قصاص؛ فرجام عشق مرگبار مرد متأهل به دختر جوان

به گزارش شارژ 10، مردی که برای رسیدن به دختری جوان، همسر خود را با قرص برنج به قتل رسانده بود، در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه و به قصاص محکوم شد.

قصاص؛ فرجام عشق مرگبار مرد متأهل به دختر جوان

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از خبرنگاران، این مرد متهم است یک سال قبل به جای قرص سردرد قرص برنج به خورد همسرش داده و باعث مرگ او شده است. متهم هرچند در جلسه دادگاه از اولیای دم درخواست بخشش کرد و گفت به خاطر اعتیاد دست به این کار زد، اما از سوی اولیای دم بخشیده نشد. براساس محتویات پرونده، آبان ماه یک سال قبل مردی به نام امیر همسرش، سودابه، را به بیمارستان برد و مدعی شد او قرص خورده و مسموم شده است. امیر گفت: همسرم سردرد داشت من یک قرص از عطاری خریده بودم، وقتی همسرم آن قرص را خورد، حالش بد شد.

زن جوان جانش را از دست داد. بعد از آن وقتی مأموران از امیر پرسیدند کدام عطاری چنین قرصی به او داده، این مرد نتوانست عطاری را معرفی کند. ضمن اینکه خانواده سودابه از اختلاف بین امیر و دخترشان خبر دادند. این در حالی بود که برادر امیر هم حرف های ضد و نقیضی می زد و نتوانست به مأموران بگوید به چه دلیل بعد از بدحالی همسر برادرش به خواست برادرش به خانه او رفته بود.

به این ترتیب امیر بازداشت شد. او در بازپرسی های تخصصی به قتل اعتراف کرد و مدعی شد بعد از اینکه قرص را به همسرش خوراند، پشیمان شد، اما دیگر راهکار ای باقی نمانده بود و او نتوانسته به سودابه یاری کند. با توجه به شکایت اولیای دم و صدور کیفرخواست برای امیر به اتهام قتل و همچنین برای برادرش امید به اتهام اختفای ادله جرم پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. در جلسه رسیدگی ابتدا کیفرخواست علیه دو برادر خوانده شد و سپس مادر و پدر مقتول به عنوان، ولی دم در صندلی حاضر و خواهان صدور حکم قصاص شدند. در ادامه امیر در صندلی نهاده شد. او اتهام قتل را قبول کرد. متهم در شرح آنچه رخ داده بود، گفت: من در یک شرکت معتبر کار می کردم و زندگی خوبی داشتم. بعد از ازدواج اختلافاتی با همسرم پیدا کردم؛ ما فامیل بودیم. البته اختلافات ما آن قدر جدی نبود که بخواهم همسرم را بکشم. تا اینکه به سمت مواد کشیده شدم. مدتی بود در خانواده صحبت از این بود که برادرزنم می خواهد ازدواج کند، اما فرد مناسبی را پیدا نمی کند. به وسیله دوستانم با خانم جوانی آشنا شدم و ازدواج با او را به برادرزنم پیشنهاد دادم. البته عکسش را هم نشان دادم. بعد از آن خودم عاشق آن دختر شدم. بدون اینکه بگویم متأهل هستم، با او بیرون می رفتم و قرار ازدواج گذاشته بودیم؛ اما، چون مواد می کشیدم، اصلا عقلم درست کار نمی کرد که بدانم چرا دارم دروغ می گویم و این دروغ ها دامنم را می گیرد. من با خانواده آن دختر نیز آشنا شدم و قرار بود برای خواستگاری بروم. در آن موقع اصلا به این فکر نکردم اگر پدر دختر تحقیق کند، می فهمد من همسر دارم و همه چیز لو می رود. من اصلا رفتار منطقی ای نداشتم. حالا که خوب فکر می کنم، می بینم حتی عاشق آن دختر هم نبودم و فقط به خاطر مواد پشت سر هم اشتباه می کردم.

متهم درباره نحوه قتل همسرش گفت: همسرم مدتی بود سردرد های میگرنی داشت و به همین دلیل به دنبال داروی گیاهی برای درمان سردردهایش می گشت. آن روز وقتی قرص برنج را از عطاری خریدم، آن را پودر کردم و داخل کپسول ریختم. من کپسول را روی اپن آشپزخانه گذاشتم. همسرم که فکر می کرد کپسول همان قرصی است که از عطاری خریده ام آن را مقابل چشمانم خورد. من بلافاصله پشیمان شدم و گفتم باید قرص را بالا بیاورد. او قبول نمی کرد. من به زور او را مجبور به این کار کردم. همسرم از رفتار من تعجب نموده بود و می گفت حالش خوب است. من به دروغ گفتم قرص بوی بدی داشته و من به آن مشکوک هستم.

متهم ادامه داد: همان موقع به عطاری رفتم و تا دارویی برای خنثی کردن اثر قرص برنج پیدا کنم، اما مرد عطار گفت چنین دارویی وجود ندارد. با اورژانس تماس گرفتم و همسرم را به بیمارستان بردم. حال او هنوز خوب بود. من به پزشکان گفتم سودابه قرصی را اشتباهی خورده است. پزشکان از من خواستند بقایای قرص را به بیمارستان ببرم. به همین دلیل از برادرم خواستم تا به خانه برود و بقایای قرص را به بیمارستان بیاورد. پزشکان معده همسرم را شست وشو دادند و او را به اتاق عمل بردند، اما او همان جا جان سپرد.

متهم گفت: من خیلی پشیمان هستم. اشتباه کردم و خودم را به خاطر این اشتباه نمی بخشم من به پای پدر و مادر همسرم می افتم. آن ها به جز خوبی در حق من کاری نکردند و من دخترشان را از آن ها گرفتم. از هر دوشان درخواست بخشش دارم. در ادامه برادر متهم به نام امید در صندلی نهاده شد. او گفت: من اتهام را قبول ندارم، چون اصلا از کاری که برادرم نموده بود، خبر نداشتم. او از من خواست پوکه قرص را برایش به بیمارستان ببرم و من هم قصدم یاری کردن بود. من از آنچه رخ داده بود، اصلا خبر نداشتم.

با سرانجام جلسه دادگاه قضات وارد شور شدند و متهم را به قصاص محکوم کردند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 بهمن 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1416

به "قصاص؛ فرجام عشق مرگبار مرد متأهل به دختر جوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قصاص؛ فرجام عشق مرگبار مرد متأهل به دختر جوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید