تمایلی ندارم رئیس فدراسیون فوتبال شوم، همچنان نماینده ایران هستم

به گزارش شارژ 10، به گزارش خبرنگاران، علیرضا فغانی که پس از حضورش در لیگ استرالیا 15 بازی را قضاوت نموده است درمورد شیوع کرونا و بدشانسی که برای ادامه قضاوت های وی پیش آمد گفت: این شرایط غیرقابل انتظار برای مردم کل جهان بود. چیزی که مهم است سلامتی مردم و برگشت به روزهای قبل است. همه تورنمنت های عظیم هم تحت تأثیر قرار گرفته اند. من هم که همواره بدشانس بوده ام!

تمایلی ندارم رئیس فدراسیون فوتبال شوم، همچنان نماینده ایران هستم

وی در خصوص اینکه شما هم شامل تصمیم فدراسیون فوتبال استرالیا برای کاهش 70 درصدی درآمد می شوید گفت: بله طبیعتاً. ما چهار داور تمام وقت هستیم که از فدراسیون حقوق می گیریم و شامل این موضوع شدیم. البته ابتدا از این تصمیم ترسیدم اما دولت به یاری آمد و بخشی از حقوق را پرداخت کرد. این تصمیم دولت به مردم آرامش داد اما متأسفانه در ایران دولت این حمایت را از مردم نداشت.

داور بین المللی فوتبال در خصوص قضاوت هایی که در استرالیا داشته و مقایسه آن با قضاوت در ایران گفت: شرایط دو کشور کاملاً متفاوت است. من 15 بازی را در استرالیا قضاوت نموده ام که چند دربی هم شامل آن می شد. با این حال دربی ها بسیار کم حاشیه بودند و بعد از بازی تمرکزم را برای بازی بعد می گذاشتم ام در ایران حواشی قبل و بعد از دربی خیلی زیاد است و بعضی اتفاقات باعث می گردد فوتبال چهره انذارنماینده ای به خود بگیرد و همین امر اجازه نمی دهد مردم از فوتبال لذت ببرند.

فغانی در خصوص اینکه اگر در فوتبال ایران مسئولیت داشتید چه برنامه ای برای پیشرفت در نظر می گرفتید گفت: مشکل فعلی ورزش ایران این است که افراد غیرورزشی تصمیم گیرنده هستند. افراد سیاسی با لابی وارد ورزش شده اند و به عنوان رئیس برای ورزش تصمیم می گیرند. اگر می خواهیم شرایط بهتری داشته باشیم باید افراد ورزشی بیایند و کار را در اختیار بگیرند.

وی ادامه داد: افرادی مثل ابراهیم شکوری که ورزشی بوده اند می آیند سرپرست دبیرکلی می شوند اما با بعضی اتفاقات او را کنار می گذارند. همین شرایط باعث می گردد که فوتبالی ها نتوانند ورود نمایند و کار را در اختیار بگیرند.

علیرضا فغانی که با رادیو نشاط استرالیا مصاحبه می کرد ادامه داد: همین امر سبب می گردد که افراد غیرورزشی تصمیم گیرنده شوند و فوتبال ما هر روز مشکل تازه ترین پیدا کند. تا زمانی که ورزشی ها امور را در اختیار نگیرند اتفاق مثبتی رخ نمی دهد. باید برای یک فدراسیون برنامه داشت. مثل ژاپن که افراد فقط مجری برنامه هستند نه مثل فدراسیون ایران که با رفتن یک نفر همه چیز بهم می ریزد.

وی در خصوص تعویق المپیک و تأثیری که بر کار وی برای حضور در این بازی ها داشته است گفت: همواره سه سال قبل از جام جهانی نامزدهای حضور در این مسابقات معین می شوند. 10 تیم داوری در تورنمنت های مختلف مورد ارزیابی قرار می گیرند و در نهایت نفرات مورد نظر انتخاب می شوند. اما برای المپیک با توجه به اینکه من دوره قبل هم حضور داشتم فکر می کنم شانس را به جوانترها بدهند.

فغانی در خصوص حضورش در جام جهانی دوره آینده گفت: با وجود شیطنت هایی که انجام شده بنده تمایل دارم همچنان در عرصه بین المللی به عنوان نماینده ایران شرکت کنم که این اتفاق خواهد رخ داد. در صحبتی که با آقای تاج داشتم ایشان بر این موضوع تاکید کردند و بنده هم اعلام کردم مایلم همچنان نماینده ایران در عرصه بین المللی باشم.

وی در خصوص اختلاف نظری که راهنمایی ممبینی با وی برای حضور در لیست داوران برگزیده داشت گفت: این موضوعی بود که از سوی افرادی که در جلسه بودند بیرون آمد. برای من عجیب نیست ممکن است از سوی هر فردی اتفاق جدیدی رقم بخورد. زیاد هم برای من مهم نیست.

فغانی در خصوص رفتن برادرش از ایران هم گفت: من جای محمدرضا نبودم که بخواهم سختی های او را تجربه کنم. همواره باید به نظرات و تصمیم دیگران احترام گذاشت. برای محمدرضا آرزوی موفقیت می کنم. شاید من هم می توانستم به کشورهای اروپایی بروم اما تصمیم گرفتم قانونی از کشور خارج گردد.

وی در پاسخ به این پرسش که دل شما برای فوتبال ایران تنگ شده است گفت: اصلاً. برای آدم هایش دلم تنگ می گردد اما برای آن فضا و جوی که وجود داشت اصلاً.

فغانی در خصوص اینکه آیا محتمل است دوباره برای قضاوت بازی ها خصوصاً دربی به ایران برگردد گفت: ممکن نیست بروم و دوباره قضاوت کنم. دربی برای داورانی است که در ایران قضاوت می نمایند. من شش بار این بازی را قضاوت کردم و زیاد هم تمایل ندارم دوباره این بازی را قضاوت کنم. حواشی که این بازی دارد نمی ارزد به اینکه بخواهم دوباره دربی را قضاوت کنم.

داور بین المللی فوتبال کشورمان در خصوص امکان بازگشتش به ایران گفت: هیچکس از فردا خبر ندارد و شاید شرایط طوری شد که من برگشتم به ایران. تمایل دارم اگر در استرالیا نشد به ایران برگردم و در کشور خودم قضاوت کنم.

وی در خصوص اینکه اگر شرایط فراهم گردد تمایلی برای ریاست فدراسیون فوتبال دارد و چه برنامه هایی برای این فدراسیون خواهد داشت گفت: طبیعتاً باید یک الگوی خوب برای اداره فدراسیون انتخاب کرد. مثلاً در آسیا باید کشورهایی مثل ژاپن را الگو قرار داد. من حتی به دنبال ریاست کمیته داوران هم نیستم چه برسد به ریاست فدراسیون. تمایل دارم زمانی که قضاوت را کنار گذاشتم فقط در بحث آموزش و نظارت فعالیت کنم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 935

به "تمایلی ندارم رئیس فدراسیون فوتبال شوم، همچنان نماینده ایران هستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمایلی ندارم رئیس فدراسیون فوتبال شوم، همچنان نماینده ایران هستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید