مومنی: گزارشی از قاچاق موادمخدر با استفاده از کیک های آلوده نداشته ایم

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به بودجه سال آینده این ستاد گفت: با اهتمام دولت و دستور رییس جمهور، بودجه این ستاد برای سال آینده 19 درصد افزایش یافت.

مومنی: گزارشی از قاچاق موادمخدر با استفاده از کیک های آلوده نداشته ایم

به گزارش خبرنگاران، اسکندر مومنی در حاشیه سومین نشست تخصصی معاونان مدیران کل و دبیران شوراهای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سراسر کشور از انتصاب امیرعباس لطفی به عنوان سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر اطلاع داد و با بیان اینکه جهت تسهیل در ارتباط رسانه های جمعی با ستاد مبارزه با مواد مخدر سخنگویی را تعیین کردیم اضافه نمود: بنده و معاونان در حوزه های کاری خود جوابگوی سوالات افکار عمومی هستیم اما برای تسهیل در کار، دکتر امیرعباس لطفی به عنوان سخنگوی ستاد انتخاب شد. ایشان در حوزه مبارزه با مواد مخدر چه داخلی و چه بین المللی دارای تجربه هستند و در بخشهای مختلف دارای دانش و تجربه بالایی هستند که از امروز ایشان به عنوان سخنگو منصوب می شوند.

مومنی با بیان اینکه در ادامه برای سال آینده با اهتمام دولت و دستور رییس جمهور بودجه ستاد مبارزه با مواد مخدر 19 درصد افزایش یافت، ادامه داد: کشور از نظر مالی دچار مضایقی است اما افزایش بودجه ستاد مبارزه با مواد مخدر جای تقدیر و تشکر دارد.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر بیان نمود: امسال یکی از پیروز آمیزترین سالها در امر مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری بوده است. از ابتدای امسال تا به امروز بیش از 700 تن مواد مخدر کشف شد که این میزان نسبت به سال گذشته 17 درصد افزایش داشته است اما این افزایش به عنوان یک شاخص قطعی ما تلقی نمی گردد.

وی ادامه داد: همچنین تلفات اشرار حدود 17 درصد افزایش یافته و 31 درصد کشفیات سلاح افزایش یافته است. ضربه به بنیانهای مالی مواد مخدر، کل اموال مصادره شده و توقیف شده 38 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است که در حوزه خودرو 63 درصد افزایش توقیف و مصادره داشتیم. اما در مجموع اموال، 38 درصد افزایش مصادره داشتیم.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: 71 درصد از این کشفیات ناشی از اقدامات اطلاعاتی و تمرکز بر باندهای بزرگ بوده و 75 درصد از این کشفیات در شرق و حاشیه شرق بوده است که نشان می دهد اقدامات هماهنگ همه دستگاه ها نتیجه داده است.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی درباره کیک های آلوده به قرص گفت: تا این لحظه موضوع قرص ها در حوزه مواد مخدر منتفی است و به عنوان قاچاق مواد مخدر تا به امروز موضوعی گزارش نشده است و دستگاه های مربوطه در حال پیگیری هستند تا منشاء این اقدام تعیین گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 بهمن 1398 بروزرسانی: 12 بهمن 1398 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 635

به "مومنی: گزارشی از قاچاق موادمخدر با استفاده از کیک های آلوده نداشته ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مومنی: گزارشی از قاچاق موادمخدر با استفاده از کیک های آلوده نداشته ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید