عدم تخصیص ارز تحصیلی به دانشجویان مقطع کارشناسی

به گزارش شارژ 10، وزارت علوم وضعیت ارز دانشجویی را تشریح و خاطرنشان کرد: با هماهنگی به عمل آمده با بانک مرکزی جمهوری اسلامی، در حال حاضر به دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه های معتبر خارج از کشور در همه مقاطع (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) ارز با نرخ مصوب پرداخت می گردد.

عدم تخصیص ارز تحصیلی به دانشجویان مقطع کارشناسی

هر 6 ماه مبلغ 6 هزار دلار بابت هزینه زندگی تخصیص می یابد و سالانه تا سقف 15 هزار دلار شهریه دانشگاهی پیش بینی گردیده است.

دانشجویانی که جدیدا قصد اعزام دارند (در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری) هم می توانند درخواست ارز تحصیلی نمایند.

با توجه به ظرفیت های بسیار مقطع کارشناسی در دانشگاه های داخل، به دانشجویانی که برای مقطع کارشناسی می خواهند اقدام نمایند ارزی تعلق نمی گیرد و براساس دستورالعمل بانک مرکزی تنها به دانشجویانی که تا 31 اردیبهشت 97 در دانشگاه خارج مشغول گردیده اند ارز پرداخت می گردد.

از ابتدای سال جاری بیش از 15 هزار نفر درخواست ارز نموده اند که به طور منظم پس از کنترل مدارک به بانک معرفی می شوند.

با توجه به ظرفیت های دانشگاه ها در داخل کشور، این وزارتخانه آمادگی بررسی تمام تقاضاهای انتقال دانشجویان از خارج به داخل را دارد و با توجه به درخواست های پیش بینی گردیده برای این کار، به درخواست ها در اسرع وقت پاسخ داده می گردد.

فصل تابستان زمان مناسبی است که دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج در صورت تمایل به انتقال به داخل، درخواست های خود را ارسال نمایند. شرایط انتقال و فرم درخواست در سامانه سازمان دانشجویان موجود است.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 27 مرداد 1397 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 7

به "عدم تخصیص ارز تحصیلی به دانشجویان مقطع کارشناسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عدم تخصیص ارز تحصیلی به دانشجویان مقطع کارشناسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید