علی نژاد: اشکالات حضور تماشاگران در استادیوم را شناسایی نموده ایم، ورزش ناشنوایان مورد حمایت وزارت ورزش است

به گزارش شارژ 10، معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان تأکید کرد که حضور آزمایشی تماشاگران در ملاقات استقلال و نساجی مازندران اشکال هایی داشت که آنالیز شده اند.

علی نژاد: اشکالات حضور تماشاگران در استادیوم را شناسایی نموده ایم، ورزش ناشنوایان مورد حمایت وزارت ورزش است

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، مهدی علی نژاد در حاشیه مراسم افتتاحیه نخستین دوره مسابقات تکواندو و کاراته ناشنوایان دنیا گفت: امروز افتتاحیه اولین دوره مسابقات قهرمانی ناشنوایان دنیا در دو رشته کاراته و تکواندو برگزار گردید و خشنود هستیم میزبان نزدیک به 15 کشور خواهیم بود. کشورهایی از قاره های آسیا، اروپا و آمریکا در این رقابت ها شرکت می نمایند و امیدوارم شاهد رقابت های جذابی باشیم. ورزش ناشنوایان مورد حمایت وزارت ورزش و جوانان بوده و یکی از فدراسیون هایی است که نگاه ویژه ای به آن وجود دارد، به واسطه همین موضوع از میزبانی های این چنینی حمایت می کنیم.

وی اضافه کرد: اوایل سال جاری مسابقات فوتبال ناشنوایان در کیش برگزار گردید که مورد حمایت وزارت ورزش بود. بعلاوه ناشنوایان در رویدادهای خارج از کشور نیز شرکت نموده اند. در کوشش هستیم با تغییر بعضی ظرفیت های قانونی بتوانیم خدمات بهتری به این عزیزان بدهیم. خوشبختانه در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با حمایتی که اعضای این کمیسیون انجام دادند، در اصلاح قانون سرباز - قهرمان به بحث ورزشکاران ناشنوایان نیز اشاره شد تا ورزشکارانی که در این المپیک ها شرکت می نمایند به استخدام دولت در بیایند. امیدواریم این طرح در صحن علنی مجلس نیز رأی بیاورد تا ورزشکاران از آن بهره ببرند. همه قواعدی که برای بحث استخدام و سربازی وجود دارد، در صورت تصویب مجلس و شورای نگهبان به ورزشکاران ناشنوا نیز اختصاص پیدا می نماید.

معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در مورد بازگشت تماشاگران فوتبال به استادیوم در ملاقات استقلال - نساجی مازندران گفت: اتفاق جدیدی که در کشور می افتد، بحث محدودیت هوشمند است که قرار است از اول آذر ابلاغ گردد. یکی از این پروتکل ها ختصاص به ورزش دارد که روز گذشته با هماهنگی ستاد ملی امنیتی و اجتماعی مبارزه با کرونا به صورت آزمایشی به حدود 5 هزار نفر برای تماشای ملاقات استقلال - نساجی مازندران اجازه دادیم وارد استادیوم شوند. ضعف ها را آنالیز کردیم و قرار است فردا در جلسه تخصصی امنیت اجتماعی ستاد ملی مبارزه با کرونا این ضعف ها را آنالیز کنیم. البته در وزارت ورزش پیش جلسه ای برگزار کردیم تا ارزیابی هایی مان را داشته باشیم. وقتی می گوییم آزمایشی یعنی اینکه بتوانیم بعضی اشکال ها را شناسایی کنیم که این کار را کردیم.

علی نژاد در پاسخ به این سؤال که شرایط حضور تماشاگران برای سایر رشته ها از جمله والیبال و بسکتبال به چه صورت خواهد بود، توضیح داد: پروتکل های هوشمند ابعاد مختلفی از جمله ورزش دارد و در همه رشته های ورزشی دیده شده و از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا اجرا خواهد شد.

وی در سرانجام درباره اینکه پاداش ورزشکاران ناشنوا چند درصد سایر ورزشکاران خواهد بود، گفت: این مبلغ 60 درصد است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 دی 1400 بروزرسانی: 15 دی 1400 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1897

به "علی نژاد: اشکالات حضور تماشاگران در استادیوم را شناسایی نموده ایم، ورزش ناشنوایان مورد حمایت وزارت ورزش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی نژاد: اشکالات حضور تماشاگران در استادیوم را شناسایی نموده ایم، ورزش ناشنوایان مورد حمایت وزارت ورزش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید