کشتی گیر آذربایجان عمدا با ایران مسابقه نداد؟

به گزارش شارژ 10، قرار بود در مسابقات کشتی کرواسی و در فینال وزن 125 کیلوگرم، امیرحسین زارع به مصاف گئورگی مشویلدیشویلی برود، اما آزادکار 31 ساله روی تشک حاضر نشد. این اتفاق سبب شد شایعات زیادی پیرامون مشویلدیشویلی شکل بگیرد؛ تا جایی که غیبت او را به تیره و تار شدن روابط ایران و جمهوری آذربایجان در روز های اخیر به علت حمله به سفارت باکو در تهران، مرتبط دانستند. این ماجرا در فضای رسانه ای برای این کشتی گیر دردسرساز شده است.

کشتی گیر آذربایجان عمدا با ایران مسابقه نداد؟

البته انتشار عکس هایی از مشویلدیشویلی نشان از مصدومیت شدید چشم او دارد. هرچند این آسیب دیدگی به دلایلی مانند برخورد انگشتان حریف در کشتی، عجیب و غیرطبیعی نبوده، ولی تورم چشم این آزادکار قابل توجه است.

با این حال کشتی گیر آذربایجانی با لبخند روی سکو کنار زارع ایستاد و با دستانش هم حرکتی خاص انجام داد تا نشان دهد او شخصا مسئله ای با کشتی گیر ایرانی نداشته است.

البته مشویلدیشویلی تنها حریف آذربایجانی کشتی گیران ایرانی در زاگرب نبوده تا معین گردد حداقل تصمیمی جمعی اتخاذ نشده و احتمالا مصدومیت باعث شده زارع بدون مبارزه به مدال طلا برسد. در همین خصوص دیگر کشتی گیر آذربایجانی برابر ملی پوش کشورمان به میدان رفت.

با این اوصاف باید منتظر واکنش اتحادیه کشتی جهانی در قبال این انصراف کشتی گیر سنگین وزن آذربایجان بود.

منبع: خبرورزشی

منبع: فرارو
انتشار: 17 بهمن 1401 بروزرسانی: 17 بهمن 1401 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 2188

به "کشتی گیر آذربایجان عمدا با ایران مسابقه نداد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشتی گیر آذربایجان عمدا با ایران مسابقه نداد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید