رکورد رشد مالی کشورهای عضو اتحادیه اروپا

به گزارش شارژ 10، خبرنگاران- فرانسه بیشترین و یونان کمترین رشد مالی سه ماهه سوم در بین اعضای اتحادیه اروپا را داشته اند.

رکورد رشد مالی کشورهای عضو اتحادیه اروپا

با ما سفر کنید و با قیمت تور اروپا لحظه آخری از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران، مرکز آمار اتحادیه اروپا گزارش نهایی خود از رشد مالی کشورهای اروپایی در سومین فصل سال 2020 را منتشر کرد که بر این اساس متوسط رشد مالی 19 کشور عضو منطقه یورو و 27 کشور عضو اتحادیه اروپا به ترتیب مثبت 12.5 درصد و مثبت 11.5 درصد بوده است که این رشد در مقایسه با متوسط رشد سه ماهه قبل در منطقه یورو 34.3 درصد و در سطح اتحادیه اروپا 22.8 درصد افزایش پیدا نموده است. این بهترین عملکرد مالی کشورهای اروپایی از زمان تاسیس اتحادیه اروپا محسوب می گردد.

هم چنین رشد مالی در دوازده ماه منتهی به سپتامبر در سطح منطقه یورو به طور متوسط منفی 4.3 درصد ودر سطح اتحادیه اروپا به طور متوسط منفی 4.2 درصد بوده است.

در بین کشورهای اروپایی، بیشترین رشد مالی طی این مدت سال متعلق به فرانسه با 18.7 درصد بوده است و پس از این کشور، اسپانیا با 16.7 درصد و ایتالیا با 15.9 درصد قرار دارند. از طرف دیگر کمترین رشد مالی مربوط به یونان بوده است که رشد 2.3 درصدی را تجربه نموده است. رشد استونی و فنلاند نیز طی این مدت 3.3 درصد و لیتوانی 3.8 درصد اندازه گیری شده است.

در بین دیگر کشورهای اروپایی، رشد سه ماهه سوم بلژیک 11.4 درصد، هلند 7.7 درصد، اتریش 12 درصد و آلمان 8.5 درصد اندازه گیری شده است.

منطقه یورو شامل 19 کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا نیز دارای 27 عضو است که شامل 19 کشور عضو منطقه یورو به علاوه بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

پیشتر کمیسیون اروپا در گزارشی هشدار داده بود رکود مالی کشورهای اروپایی بدتر از چیزی خواهد بود که پیش تر تصور می شد. طبق برآورد انجام شده توسط کمیسیون اروپا، متوسط رشد مالی سال جاری 27 کشور عضو اتحادیه اروپا منفی 8.3 درصد خواهد بود که در صورت تحقق، بدترین عملکرد مالی این کشورها از زمان تشکیل اتحادیه تا به امروز بوده است.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 1 بهمن 1399 بروزرسانی: 1 بهمن 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1362

به "رکورد رشد مالی کشورهای عضو اتحادیه اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکورد رشد مالی کشورهای عضو اتحادیه اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید