خبرنگاران روزانه 40 بیمار کرونایی در بیمارستان امیرالمومنین (ع) بستری می شوند

به گزارش شارژ 10، اهواز - خبرنگاران - رییس بیمارستان امیرالمومنین (ع) اهواز از بستری شدن روزانه حدود 40 بیمار کرونایی در این مرکز درمانی اطلاع داد و گفت: روزانه بین 200 تا 250 نفر نیز به درمانگاه سرپایی مستقر در بیمارستان مراجعه می نمایند.

خبرنگاران روزانه 40 بیمار کرونایی در بیمارستان امیرالمومنین (ع) بستری می شوند

دکتر محمد آرزومند روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران بیان نمود:از تمام بیمارانی که به این مرکز درمانی مراجعه می نمایند تست پی سی آر گرفته می گردد و افرادی که حال وخیم تری دارند، بستری می شوند.

وی با بیان اینکه فرایند مراجعه بیماران به این بیمارستان کاهشی نشده و در یک خط ثابت قرار گرفته است اگرچه بخش اورژانس بیمارستان نسبت به هفته قبل کمی خلوت تر شده اضافه نمود: خوشبختانه تعداد بستری ها با آمار تخت های بیمارستانی برابر شده و دیگر بیماری در اورژانس نمی ماند.

118 بیمار کرونایی در بیمارستان امیرالمومنین(ع) بستری هستند

آرزومند با بیان اینکه هم اکنون 118 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان امیرالمومنین(ع) بستری هستند و ظرفیت تخت های بیمارستان تکمیل است اضافه نمود: از این تعداد 16 بیمار در بخش آی سی یو بستری بوده و بقیه در بخش های عادی این بیمارستان بستری هستند.

وی با اشاره اینکه تمام ظرفیت بیمارستان در اختیار بیماران کرونایی است و حتی بالاتر از توانمان خدمات ارایه می دهیم گفت: از اواخر بهمن پارسال تا به امروز ظرفیت این بیمارستان تکمیل شده و به محض مرخص شدن بیماری، بیمار دیگر جایگزین می گردد.

رییس بیمارستان امیرالمومنین(ع) با اشاره به اینکه شرایط بیمارستان همچنان قرمز است گفت: زمانی که تخت خالی در بخش ها داشته باشیم آن زمان فرایند بیماری کاهشی است اما اکنون تمام تخت های بیمارستان توسط بیماران اشغال شده است.

میانگین روزانه فوتی ها یک نفر است

آرزومند بیان نمود: میانگین روزانه فوتی های کرونایی این مرکز هم اکنون یک نفر است در حالی که این تعداد در هفته گذشته بین یک تا 1.5 نفر بود.

رییس بیمارستان امیرالمومنین(ع) گفت: پیک بیماری در خوزستان بسیار طولانی شده است و کادر درمان بسیار خسته هستند اما با این وجود با تمام توان و ظرفیت در حال خدمات دهی به بیماران هستیم.

تمامی کارکنان بیمارستان واکسینه شدند

وی با بیان اینکه تمامی کارکنان بیمارستان امیرالمومنین (ع) واکسینه شدند اضافه نمود: کادر درمان این بیمارستان دوز دوم واکسن را نیز دریافت نموده اند. خوشبختانه تا به امروز عوارض خاصی بعد از تزریق واکسن مشاهده نشده است.

آرزومند ادامه داد:کادر درمان فعال در این بیمارستان 400 نفر است که از این تعداد 280 نفر پرستار، بهیار و ماما، 60 پزشک و بقیه کارکنان خدماتی و آزمایشگاهی هستند.

بر اساس رنگبندی وزارت بهداشت 10 شهرستان خوزستان در شرایط قرمز، 9 شهرستان نارنجی و هشت شهرستان در شرایط زرد کرونایی قرار دارند.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1595

به "خبرنگاران روزانه 40 بیمار کرونایی در بیمارستان امیرالمومنین (ع) بستری می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران روزانه 40 بیمار کرونایی در بیمارستان امیرالمومنین (ع) بستری می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید