ظریف: هند شریک مهمی برای ایران محسوب می گردد

به گزارش شارژ 10، خبرنگاران: وزیر امور خارجه کشورمان در دو نشست جداگانه ضمن دیدار با سفرای هند و سنگاپور بر ضرورت افزایش روابط بین این کشورها و ایران تأکید کرد.

ظریف: هند شریک مهمی برای ایران محسوب می گردد

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

خبرنگاران - محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان، امروز (شنبه) در دو نشست جداگانه با سفرای هند و سنگاپور دیدار کرد.

هند یک شریک مهم برای جمهوری اسلامی ایران محسوب می گردد

دینکار پرا کاشی سریواستاوا، سفیر هند در تهران، در انتها ماموریت خود در کشورمان با محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه، ملاقات نمود.

ظریف در این ملاقات ابراز امیدواری کرد که مناسبات دو کشور با توجه به روابط دیرینه در تمام ابعاد افزایش یابد و بر این نکته تاکید نمود که هند یک شریک مهم برای جمهوری اسلامی ایران محسوب می گردد.

وزیر امورخارجه کشورمان در ادامه بر وجود زمینه برای مشارکت هند در پروژه های مختلف از جمله توسعه بندر چابهار تاکید و گفت: توسعه بندر چابهار می تواند به افزایش همکاری های سه جانبه بین ایران، افغانستان و هند یاری نماید.

دینکار پرا کاشی سریواستاوا نیز با اشاره به دیدار قریب الوقوع وزیر کشتیرانی و حمل و نقل هند جهت امضای یادداشت تفاهم توسعه شهر سازی بندر چابهار، بر افزایش مشارکت شرکت های هندی در طرح های مالی از جمله پتروشیمی تاکید نمود.

تأکید بر افزایش روابط ایران و سنگاپور

اونگ کنگ یانگ سفیر جدید ترددی سنگاپور در جمهوری اسلامی ایران نیز امروز (شنبه) با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و رونوشت استوارنامه خود را تقدیم ایشان کرد.

وزیر امورخارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به روابط خوب دو کشور، بر افزایش بیشتر روابط در ابعاد مختلف و بویژه سیاسی تاکید نمود.

سفیر جدید سنگاپور ضمن ابلاغ سلام گرم وزیر امورخارجه سنگاپور به دکتر ظریف گفت: در این ماموریت بدنبال آن هستم که روابط مالی با جمهوری اسلامی ایران را بیش از پیش افزایش دهم. یانگ همچنین ابراز امیدواری کرد که مذاکرات جمهوری اسلامی ایران با گروه 1+5 به نتیجه نهایی برسد تا زمینه برای ارتقاء بیشتر روابط مالی فراهم گردد.

در این ملاقات همچنین بر دیدار مقامات دو کشور تاکید شد.

منبع: تسنیم
انتشار: 25 مهر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 367

به "ظریف: هند شریک مهمی برای ایران محسوب می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: هند شریک مهمی برای ایران محسوب می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید