توله یوز تلف شده ماده بود، پلیس راهور به یاری محیط بانان بیاید

به گزارش شارژ 10، معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تقاضای همکاری بیشتر پلیس راهور برای کنترل سرعت خودروها را در این محور داریم.

توله یوز تلف شده ماده بود، پلیس راهور به یاری محیط بانان بیاید

حسن اکبری گفت: در پی اطلاع رسانی دو شب گذشته مبنی بر تلف شدن یک قلاده یوزپلنگ آسیایی در جهت جاده ترانزیت تهران به مشهد، یگان حفاظت محیط زیست استان سمنان و پارک ملی توران به محل حادثه مراجعه و با لاشه تلف شده یک قلاده یوزپلنگ آسیایی روبرو می شوند.

وی گفت : در آنالیز های اجرا شده معین شد که این یوز تلف شده، ماده است ، محیط بانان دو شب گذشته، مادر و توله بزرگ دیگر همراه او را در زیستگاههای مجاورجاده و در حوزه استان سمنان مشاهده نموده اند با توجه به مشاهده مادر و توله یوز همراه او، تیم پایش استان به همراه چند تن از تشکل های مردم نهاد از روز گذشته در منطقه مستقر هستند و پایش های نظارتی ادامه دارد.

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بیشترین نگرانی ما برای تردد های امشب و فردا شب در جاده مشهد به تهران است زیرا حجم خودروهای عبوری از سمت مشهد به تهران برای بازگشت زوار بیشتر می گردد ، هماهنگی لازم با همکاران استان خراسان شمالی هم اجرا شده و به صورت آماده باش هستند تا در صورت احتیاج برای پایش بیشتر راهی منطقه گردد.

اکبری گفت: از پلیس راهور هم تقاضا داریم با توجه به حجم گسترده خودروهای زوار از مشهد به سمت تهران و لزوم کنترل و رعایت سرعت مطمئن در این منطقه برای حفاظت از یوزپلنگ آسیایی، تیم های نظارتی خود را در این جاده به ویژه در حد فاصل میامی تا کاهک و عباس آباد مستقر دارد.

به گفته اکبری، اکیپ های محیط بانان در محل به صورت شبانه روزی مستقر هستند و با پروژکتورکشی و با روشن کردن آتش در منطقه و ایجاد هشدار، در صورت مشاهده یوز مادر و توله همراه آنها را از منطقه خطر دور نمایند، محل تصادف بیش از سی کیلومتر از نقطه داغ تصادفات قبلی فاصله دارد اگرچه یک مورد تصادف در این محدوده ثبت شده بود و به همین علت، موضوع ایمن سازی این بخش از جاده را پیگیری خواهیم کرد.

اکبری در خاتمه گفت: به طور قطع نجات این گونه و کاهش مخاطرات آن احتیاجمند همکاری همه دستگاه های مرتبط از جمله وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه است.

خبرنگاران اجتماعی محیط زیست

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 مرداد 1401 بروزرسانی: 17 مرداد 1401 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 2096

به "توله یوز تلف شده ماده بود، پلیس راهور به یاری محیط بانان بیاید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توله یوز تلف شده ماده بود، پلیس راهور به یاری محیط بانان بیاید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید