10 شهر عالی برای بازدید در روسیه

به گزارش شارژ 10، روسیه به اسم عظیم ترین و قدرتمند ترین عضو اتحاد جماهیر شوروی سابق، هنوز هم یک کشور عالی برای بازدید است. روسیه کشور کنتراست ها و متضادهاست.

10 شهر عالی برای بازدید در روسیه

سواحل عظیم نیمه گرمسیری تا منطقه ها زمستانی و سرد در شمال، همه به خوبی در این کشور دیده می گردد. شرق روسیه جمعیت کمتری دارد اما هنوز هم در آن شهرهایی است که می تواند دنیاگرد ها و گردشگران بیشتری نسبت به غرب جذب نماید.

روسیه تاریخی غنی دارد و دنیاگرد ها به هر ناحیه ای که سفر کنند می توانند نشانه ای از این تاریخ غنی را ببینند. تقریبا در همه جا بازدید کنندگان می توانند نمونه هایی از هنر با شکوه را نه تنها در موزه ها ، بلکه در کلیساهای آن هم مشاهده کنند.

  1. یکاترینبورگ:

یکاترینبورگ یک شهر صنعتی در کوه های اورال است که جاهای زیادی برای بازدید دارد. با اینحال این ناحیه بیشتر به اسم مکانی که تزار نیکلاس ، آخرین تزار روسیه ، و خانواده اش در سال 1918 در زمان انقلاب روسیه اعدام شدند یاد می گردد. یکاترینبورگ امروزی یک صحنه پر جنب و جوش فرهنگی ، میزبان بسیاری از کتابخانه ها، سالن های تئاتر و نمایشنامه نویسان، و شرکت های پایکوبی و بعلاوه گروه های موسیقی راک روسیه است.چهارمین شهر عظیم روسیه بعلاوه دارای بیش از 30 موزه است. یکی از این موزه ها دارای قدیمی ترین مجسمه چوبی دنیا در مجموعه Shigir بوده و دیگری بیش از 300 آیکون نوینسک دارد.

  1. سوچی:

سوچی در دریای سیاه عظیم، مقصد ورزش های زمستانی است و در واقع میزبانی المپیک زمستانی 2014 هم بر عهده این شهر بود. علاوه بر اسکی ، سوچی میزبان مسابقه فرمول 1 جایزه عظیم روسیه است و در سال 2018 هم میزبان جام دنیای خواهد بود. علاوه بر برف زمستانی ، این شهر دارای آب و هوای نیمه گرمسیری و سواحل عظیمی است.

این اقامت گاه ساحلی در روسیه برترین مکان برای بازدید در زمستان های سرد و تابستان های گرم است. قدم زدن در پشته های خاکی دریا تجربه بسیار لذت بخشی خواهد بود. این شهر بعلاوه میزبان شمالی ترین مزارع چای در منطقه است.

  1. ولیکی نووگورود:

ولیکی نووگورود در قرن دهم بنا شده و یکی از قدیمی ترین شهرها در شمال دور روسیه است. ولیکی نووگورود ادعا می نماید از زمان دعوت شاهزاده روریک اسکاندیناوی به حکومت روسیه برای ایجاد یک خاندان حاکم که 750 سال به طول انجامید ، زادگاه روسیه بوده است.

منظره ها برتر در این شهر شامل کلیسای جامع سنت سوفیا و برج ناقوس،چشمه بازرگانان وموزه هایی همانند موزه آهن ، سفال و تاریخ است. شهر ولیکی نووگورود در دریاچه ایلمن واقع شده و برترین مکان برای خوردن سوپ روسی و خرید عسل طبیعی است.

  1. ولادی وستوک:

کوه هاو دهانه هایی که این شهر را احاطه نموده اند، منظره های زیبا و خیره کننده از آن ایجاد می کنند. آخرین توقف در راه آهن ترانس سیبری ، ولادی وستک را به عظیمترین بندر این کشور در اقیانوس آرام تبدیل نموده است. این شهر دارای جاذبه های فرهنگی بسیاری همانند تئاتر ، موزه و کنسرت است.

بازیگر معروف یول برینر در سال 1920 در این شهر متولد شده است. مسافران شاید بخواهند در پارک های دوست داشتنی این شهر همانند Minny Gorodok که یک پایگاه نظامی بوده است، قدم بزنند. میدان اصلی این شهر Admiralsky Skver است.

  1. نیژنی نووگورود:

نیژنی نووگورود به اسم پنجمین شهر عظیم روسیه در محل تلاقی رودخانه های ولگا و اوکا قرار گرفته است.این شهر به اسم یک قلعه در قرن سیزدهم شروع شد و پس از تولد ماکسیم گورکی در آن، به گورکی معروفیت یافت.

نیژنی نووگورود یک جای خوب برای غرق شدن در هنر و معماری روسی، با بیش از 600 آثار تاریخی و مجسمه ها، و حداقل 200 موزه هنر، سالن های کنسرت و مانند آن است.

  1. ایرکوتسک:

ایرکوتسک عملا مرکز سیبری شرقی بوده و محبوب ترین مکان برای توقف در راه آهن بین مسکو و شرق است. با وجود تنها 45 کیلومتر فاصله از دریاچه بایکال، این شهر برترین مکان برای کشف خط ساحلی غربی دریاچه است.

مسافرانی که به این ناحیه سفر می کنند حتما از آنچه می بینند شگفت زده خواهند شد. خانه های چوبی تزیین شده در کنار آپارتمان های استاندارد بلوک شوروی ، به علاوه بلوارهای عریض با ترافیک بسیار کم برای یک شهرستان 500000 نفری ، دنیاگرد ها و گردشگران را متعجب می نماید.

ایرکوتسک محل بسیاری از درگیری های خونین میان جناح های روسیه در انقلابات مختلف بود. بعلاوه به اسم یک محل تبعید برای روشنفکران ، هنرمندان مورد استفاده قرار می گرفت. کلیساهای متعددی ، از جمله کلیسای معراج، زمین شناسی و تاریخ موزه ایرکوتسک در این شهر واقع شده است.

  1. کازان:

کازان یا همان غازان،گاهی اوقات به اسم استانبول ولگا خوانده می گردد زیرا این شهر محلی است که فرهنگ اروپایی و آسیایی به خوبی در کنار هم دیده می گردد. این شهر مرکز تاتارستان بوده و شهری دوست داشتنی است که در آن برج کلیسا و مناره ها خط افق را پر می کنند.

این شهر بعلاوه به اسم سومین مرکز روسیه، پس از مسکو و سنت پترزبورگ شناخته شده است و ساکنان آن از بالاترین استانداردهای زندگی در روسیه لذت و بهره می برند.منظره های که می توان از آن ها تماشا کرد شامل به جای مانده کاخ کرملین قازان که به وسیله ایوان مخوف نابود شد، مسجد کول شریف، و خیابان بومن به اسم یک خیابان خرید عابر پیاده است.

  1. حلقه طلایی:

حلقه طلایی روسیه شامل چند شهر قدیمی است که به همراه یکدیگر ظاهری زیبا به روسیه داده اند.این حومه زیبا پر از باغ گیلاس، کلبه های عجیب و جالب، گنبد پیازی شکل و کلیساهای شمایلی است که حاوی قدیمی ترین هنر این کشور بوده و این منطقه را به برترین نقطه برای بازدید تبدیل نموده است.

این ناحیه به اسم قدیمی ترین ناحیه روسیه امروزه توانسته است دنیاگرد های بسیاری را به خود جلب کند. روش سنتی برای بازدید از شهرها و شهرستان های کوچک باعث ایجاد یک حلقه در جهت عقربه های ساعت شده که از مسکو شروع شده و به آن هم ختم می گردد.

ولادیمیر، سوزدال ، کوستروما، یاروسلاول، روستوف از جمله شهرهای این حلقه زیباست. کلیساهای سنگ سفید ، صومعه ها و قلعه ها تنهای بعضی از منظره ها تماشای در این ناحیه است.

  1. سن پترزبورگ:

دومین شهر عظیم روسیه یعنی سنت پترزبورگ ممکن است به اسم لنینگراد شناخته شده باشد اما بیشتر افراد آن را با نام تولدش یعنی سنت پترزبرگ می شناسند. این شهر در سال 1703 به وسیله زار پتر کبیر بنا قرار گرفت، سنت پترزبورگ پس از آن مرکز امپراتوری روسیه بود. نام آن در سال 1924 به لنینگراد تغییر کرد.

به خاطر موقعیت آن در رودخانه نوا که به خلیج فنلاند ریخته و سپس وارد دریای بالتیک می گردد، این شهر موقعیتی عالی برای کشتی های کروز بوده و محبوب ترین مکان در روسیه است.

این شهر به اسم مرکز فرهنگی روسیه شناخته شده و دارای یکی از برترین مجموعه های هنری در دنیا است.خیابان نوسکی معروف ترین خیابان خرید و خوردن نهار در این شهر است.

  1. مسکو:

مسکو به اسم مرکز روسیه مهم ترین شهر در روسیه است. این موضوع تنها به خاطر وجود مسائل سیاسی نیست. این شهر با جمعیتی بالغ بر 12 میلیون نفر به خاطر کوشش های هنری آن، از جمله باله ، سمفونی و هنر شناخته شده است.گنبد های پیازی شکل کلیساهای تاریخی آن، خط افق را پر می کنند.

شکوه کرملین و میدان سرخ قابل توجه، یکی از عظیمترین میادین در دنیا بوده و جزو منظره های است که نباید بازدید آن ها را از دست داد.شواهد دیگری که نشان می دهد گذشته مسکو همواره هم خیلی تمیز نبوده را می توان در موزه های گولاگ و جنگ سرد دید.

12 کلیسای معروف فرانسه

جاهای تماشای توکیو و جاذبه های گردشگری ژاپن

15 علت برای تجربه یک مسافرت تنهایی

20 جاذبه گردشگری برتر آسیا

منبع: آلامتو
انتشار: 29 تیر 1400 بروزرسانی: 29 تیر 1400 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1696

به "10 شهر عالی برای بازدید در روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 شهر عالی برای بازدید در روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید