مقاله: برهنگی واژگانی و کم حرفی از محرزترین ویژگی های آثار مینی مالیسم است

به گزارش شارژ 10، این داستان نویس توضیح داد: برهنگی واژگانی و کم حرفی از محرزترین ویژگی های آثار مینی مالیست به شمار می رود و اولین بار مینی مال ها آثارشان را روی جعبه مواد غذایی چاپ می کردند و می خواستند به ساده ترین شکل و زبان ممکن با مردم در ارتباط باشند.

مقاله: برهنگی واژگانی و کم حرفی از محرزترین ویژگی های آثار مینی مالیسم است

این منتقد ادبی در مورد درون مایه داستان های مینی مالیستی بیان نمود: درون مایه این داستان ها اغلب دغدغه های کلی انسان از جمله مرگ، عشق، تنهایی و غیره است و در آن داستان ها کمتر به روایت رویدادهای اقلیمی پرداخته می گردد.

وی گفت: اندیشه های سیاسی، فلسفی و اعتقادی، راهی به دنیای این داستان ها ندارد چراکه کوتاهی حجم داستان اجازه پرداختن به این اندیشه ها را به نویسنده نمی دهد.

جزینی تاکید نمود: در تکوین ساختار داستان های مینی مالیستی آثار 2 نویسنده بیشترین تاثیر را داشته است که یکی از این نویسندگان آنتوان چخوف است. او با ابداع صورتی از داستان کوتاه که در آن برشی از زندگی روایت می شد به این آثار پرداخت. نویسنده دیگر ارنست همینگوی است که داستان های کوتاهش را در این زمینه ارائه داد.

محمدجواد جزینی شامگاه آدینه (چهارم بهمن 98) در کارگاه تخصصی داستان نویسی با عنوان عصر داستان که در بخش جنبی چهاردهمین نمایشگاه کتاب خوزستان برگزار گشت به آنالیز تحلیلی پدیده مینی مالیسم پرداخت و اظهار کرد: مینی مالیسم نهضت ادبی بود که در غرب رخ داد و اکنون جامعه از این نوع نوشتن استقبال نموده است.

منبع مقاله: برهنگی واژگانی و کم حرفی از محرزترین ویژگی های آثار مینی مالیسم است

انتشار: 23 آبان 1400 بروزرسانی: 23 آبان 1400 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1842

به "مقاله: برهنگی واژگانی و کم حرفی از محرزترین ویژگی های آثار مینی مالیسم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: برهنگی واژگانی و کم حرفی از محرزترین ویژگی های آثار مینی مالیسم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید