تاکید کانادا بر احترام به تمایل عراق برای خروج نیروهای خارجی

به گزارش شارژ 10، وزیر دفاع کانادا گفت که کشورش به هر تصمیمی که دولت عراق در مورد خروج نیروهای خارجی از این کشور بگیرد، احترام خواهد گذاشت.

تاکید کانادا بر احترام به تمایل عراق برای خروج نیروهای خارجی

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گزارش شارژ 10، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، هارجیت سینگ ساجان، وزیر دفاع کانادا در گفت وگو با شارژ 10 طی سفرش به خاورمیانه؛ جایی که با صدها سرباز کانادایی که از پنج سال پیش علیه گروه تروریستی داعش می جنگند، دیدار کرد، گفت: کانادا به ادامه کوشش ها برای آموزش نظامی در عراق تمایل دارد.

وزیر دفاع کاناد که پیش از این به اردن و کویت سفر نموده بود، اذعان کرد: واضح است که دولت عراق نگرانی هایی دارد و هم پیمانان غربی به این نگرانی ها گوش می نمایند و سعی دارند به وسیله مذاکرات آنها را برطرف نمایند.

گزارش ها حاکی از آن هستند آمریکا در نظر دارد تحریم هایی علیه عراق اعمال و حتی یاری های نظامی خود به این کشور را متوقف کند.

ساجان توضیح داد: ما به هر تصمیم که دولت عراق برای خروج نیروهای خارجی از این کشور اتخاذ کند، احترام خواهیم گذاشت.

وی همچنین بیان کرد: ما بنا به درخواست دولت عراق اینجا هستیم و اگر آنها بخواهند این مساله را تغییر بدهند، ما باید به تصمیم آنها احترام بگذاریم.

ماموریت نیروهای کانادایی در عراق در دو بخش اصلی است حدود 200 سرباز به وسیله ناتو برای مبارزه با گروه تروریستی داعش در حال آموزش نیروهای محلی هستند و عددی مشابه نیز به صورت جداگانه با یگان های مبارزه با تروریسم عراق به عنوان بخشی از ائتلاف ضد داعش به سرکردگی آمریکا در این کشور حضور دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 12 مرداد 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 614

به "تاکید کانادا بر احترام به تمایل عراق برای خروج نیروهای خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید کانادا بر احترام به تمایل عراق برای خروج نیروهای خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید