ساحل مانلی سیدنی استرالیا (تور استرالیا)

به گزارش شارژ 10، در این مقاله از قسمت معرفی جاهای دیدنی ایران قصد داریم یکی از جاهای دیدنی بسیار زیبای سیدنی استرالیا یعنی ساحل مانلی را به شما معرفی کنیم و آن را مورد آنالیز قرار دهیم. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید…

ساحل مانلی سیدنی استرالیا (تور استرالیا)

با تور استرالیا از بزرگترین کشور قاره اقیانوسیه دیدن کنید و شهرهای زیبای ملبورن و سیدنی استرالیا را ببینید.

ساحل مانلی یکی از سواحل بسیار زیبای خارج از شهر سیدنی و از زیباترین سواحل شمالی است. این منطقه به علت طبیعت بکر و تفریحات متنوع سالانه حدود 8 میلیون توریست را به خود جذب می نماید. کشتی های تفریحی، راستاهای پیاده روی و دوچرخه سواری در کنار ساحل، اقامتگاه های مناسب، رستوران ها و کافه های گوناگون از مجذوب کنندهیت های این منطقه است. والیبال ساحلی، قایق سواری، غواصی و موج سواری نیز از تفریحات ساحل مانلی است.

ساحل مانلی درسال 1788 به وسیله کاپیتان آرتور فیلیپس نخستین حاکم نیو ساوت ولز، مانلی نامگذاری شد چون او تحت تاثیر اطمینان و رفتار مردانه بومیان اولیه منطقه قرار گرفته بود. از اسکله مدور سوار کشتی های مجلل مانلی شوید و ظرف نیم ساعت بعد به اسکله مانلی می رسید. تنها هفت مایل از سیدنی و میلیونها مایل از نگرانی ضرب المثلی است که معمولا به وسیله مردمان مانلی استفاده می گردد. علت کاربرد این ضرب المثل را وقتی که از این شهر ساحلی بازدید می کنید متوجه خواهید شد.

یکی دیگر از قابلیت های نهفته مانلی که از بین سواحل آرام بندر سیدنی و سواحل مواج اقیانوس آرام قرار گرفته است این است که هزاران مایل فاصله آن با شلوغی سیدنی است، مانلی تنها یک راستا کشتی سواری دارد.

مانلی یکی از سواحل سیدنی برای کل خانواده است. از موج شکن های بندرگاه، راستا پوشیده از درخت مانلی کورسو، شمار ا به تفرجگاه استین می رساند، جایی که تعدادی از فروشگاه های لباس موج سواری هرچیزی از تحته موج سواری تا مایو را به فروش می رساند.

1.5 کیلومتر از سواحل طلایی مانلی در یکی از سرحدات خود استخر اقیانوسی دارد. کویینزکلیفت در انتها شمالی ساحل، نقطه خارق العاده ای برای یادگیری موج سواری و بعلاوه مشاهده تجربیات موج سواران است. خیلی از موج سواران قهرمان استرالیا در ساحل مانلی موج سواری را آموختهاند. در انتها جنوبی آن، از باشگاه نجات غریقان موج سوار تا ساحل شلی گذرگاه کرل وجود دارد که راستا محبود دوندگان، دوچرخه سواران و افراد محلی است.

در آستانه مانلی بوته زارهای زیبا، جاده های مخصوص دوچرخه سواری و اماکن تاریخی وجود دارد.

راستاپرپیچ و خم گردشگاه زیبای مانلی به دنبالرامون موج شکن بندر تا دماغه پل، به وسیله دماغه دوبروید تا منلی از میان بعضی از خیره کننده ترین منظره ها و بوته زارهای بندرگاه سیدنی عبور می نماید. طی کردن این راستا حدود سه تا چهار ساعت زمان می برد.

مخفیگاه دماغه شمالی یکی از گنجینه های پنهان سیدنی است. به آهستگی در امتداد راستاهای تقریبا بکر میان بوته زارها راه بروید و پرندگان و حیوانات بومی را دیدن کنید. در یک تور با راهنمای قلعه شمالی کمپانی کنید، این قلعه در جنگ جهانی دوم پایگاه نظامی مهمی بوده است.

در داخل پارک ملی بندر سیدنی در دماغه جنوبی، ایستگاه کیو محل نخستین و قئیمی ترین ایستگاه قرنطینه درحال فعالیت استرالیا است و بینشی مجذوب کننده برای اسکان اولیه در استرالیا ارائه می دهد.

از دنیای اقیانوسی مانلی بازدید کنید و درباره زندگی دریایی محلی اطلاعاتی کسب کنید. در خلیج پنگوئن می توانید کلونی پنگوئن های کوچک مانلی را ببینید. گالری هنری و موزه مجذوب کننده مانلی، تاریخ مانلی و سواحل شمالی سیدنی را به نمایش می گذارند. این مجموعه شامل نمونه هایی از لباس های شنا، عینک، کلاه، حوله، کیف استخر و تخته های موج سواری از سال 1900 تا به حال می باشد.

فعالیت های محبوب دیگر شامل والیبال ساحلس، قایق سواری و غواصی می باشند. در امتدا ساحل مانلی رستوان ها و کافه های بسیار خوبی قرار دارند. این رستوران ها موسیقی زنده و بار هم دارند. در آخر هفته، در بازار اجناس دست دوم هنروصنایع دستباف و جواهرات، عکس ها و مجسمههای الهام گرفته شده از فرهنگ و سبک زندگی محلی به فروش می رسند. مانلی در ابتدای امتداد طولانی سواحل شمالی سیدنی واقع شده است که همه راه ها از آن به ساحل پالم می رسند.

منبع: تاپ تراول
انتشار: 18 شهریور 1401 بروزرسانی: 18 شهریور 1401 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 2116

به "ساحل مانلی سیدنی استرالیا (تور استرالیا)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساحل مانلی سیدنی استرالیا (تور استرالیا)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید