روبات کافه چی معرفی گردید ، حمایت از بیماران حرکتی و معلولان ، ارائه پیغام های صوتی و تصویری به کاربران

به گزارش شارژ 10، روبات کافه چی موسوم به OriHime-D یکی از برترین پدیده های دنیای روباتیک است که برای حمایت از بیماران حسی/حرکتی وارد بازار گردیده است.

روبات کافه چی معرفی گردید ، حمایت از بیماران حرکتی و معلولان ، ارائه پیغام های صوتی و تصویری به کاربران

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب به نقل از ژاپن تایمز این روبات پیشخدمت به شکل اختصاصی به افراد مبتلا به انواع بیماری های حرکتی خدمات ارائه می نماید.

اکنون روبات های مذکور در یک کافه در توکیو مشغول کارند. این کافه ویژه افرادی است که دارای معلولیت فیزیکی شدید هستند.کافه مذکور طی روزهای 26 نوامبر تا 7 دسامبر به شکل آزمایشی باز خواهد شد. این روبات های هوشمند، 1.2 متر قد و 20 کیلوگرم وزن دارند.

این روبات ها ویدئو و صدا را از طریق اینترنت انتقال می دهند و حتی افردی که در خانه حضور دارند نیز از سلامت عزیزانشان در کافه باخبر می شوند.

کنتارو یوشیفوجی، مدیر عامل شرکت سازنده این روبات می گوید: من به دنبال ایجاد طرحی هستم که حتی افرادی که نمی توانند بدن خود را حرکت دهند احساس امنیت و شادی داشته باشند و مانند دیگران به کافه ها سر بزنند.

کارخانه سازنده این روبات ها، انواع دیگر روبات ها مثل روبات کوچک موسوم به OriHime با طول 21.5 سانتی متر را طراحی نموده است. این روبات تنها 600 گرم وزن دارد و برای حمایت از بیمارانی که در بستر خود حبس گردیده اند طراحی گردیده است.

طراح ارشد این شرکت نیز می گوید: ما در تلاشیم تا سال 2020 جهانی پر از آرامش برای بیماران و خانواده های آنان رقم زنیم. جهانی فارغ از مسائل محصور کننده.

منبع: انتخاب
انتشار: 24 دی 1397 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 49

به "روبات کافه چی معرفی گردید ، حمایت از بیماران حرکتی و معلولان ، ارائه پیغام های صوتی و تصویری به کاربران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روبات کافه چی معرفی گردید ، حمایت از بیماران حرکتی و معلولان ، ارائه پیغام های صوتی و تصویری به کاربران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید