قیمت تخم مرغ در مرغداری چند است؟

به گزارش شارژ 10، تهران (پانا) - یک مقام مسئول گفت متوسط نرخ هر کیلو تخم مرغ در مرغداری 14 هزار و 300 تومان معادل شانه ای 28 هزار و 400 تومان است .

قیمت تخم مرغ در مرغداری چند است؟

به گزارش خبرنگاران، ناصر نبی پور رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران، درباره آخرین تحولات بازار تخم مرغ اظهار کرد: هم اکنون متوسط نرخ هر کیلو تخم مرغ در مرغداری 14 هزار و 200 تا 14 هزار و 300 تومان معادل شانه ای 28 هزار و 400 تومان است .

او قیمت تمام شده هر کیلو تخم مرغ را بالای 16 هزار تومان خاطرنشان کرد و اضافه کرد: زمانی که قیمت تخم مرغ در بازار بالا بود، تمامی دستگاه ها فشار آوردند و مرغدار را مکلف به عرضه تخم مرغ با نرخ 14 هزار تومان کردند، اما هم اکنون با کاهش قیمت پشتیبانی امور دام، تخم مرغ را تحویل نمی گیرد، چرا که قیمت مصوب با بازار تفاوتی ندارد و دیگر صرفه مالی ندارد، اما در گذشته هر کیلو تخم مرغ با نرخ 14 هزار تومان از مرغداران خریداری و با نرخ 17 هزار تومان فروخته می شد.

نبی پور ادامه داد: با وجود قرارداد مرغداران با پشتیبانی امور دام، اما تخم مرغ در مرغداری ها مانده است و فراوریکننده نمی داند باید چه کند.

این مقام مسئول فراوری روزانه تخم مرغ را 2 هزار و 800 تن خاطرنشان کرد و گفت: با توجه به مازاد فراوری و کاهش تقاضا در ایام تعطیلات و ماه مبارک رمضان، روزانه 200 تن از این میزان باید به بازارهای هدف صادر گردد، اما مسئولان مجوز صادرات را نمی دهند.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار با بیان اینکه 70 درصد کنجاله سویا از سامانه بازارگاه تامین می گردد، گفت: در حال حاضر 100 درصد ذرت با نرخ مصوب از سامانه بازارگاه تامین می گردد و مرغدار مجبور است 30 درصد کنجاله را از بازار آزاد تامین کند.

او قیمت هر کیلو کنجاله سویا در بازار آزاد را 11 هزار تومان و ذرت را 5 هزار و 700 تومان خاطرنشان کرد.

مدیر کل پشتیبانی امور دام تهران در سرانجام توضیح داد: گرچه قرار بود نهاده اسفند و فروردین با هم به مرغدار داده گردد، اما این امر محقق نشد که با وجود عدم حمل در تعطیلات، مرغداران با چالش روبه رو هستند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 فروردین 1400 بروزرسانی: 27 فروردین 1400 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1538

به "قیمت تخم مرغ در مرغداری چند است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت تخم مرغ در مرغداری چند است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید