چطور از افراد مسن تر در برابر کرونا محافظت کنیم؟

به گزارش شارژ 10، خبرنگاران: ایتالیا و کره جنوبی دو کشوری هستند که با تعداد زیادی از مبتلایان به کرونا روبرو شدند. طبقه بندی سنی مبتلایان به کرونا و مقایسه درصد مبتلایان در ایتالیا و کره جنوبی یک تفاوت عمده را نشان می دهد.

چطور از افراد مسن تر در برابر کرونا محافظت کنیم؟

تنها 3 درصد افراد گرفتار کرونا در کره جنوبی بالای 80 سال هستند، در حالیکه بیشتر از 19 درصد مبتلایان در ایتالیا بالای 80 سال سن دارند. این در حالی ست که تعداد کل مبتلایان و بافت سنی در دو کشور تقریبا مشابه است. از طرف دیگر آمار مبتلایان بین 20 تا 29 سال با تست مثبت در کره جنوبی 8 برابر بیشتر از ایتالیاست.

دلیل اصلی این تفاوت دو استراتژی متفاوت برای تست کرونا در ایتالیا و کره جنوبی است. در ایتالیا، تنها افرادی که دارای نشانه های بیماری باشند تست می شوند، در حالیکه کره جنوبی تقریبا همه افراد را تست می نماید، حتی اگر نشانه بیماری را نداشته باشند.

پس کره جنوبی توانسته تعداد بیشتری از افراد مبتلا، ولی بدون نشانه بیماری را تشخیص دهد، و همانطور که نمودار آماری نشان میدهد تعداد بسیار زیادی از این نمونه ها بین 20 تا 29 سال هستند.

این مقایسه آماری نشان می دهد که احتمالا بخش زیادی از جمعیت جوان در حال حاضر مبتلا هستند و ممکن هست هیچ نشانه ای نداشته باشند و بهبود یابند. ولی این افراد ناقلان اصلی هستند و بدون اینکه خودشان بدانند به سرعت در حال انتقال ویروس به جوانان دیگر (ناقلان بدون نشانه جدید) و همچنین مسن تر ها که بیشتر در معرض خطر از دست رفتن جان هستند، می باشند.

نتیجه گیری:

اگر جوان هستید، خود را مبتلا به کرونا، ولی بدون نشانه فرض کنید و از هر گونه نزدیکی به افراد مسن پرهیز کنید، چون ندانسته ممکن است جان عزیزان خود و دیگران را به خطر بیندازید.

اگر میان سال یا مسن هستید: حتما تا جایی که ممکن است از دیدار با افراد جوان پرهیز کنید. این قرنطینه حداکثری قطعا کار بسیار سختی است، ولی با توجه به اینکه امکان تست کرونا فراگیر در ایران وجود ندارد، قرنطینه حداکثری و فرض مثبت بودن همه جوان ها تنها راهی است که می تواند ایران را از شرایط ایتالیا دور و به شرایط کره جنوبی نزدیک کند.

منبع: bbc

منبع: برترین ها
انتشار: 7 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1073

به "چطور از افراد مسن تر در برابر کرونا محافظت کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور از افراد مسن تر در برابر کرونا محافظت کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید