مقاله: 25 فیلم درباره جنگ جهانی دوم که همه باید ببینند

به گزارش شارژ 10، فیلم با نمایش مخلوطی از وحشت، وحشی گری و در کنار آن عناصری از تمدن همچون هنر و موسیقی به شخصیت اصلی فیلم به نام گوئیدو و احساسات او در اردوگاهی که اسیر است نزدیک می شود. گوئیدو (با بازی روبرتو بنینی) یک کتاب دار روشنفکر یهودی است که در جریانی عاشقانه با زنی مسیحی ازدواج می نماید و پس از گسترش یهودی ستیزی در جنگ دنیای دوم همراه با پسرش در اردوگاه کار اجباری اسیر شده است. او برای حفاظت از فرزندش در مقابل خطراتی که در کمین آن ها است از ترکیب فوق العاده ای از اراده، شوخ طبعی و خیال استفاده می نماید.

مقاله: 25 فیلم درباره جنگ جهانی دوم که همه باید ببینند

کازابلانکا تنها فیلم در این لیست است که واقعا در دوران جنگ جهنی دوم ساخته شده است. فیلمی که در دوره جنگ روی مفاهیم عشق و چشم پوشی کردن از آن متمرکز شده است. جنگ و مبارزه در پشت عشقی که میان همفری بوگارت و اینگرید برگمان شکل می گیرد و یکی از رمانتیک ترین زوج های تاریخ سینما را شکل می دهد پنهان شده است. فیلم که در جریان روزهای پر تنش جنگ دنیای دوم می گذرد یک رابطه عاشقانه قدیمی را با مانعی اساسی روبرو نموده که به یک دو راهی پیچیده ختم شده است؛ مردی که باید بین عشق و انسان دوستی دست به انتخاب بزند.

داستان فیلم با ورود سربازان آمریکایی به ساحل نرماندی و همزمان نبردی با نیروهای آلمانی شروع می شود. به دنبال نبرد نرماندی گروهی از سربازان آمریکایی برای پیدا کردن سرباز چتربازی به نام رایان که برادرانش را در جنگ از دست داده است به پشت خطوط دشمن می فرایند.

فیلم سینمایی پل رودخانه کوای در سال 1958 برنده هفت جایزه اسکار از جمله جایزه در رشته های بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر نقش اصلی مرد، بهترین فیلمنامه، بهترین تدوین و بهترین فیلمبرداری شد.

منبع مقاله: 25 فیلم درباره جنگ جهانی دوم که همه باید ببینند

انتشار: 21 آبان 1400 بروزرسانی: 21 آبان 1400 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1839

به "مقاله: 25 فیلم درباره جنگ جهانی دوم که همه باید ببینند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: 25 فیلم درباره جنگ جهانی دوم که همه باید ببینند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید