شناسنامه دار شدن خودروهای حمل نخاله های ساختمانی در کاشمر

به گزارش شارژ 10، خبرنگاران/خراسان رضوی مسئول خدمات شهری شهرداری کاشمر گفت: با توجه به تخلیه نخاله های ساختمانی توسط بعضی متخلفان در فاصله کمی از محل زندگی مردم و بروز مسائل بهداشتی، نظارت ها از طریق دوربین ها و شناسنامه دار شدن خودروها انجام خواهد شد.

شناسنامه دار شدن خودروهای حمل نخاله های ساختمانی در کاشمر

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

علی صمیمی عصر سه شنبه 8 بهمن ماه در جلسه ساماندهی خودروهای حمل نخاله ساختمانی اظهار کرد: اگرچه بسیاری از شهروندان همکاری خوبی با نیروهای شهرداری دارند و شهری زیبا را خواستار هستند، اما متأسفانه شهروندان متخلفی با تخلیه خاک و نخاله در معابر، حاشیه راه ها، جاده ها و مسیل و کال ها باعث به وجود آمدن مناظری نازیبا در محیط شهری و اطراف شهر می شوند به طوری که چشم هر بیننده ای را می آزارد.

وی ادامه داد: تخلیه خاک و نخاله در حاشیه شهر و حریم کال ها و رودخانه ها به مرور زمان باعث مسدود شدن مسیل ها شده و به هنگام بارندگی موجب جاری شدن سیلاب و خسارت های جبران ناپذیر می گردد، بنابراین تخلیه خاک و نخاله در مجاورت منازل مسکونی و محدوده خدماتی شهر ناخواسته مأمنی است برای وجود انواع و اقسام حشرات موذی و جوندگان و مهم ترین محل فراوری و تکثیر پشه هاست.

صمیمی اضافه کرد: تخلیه خاک و نخاله در محدوده شهر هزینه های هنگفت اقتصادی را به هنگام پاک سازی مجدد تحمیل می نماید به ویژه آن که گاه برخی از شهروندان در مسیل ها نخاله بنایی خود را تخلیه می نمایند.

وی گفت: به دلیل ساخت وساز شهرک ها و تخلیه نخاله های ساختمانی در مکان انتهای بلوار تعاون و میدان کارگر به لحاظ وجود نخاله های ساختمانی، این منطقه به بحران تبدیل شده که شهرداری در این زمینه با جدیت پیگیر پاک سازی این مکان ها شد.

مسئول خدمات شهری شهرداری کاشمر ادامه داد: شهروندان متخلف باید در نظر داشته باشند، با استناد به ماده 16و 20 قانون مدیریت پسماند، تخلیه زباله، خاک و نخاله های ساختمانی در حاشیه شهر جریمه، توقیف وسیله نقلیه و بازداشت متخلف را به همراه دارد، در همین زمینه دوربین شناسایی و پلاک خوانی در دو منطقه از شهر، توسط شهرداری نصب شد.

وی اعلام کرد: هم اکنون پاک سازی انتهای بلوار تعاون و پشت شهرک فاز پنج از نخاله ساختمانی انجام گشت و چهار دوربین در بلوار تعاون و سه دوربین در میدان کارگر در جهت های مختلف با شعاع دید بیش از 500 متر نصب شده که خودروهای متخلف در هنگام تخلیه نخاله ساختمانی و زباله در روز و شب به خوبی قابل شناسایی هستند.

صمیمی بیان کرد: تصاویر دوربین ها به صورت تجمیعی در اختیار شهرداری و هدایت و رانندگی قرار می گیرد تا برای متخلفان اعمال قانون گردد؛ خودروهای حمل ونقل نخاله ساختمانی و زباله باید با رعایت مقررات به انتقال و دفع نخاله ها و ضایعات بپردازند و از همه مهم تر این که خودروها در اماکن غیرمجاز اقدام به تخلیه نخاله ها ننمایند.

وی اظهار کرد: شهرداری کارت شناسایی برای خودروها و رانندگان و نصب برچسب شناسایی برای خودروهای حمل نخاله ساختمانی صادر می نماید و کلیه خودروهای حمل نخاله ساختمانی باید با مراجعه به شهرداری کارت شناسایی تردد دریافت نمایند.

صمیمی گفت: برای جلوگیری از پراکندگی تخلیه نخاله های ساختمانی، مکانی در نظر گرفته شده که مورد بازدید و تأیید کمیته پسماند شهری نیز قرار گرفته و در جلسه تخصصی با حضور اعضا، محل زباله گاه شهری انتخاب شده است.

وی اعلام کرد: با حمل نخاله های ساختمانی به محل دفن زباله دیگر احتیاج نیست تمامی ماشین آلات اقدام به خاک ریزی روی زباله ها داشته باشند، نخاله های ساختمانی با توجه به این که بافت تخلخلی و عبور هوا دارند پوشش مناسبی برای زباله و پسماندهای خانگی است و با توجه به این که گاز متان از تخمیر زباله های خانگی همواره باعث آتش سوزی می گردد این نوع بافت از آتش سوزی جلوگیری می نماید.

مسئول خدمات شهری گفت: تیم گشت زنی واحد ساماندهی نخاله برای جلوگیری از تخلیه نخاله های ساختمانی و صنعتی در محلات و معابر جاده ای فعال است و برخورد قانونی با رانندگان متخلف، در صورت مشاهده تخلیه نخاله در سطح شهر با اطلاع رسانی به واحد خدمات شهری بلافاصله صورت می گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 بهمن 1398 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 629

به "شناسنامه دار شدن خودروهای حمل نخاله های ساختمانی در کاشمر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسنامه دار شدن خودروهای حمل نخاله های ساختمانی در کاشمر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید