شرایط پرداخت وام 9 درصدی ساخت خانه اعلام شد

به گزارش شارژ 10، مدیر امور اعتباری بانک مسکن نحوه پرداخت تسهیلات ارزان قیمت ساخت مسکن در بافت فرسوده به سازنده ها را گفت.

شرایط پرداخت وام 9 درصدی ساخت خانه اعلام شد

به گزارش ایسنا، محمدحسن علمداری درباره آخرین وضعیت و شرایط پرداخت تسهیلات ساخت مسکن در بافت های فرسوده به سازنده ها گفت: سازنده های مسکن در بافت های فرسوده شهری نیز می توانند مانند سایر سازنده ها اقدام به دریافت تسهیلات ساخت از بانک مسکن نمایند و هیچ محدودیتی از بابت دریافت تسهیلات ساخت ندارند.

وی اضافه کرد: به این معنا که سازنده های بافت فرسوده نیز می توانند مانند سایر سازنده ها از همه راستاهای موجود برای دریافت تسهیلات ساخت مسکن استفاده نمایند و علاوه بر آن یک راستا دیگر نیز برای دریافت تسهیلات ارزان قیمت ساخت مسکن در محدوده های هدف نوسازی و بافت های فرسوده شهری به صورت اختصاصی و بر اساس قانون برای سازنده های مسکن در این محدوده ها تعریف شده است.

علمداری با بیان اینکه هم اکنون نرخ سود تسهیلات ساخت مسکن برای سازنده های واحدهای مسکونی در مناطقی غیر از محدوده بافت های فرسوده 18 درصد است، شرط دریافت تسهیلات ارزان قیمت 9 درصدی برای سازنده های مسکن در بافت های فرسوده را شرح داد.

وی در این باره شرح داد: همه سازنده هایی که از طرف شرکت بازآفرینی شهری برای دریافت تسهیلات نوسازی و ساخت مسکن در بافت های فرسوده به بانک مسکن معرفی شوند مشمول دریافت تسهیلات ساخت مسکن با نرخ سود 9 درصد هستند و بانک مسکن این تسهیلات را به آنها پرداخت می نماید و مسئله ای از بابت عدم پرداخت تسهیلات به آنها وجود ندارد.

طبق اعلام بانک مسکن، مدیر امور اعتباری این بانک گفت: در سال های قبل عدم اختصاص یارانه از سوی دولت برای پرداخت یارانه سود تسهیلات ساخت مسکن در بافت های فرسوده مانع از دسترسی سازنده ها به تسهیلات ارزان قیمت بود اما هم اکنون و بر اساس مصوبه دولت برای اجرای طرح بازآفرینی شهری 50 درصد از نرخ سود تسهیلات ساخت مسکن معادل 9 درصد از نرخ سود 18 درصدی از محل وجوه اداره شده در قالب یارانه سود به سازنده های واجد شرایط اختصاص می یابد و بانک مسکن می تواند اقدام به پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به این سازنده ها به شرط معرفی از سوی شرکت بازآفرینی شهری کند.

علمداری با بیان اینکه به دلیل عدم تأمین یارانه سود تسهیلات نوسازی تا قبل از سال گذشته تسهیلات نوسازی در بافت های فرسوده عملاً با همان نرخ 18 درصد پرداخت شده است، گفت: با شرایط و تفاهم نامه جدید و به دنبال تأمین منابع پرداخت تسهیلات ارزان قیمت، تسهیلات نوسازی مسکن پرداخت شده بعد از سال 1397 مشمول دریافت یارانه سود می شوند و نرخ سود آنها 9 درصدی خواهد بود.

وی اضافه کرد: آمارها نشان می دهد تا قبل از سال گذشته در راستای اجرای مصوبه هیأت دولت در زمینه پرداخت تسهیلات نوسازی، سازندگان 51 هزار واحد مسکونی از این تسهیلات استفاده کردند؛ این تسهیلات بر اساس مصوبه دولت در شهر تهران 50 میلیون تومان، در مراکز استان ها و شهرهای با جمعیت بیش از 200 هزار نفر 40 میلیون تومان و در سایر شهرها 30 میلیون تومان بوده است.

مدیر امور اعتباری بانک مسکن پرداخت هرگونه تسهیلات ارزان قیمت در این حوزه را منوط به تأمین یارانه سود از سوی دولت و همچنین معرفی مراجع ذی ربط یعنی وزارت راه و شهرسازی و شرکت بازآفرینی شهری عنوان و تاکید نمود: در راستای اجرای طرح بازآفرینی شهری نیز بانک مسکن آمادگی دارد مطابق با ضوابط، دستورالعمل ها و تفاهم نامه ها تسهیلات مورد نظر را به متقاضیان واجد شرایط پرداخت کند و در این زمینه با دولت همکاری می نماید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 مرداد 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 215

به "شرایط پرداخت وام 9 درصدی ساخت خانه اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط پرداخت وام 9 درصدی ساخت خانه اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید