عراق کاردار سفارت ترکیه در بغداد را احضار کرد

به گزارش شارژ 10، وزارت امور خارجه عراق ضمن احضار کاردار ترکیه در بغداد، یادداشت اعتراضی نسبت به نقض مکرر حاکمیت عراق به وی تسلیم کرد.

عراق کاردار سفارت ترکیه در بغداد را احضار کرد

وزارت امور خارجه عراق روز دوشنبه کاردار سفارت ترکیه در بغداد را در پی نقض حاکمیت عراق توسط ترکیه احضار کرد.

در بیانیه وزارت خارجه عراق آمده است که نزار الخیر الله، قائم مقام وزارت امور خارجه عراق دوشنبه مورخ 3 مه 2021، در ساختمان وزارت امور خارجه عراق، یادداشت اعتراضی را به کاردار ترکیه در بغداد تسلیم نموده است.

به نقل از میدل ایست نیوز، در ادامه بیانیه وزارت امور خارجه عراق آمده است: در یادداشت اعتراضی، دولت عراق نارضایتی شدید خود را از حضور خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه در خاک عراق بدون هماهنگی و یا کسب موافقت از سوی مقامات و ملاقات با نیروهای غیرقانونی ترکیه در خاک عراق اعلام و آن را محکوم نموده است.

وزارت امور خارجه عراق در این یادداشت اعتراضی اظهارات وزیر کشور ترکیه درباره قصد ترکیه برای احداث پایگاه نظامی دائمی در شمال عراق را هم محکوم کرد.

قائم مقام وزارت امور خارجه عراق تاکید نمود دولت عراق قاطعانه نقض مکرر حاکمیت عراق و احترام به خاک و حریم هوایی این کشور از سوی نیروهای نظامی ترکیه را رد می نماید و تداوم این رویکرد با روابط محبت آمیز و حسن همجواری و قوانین و عرف بین المللی مرتبط سازگاری ندارد.

وی همچنین تاکید نمود باید به ترکیه یادآور شد روی آوردن به راه چاره های نظامی یکجانبه، نمی تواند چالش های امنیتی مشترک را حل و فصل کند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 تیر 1400 بروزرسانی: 9 تیر 1400 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1658

به "عراق کاردار سفارت ترکیه در بغداد را احضار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق کاردار سفارت ترکیه در بغداد را احضار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید