برخورد قانونی با تخریب کنندگان کندوهای عسل وحشی

به گزارش شارژ 10، رئیس اداره محیط زیست جم از برخورد قانونی با تخریب کنندگان کندوهای عسل وحشی اطلاع داد.

برخورد قانونی با تخریب کنندگان کندوهای عسل وحشی

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، اعتراضات بسیاری از همشهریان دغدغه مند شهرستان جم مبنی بر برداشت غیر اصولی از کندوهای عسل وحشی که منجر به مشکلاتی پیرامون روستای بیدو از توابع این شهرستان شده، ایجاد شده است.

محمدتقی محمدی؛ رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جم در این زمینه گفت: حسب بیانه اداره کل حفاظت محیط زیست استان در مورد حفاظت از این گونه حمایت شده و در خطر انقراض و همچنین پیرو گزارشات جمعی از دوستداران محیط زیست و با هماهنگی های انجام شده با بازپرس شهرستان، از محدوده روستای بیدو و حرمیک بازدید شد. طی این بازدید افرادی را در جستجوی عسل وحشی مشاهده کرده که با اطلاع رسانی های لازم در مورد نحوه برداشت اصولی بدون هیچگونه خسارتی به کندوها، آموزش لازم صورت پذیرفت

محمدی در ادامه گفت: افرادی هم که بصورت غیراصولی برداشت کرده و کلیه لانه های کندوها که همراه با لارو زنبورها بوده تخریب و نابود کرده بودند را پس از شناسایی، با دستور مقام محترم قضایی، محموله آنان به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان با همکاری کلانتری محترم بخش ریز منتقل و توقیف شد.

متاسفانه قابل ذکر است که تعداد زیادی از لانه های کندو همراه با لارو از کندو جدا و دور ریخته شده و مقدار زیادی از عسل های برداشت شده بر روی سطح زمین ریخته شده بود.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 18 آذر 1399 بروزرسانی: 18 آذر 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1284

به "برخورد قانونی با تخریب کنندگان کندوهای عسل وحشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخورد قانونی با تخریب کنندگان کندوهای عسل وحشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید