رأی نهایی دیوان عالی کشور درباره پرونده قضات سابق گلستان صادر شد ، بازگشت اراضی جنگلی به منابع طبیعی

به گزارش شارژ 10، دبیر قرارگاه شهید احمدی روشن گلستان گفت: رأی نهایی دیوان عالی کشور درباره پرونده قضات سابق گلستان صادر و اسناد مالکیت این افراد در اراضی جنگلی گرگان باطل شد.

رأی نهایی دیوان عالی کشور درباره پرونده قضات سابق گلستان صادر شد ، بازگشت اراضی جنگلی به منابع طبیعی

محمد شاهکوهی، دبیر قرارگاه شهید احمدی روشن گلستان در مصاحبه با خبرنگار دانشگاه شارژ 10 از اعلام حکم دیوان عالی کشور در خصوص زمین خواری 45 قاضی سابق این استان خبر داد.

شاهکوهی گفت: دادگستری کل استان گلستان در خبری صدور حکم دیوان عالی کشور و رأی نهایی این دیوان را درخصوص پفراینده این قضات گلستانی گفت که براساس آن 2 هکتار از اراضی جنگلی استان به منابع طبیعی بازگشت.

دبیر قرارگاه شهید احمدی روشن گلستان با اشاره به پیگیری این پفراینده و ارسال اسناد آن به دفتر رئیس قوه قضاییه، گفت: براساس دستور رئیس قوه قضاییه این پفراینده ماده 477 آیین دادرسی اعمال شد و این پفراینده مجددا برای پیگیری در دادگستری گلستان بازگشایی شد.

وی اعلام نمود: فرایند بررسی و صدور رأی نهایی نیاز به بررسی در دیوان عالی کشور داشت و با توجه به اینکه پیگیری پفراینده ها در این دیوان زمان بر است، نامه ای به رئیس دیوان عالی کشور نوشتیم و درخواست تسریع در بررسی این پفراینده را داشتیم.

شاهکوهی گفت: در نهایت رأی نهایی صادر شد و حکم دادگاه مبنی بر بازگشت این اراضی به منابع طبیعی به تأیید رسید.

وی گفت: این اراضی در منطقه ای نزدیک به شهر گرگان واقع است. در حال حاضر ساخت و سازی از سوی این افراد در این منطقه صورت نگرفته و بافت جنگلی آن حفظ شده است.

دبیر قرارگاه شهید احمدی روشن گلستان اعلام نمود: با صدور رأی نهایی، اسناد مالکیت این قضات در اراضی این منطقه باطل شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1102

به "رأی نهایی دیوان عالی کشور درباره پرونده قضات سابق گلستان صادر شد ، بازگشت اراضی جنگلی به منابع طبیعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رأی نهایی دیوان عالی کشور درباره پرونده قضات سابق گلستان صادر شد ، بازگشت اراضی جنگلی به منابع طبیعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید