متنوع که فضایی دل انگیز دارد. در این جا چند پیشنهاد از این دست برای بعد از غروب آفتاب در ازمیر به شما خواهیم داد.

کافه 1888 ، ترکیبی از موسیقی و رنگ و نور و آرامش

تفریح های شبانه ازمیر | کافه 1888

یکی از بهترین ها در تفریحات شبانه ازمیر، کافه 1888 است که مورد توجه همه از جمله اهالی ازمیر و جهانگرد ها است. هر آخر هفته برنامه های بسیار جالبی در آن برگزار می شود. در این حین که موسیقی زنده حال و هوای شما را شاد و خوش می کند، می توانید نوشیدنی دلخواه تان را سفارش دهید.

1888, Alsancak Mahallesi, Cumhuriyet Bulvarı, No: 248, Konak/Izmir, Turkey

کافه نار ، ترکیب خاص از ازمیر دوست داشتنی

تفریح های شبانه ازمیر | Nar کافه ای دنج و آرام

یکی از معروف ترین جاها برای تفریح های شبانه ازمیر ، ناربار است. ناربار در منطقه آلاچاتی که یکی از منطقه ها مشهور شهر ازمیر است، واقع شده است. ناربار، همچنین شعبه های دیگری هم در ازمیر دارد و به یک جای دل نشین در شهر تبدیل شده است. فضای با نشاط و حیاط پشتی بسیار زیبا و همین طور یک کافه، می تواند شبی خوش را برای ازمیر رقم بزند.

Nar Bar, Meksika Sokak, Alsancak, Izmir, Turkey

کافه بایوس، یک شب شلوغ و جنجالی

جاهای دیدنی ازمیر | کافه Bios

یکی از جاهای مورد علاقه دوست داران تفریح شبانه ازمیر، این جاست که در خیابان شلوغ قاضی کدینلار سوکاجی (Gazi Kadinlar Sokagi) واقع شده است. شما می توانید بهترین اجراهای زنده را در این جا شاهد باشید. استیج بایوس شاهد اجراهایی از بهترین های موسیقی ترکیه بوده است از آلترنانیو راک گرفته تا کلاسیک ها. یک نوشیدنی سفارش بدهید و از موسیقی زنده لذت ببرید.

Bios Bar, 1453 Sokak No.18, Gazi Kadınlar Sokağı, Alsancak, Izmir, Turkey,

کافه قاضی کدینلار سوکاجی ، شلوغ و همیشه زنده

این خیابان یک جای متفاوت در مقصدهای تفریح های شبانه در ازمیر است. خیابان قاضی کدینلار سوکاجی همیشه و مخصوصاً در آخر هفته ها بسیار شلوغ است. تعدادی از خانه های قدیمی بازسازی شده در این خیابان منظره زیبایی به وجود آوردند و موسیقی، مغازه ها و مراکز نوشیدنی یک فضای زنده را برای شب فراهم می آورند.

Gazi Kadınlar Sokağı, Izmir, Turkey

کافه سیرنا ، آرامش با غذایی خوشمزه

جاهای دیدنی ازمیر | Sirena Pub

سیرنا یکی دیگر از بهترین جاها برای اوقاتی خوش در شب های ازمیر است. با یک فضای با نشاط و راحت برای لذت بردن در همه فصل ها حتی مورد توجه اهالی ازمیر هم هست. جایگاه های بیرونش معمولا پر است و دورن کافه محیطی کلاسیک دارد. کلکسیونی از لیوان ها و زیرلیوانی ها سیرنا، حتما شما را برای دیدن داخل کافه وسوسه می کند.

Sirena Pub, Kültür Mahallesi, Atatürk Caddesi, No 194/1A, Konak, Izmir, Turkey

بلک جک ، آغازی برای یک شب خیال انگیز

تفریح های شبانه ازمیر | رستوران بلک جک

اگر در پی یک جا برای موسیقی زنده عالی هستید، بلک جک، جای مورد علاقه شما در ازمیر می شود. در روزهای مختلفی شب های موسیقی ملل مختلف برگزار می شود. یک شب مکزیکی، یک شب کوبایی و شب دیگر یونانی! در کنار این ها موزیسین های ترک هم حضور دارند. اگر قصد رفتن به بلک جک را دارید، حتما بین ساعت 7 تا 12 شب به آن جا بروید، چون یک برنامه هر روزه در آن برقرار است. برنامه هر روزه ساعت خوش!

BlackJack, Bostanlı Mahallesi, Şht. Cengiz Topel Cd. No:32, Karşıyaka, Izmir, Turkey

برای سفر به ازمیر و لذت بردن از جاهای دیدنی این شهر از بلیط های به صرفه خبرنگاران استفاده کنید یا هتل های لوکس و مناسب آن را از ما بخواهید.

منبع:سـفـرزون

منبع: دیجیاتور
انتشار: 12 مرداد 1401 بروزرسانی: 12 مرداد 1401 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 2092

به "جاهای دیدنی ازمیر ؛ ساحل ها و تفریح های شبانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاهای دیدنی ازمیر ؛ ساحل ها و تفریح های شبانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید