پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا چهارشنبه 23 تیر 1400

به گزارش شارژ 10، خبرنگارانـ بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده شرایط جوی استان تهران، آسمانی صاف و آفتابی پیش بینی می شود.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا چهارشنبه 23 تیر 1400

فردا چهارشنبه 23 تیرماه 1400 هوای تهران آفتابی خواهد بود و شاخص آلودگی هوا هم در شرایط زرد خواهد بود.

به گزارش خبرنگاران، طبق پیش بینی های هواشناسی امروز آسمان تهران صاف و آفتابی حداکثر و حداقل دما در تهران 38 و 25 درجه است. نقشه های هواشناسی از کاهش دمای هوای گرم تا آخرهفته در مرکز خبر می دهند.

کمترین و بیشترین دمای امروز تهران

امروز آسمان تهران آفتابی است و دمای امروز تهران در طول شب از بیست و پنج درجه به مرور و در طول روز به سی و هشت درجه می رسد.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا دما 37 درجه سانتیگراد خواهد بود

اداره کل هواشناسی استان تهران گفت: از امروز (سه شنبه) به تدریج تا اواخر هفته با کاهش دما روبرو خواهیم شد.

همچنین آسمان تهران فردا (23 تیر ماه) آفتابی با حداقل دمای 24 و حداکثر دمای 37 درجه سانتیگراد و طی روز پنج شنبه (24 تیرماه) هم آفتابی و با حداقل دمای 24 و حداکثر دمای 34 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم حاکی از آن است که صبح امروز (22 تیر ماه) در برخی منطقه ها پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد و باعث بهبود کیفیت هوا خواهد شد، اگرچه با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن غلظت این آلاینده در برخی منطقه ها افزایش پیدا خواهد کرد و می تواند باعث کاهش کیفیت هوا در برخی ساعات بعدازظهر شود.

با استمرار شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت انتظار می رود که در بیشتر منطقه ها پرتردد از غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق کاسته شود و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

وزش باد مؤثر تا صبح فردا (23 تیرماه) از تجمع ذرات معلق جلوگیری خواهد کرد و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول باقی می ماند. تداوم این شرایط جوی طی روز باعث پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، با این حال تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در برخی منطقه ها موجب کاهش کیفیت هوا شود.

با کاهش تندی باد تا ساعات پایانی فردا (23 تیر ماه) و افزایش ترافیک شامگاهی پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

بر اساس نقشه های پیش یابی هواشناسی در سواحل خزر و منطقه های از آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، خراسان شمالی، اردبیل، خراسان رضوی و ارتفاعات استان های تهران و سمنان بارش پراکنده پیش بینی می شود.

نقشه شرایط جوی کشور طی امروز

در شرق و جنوب شرق کشور به ویژه منطقه های از سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی وزش باد شدید، گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود.

سرعت وزش باد در جنوب سمنان، جنوب تهران، قم، اصفهان، خوزستان، ایلام، بوشهر و استان مرکزی افزایش می یابد، همچنین در برخی ساعات در این منطقه ها وقوع گردوخاک محتمل است.

منبع: فرارو
انتشار: 16 مرداد 1400 بروزرسانی: 16 مرداد 1400 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1727

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا چهارشنبه 23 تیر 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا چهارشنبه 23 تیر 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید