تبرئه از قتل دوست پس از یک سال

به گزارش شارژ 10، مرد جوانی که به اتهام قتل دوستش یکسال در زندان بود، صبح روز گذشته در حالی در شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد که قضات پس از بررسی پرونده حکم برائت او را صادر و آزادش کردند.

تبرئه از قتل دوست پس از یک سال

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از ایران، رسیدگی به این پرونده از سال گذشته با شکایت پدر جوانی به نام سعید که در ماجرایی مشکوک به قتل رسیده بود، آغاز شد.

او پس از ثبت شکایت در توضیح ماجرا به مأموران گفت: پسرم و دوستش مهدی برای کار از تهران به مشهد رفته بودند. تا اینکه مهدی با من تماس گرفت و گفت که از سوی چند سارق مورد حمله قرار گرفتیم و در جریان آن هم سعید کشته شد. پس از آن من به موضوع مشکوک شدم و به این نتیجه رسیدم که مهدی مظنون اصلی قتل پسرم است و از او شکایت دارم.

در ادامه پلیس تهران تحقیقاتش را آغاز کرد و معین شد که مأموران پلیس مشهد، جسد سعید را در حالی که با ضربات متعدد جسم سخت به سر و صورتش به قتل رسیده بود، پیدا کرده بودند و مهدی هم که لباس هایش پاره شده بود و جراحاتی برداشته بود در نزدیکی جسد بود.

پس از آن با دستور قضایی جسد سعید به پزشکی قانونی منتقل شد و مهدی تحت بازپرسی قرار گرفت. او درباره ماجرا به مأموران گفت: من و سعید در حال بازگشت به تهران بودیم که چند راهزن به ما حمله کردند و از ما خواستند تا اموال و تلفن همراه مان را به آن ها بدهیم، اما مقاومت کردیم و آن ها هم بشدت من و دوستم را مورد ضرب و شتم قرار دادند و اموال مان را سرقت کردند. در این میان من توانستم از محل درگیری فرار کنم، اما سعید، چون زخمی شده بود نتوانست بگریزد و با ضربات آن ها به قتل رسید.

با اظهارات تنها مظنون پرونده، پلیس تلاش کرد تا ردی از راهزنانی که مهدی مدعی شده بود به دست آورد، اما این راستا نتیجه ای در برنداشت و به این ترتیب با شکایت پدر مقتول پرونده اتهامی علیه مهدی در تهران تشکیل شد و متهم با قرار بازداشت تا تشکیل جلسه دادگاه راهی زندان رجایی شهر شد و صبح روز گذشته در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.

در ابتدای جلسه اولیای دم برای متهم درخواست قصاص کردند و پدر سعید به جایگاه رفت و گفت: پسرم و مهدی هر دو در یک کارگاه رنگکاری مبل در مشهد کار می کردند. آن ها رابطه خوبی با هم داشتند و نمی دانم چرا او پسرم را به قتل رسانده است. من هنوز این ماجرا را باور ندارم و از قضات دادگاه می خواهم تا برای متهم اشد مجازات را در نظر بگیرند.

پس از آن مهدی به عنوان متهم به جایگاه رفت و با تکرار اظهاراتش در مرحله بازپرسی گفت: من در دادسرا هم گفته ام که بی گناهم و بی دلیل یک سال به زندان افتاده ام و شرایط سختی را می گذرانم. من مستحق این برخورد نبودم، چون خودم در آن ماجرا قربانی شدم.

وی در تشریح ماجرای روز حادثه گفت: آن روز ما سوار ماشین سعید شدیم و از مشهد به سمت تهران به راه افتادیم. چند کیلومتر به تهران مانده بود که گرفتار راهزنان شدیم و دوستم با ضربات آن ها کشته شد. حتی چند ساعت بعد از این ماجرا من به محل برگشتم و با جسد دوستم روبه رو شدم و از سوی پلیس دستگیر شدم. من در پلیس آگاهی نشانی از راهزنان را هم به مأموران دادم، اما چون نتوانستند ردی از آن ها به دست آورند من به عنوان مظنون زندانی شدم. وقتی هم بازداشت شدم آنقدر ترسیده بودم که حرف های ضد و نقیضی را مطرح کردم وگرنه من چرا باید دوست چند ساله ام را به قتل برسانم.

پس از اظهارات متهم، قضات وارد شور شدند و با توجه به مدارک موجود در پرونده حکم برائت مهدی و دستور آزادی وی را صادر کردند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 فروردین 1400 بروزرسانی: 12 فروردین 1400 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1506

به "تبرئه از قتل دوست پس از یک سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبرئه از قتل دوست پس از یک سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید