طراحی ویلای مدرن دوبلکس: انتقاد امانی از واگذاری باغی 4000 متری به نماینده ادوار مجلس ششم

به گزارش شارژ 10، تهران (پانا) - عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران از واگذاری باغی 4000 متری به یکی از نمایندگان ادوار مجلس ششم در مدیریت شهری گذشته اطلاع داد.

طراحی ویلای مدرن دوبلکس: انتقاد امانی از واگذاری باغی 4000 متری به نماینده ادوار مجلس ششم

جهت دریافت خدمات طراحی ویلای مدرن دوبلکس با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

ناصر امانی در تذکری در سیزدهمین جلسه صحن علنی شورای شهر تهران با اشاره به مناقصه 18 میلیاردی در منطقه 8 برای احداث پنج جهت دوچرخه، گفت: من فکر می کنم بحث دوچرخه سواری در تهران سیاست شکست خورده ای بوده و به اهداف خودش نرسیده است. متاسفانه این سیاست در دوره ما هم ادامه پیدا نموده است. در حالی که ما برای یک میلیارد تومان در منطقه ها محروم و جنوبی تهران که می تواند در زندگی مردم اثر زیادی بگذارد، معطل هستیم و فقط در یک منطقه احداث پنج جهت دوچرخه را 18 میلیارد تومان به مناقصه گذاشته شده است.

وی اضافه کرد: اساسا توپوگرافی تهران مناسب توسعه افراطی دوچرخه سواری نیست، قطعا با اصل آن نمی گردد مخالفت کرد که در بعضی از منطقه ها مناسب است اما با این هزینه کرد جز اینکه خیابان ها باریک گردد و جهتی برای موتورسواران ایجاد گردد، نتیجه دیگری ندارد. مشابه همین اتفاق در منطقه 3 هم افتاده است؛ فارغ از اینکه برای جهت دوچرخه خیابان میرداماد سه میلیارد هزینه شده، قراردادی برای احداث پل فلزی دوچرخه سواری به طول 600 متر به مبلغ 20 میلیارد تومان منعقد کردند! یکی از دلایلی که این فرایند ادامه پیدا می کند تغییرات کند شهرداری تهران است. من از آقای زاکانی می خواهم که اگر نمی خواهند مدیرانی که با سیاست های گذشته کار می نمایند را تغییر دهند، حداقل سیاست ها را تغییر دهند.

وی به واگذاری باغی به نماینده ادوار مجلس طی دوره پنجم مدیریت شهری اشاره نموده و گفت: سازمان فرهنگی و هنری باغی 4000 متری را به شهرداری منطقه 3 تحویل داده است؛ فارغ از لابی های پشت پرده برای تحویل آن، 20 میلیارد تومان تا به امروز برای تجهیز باغ هزینه شده است تا به مدت 10 سال به نماینده ادوار مجلس دوره ششم تحویل داده گردد.

امانی با اشاره به بعضی از بندهای قرارداد فوق، تاکید نمود: در بند 4 این قرارداد آمده است که ؛ جهت استفاده شایسته از قسمت کافه، فروشگاه و غرفه صنایع دستی به مسوولیت خود می تواند به منظور استفاده هنرجویان آن را به اشخاص حقیقی و ثالث اجاره دهد. بعلاوه پراخت هرگونه مالیات، وجوح قانونی، عوارض و همه هزینه های مربوط به نگهداری، کاربری،اصل بنا، نظافت،تنظیف عرصه و فضای سبز برعهده مالک یعنی شهرداری تهران است. یعنی هم می تواند به شخص ثالث اجاره دهد و هم هزینه های ساختمان و فضا بر عهده شهرداری است.

وی ادامه داد: آقای زاکانی بخشنامه ای ابلاغ کردند که هرگونه واگذاری ممنوع است اما این قرارداد بسته شده آن هم به عرصه 4600 متر اعیان با امضای دو عضو قبلی شورا، تحویل گیرنده و شهردار منطقه. این در حالی است که طی دوره گذشته کد پروژه نوسازی مساجد را از بودجه حذف کردند و طی بازدیدی که از منطقه 19 داشتم، سه مسجد قدیمی که در حال نوسازی بودند برای یک میلیارد یا دو میلیارد نیمه تمام به جای مانده اند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 31 شهریور 1400 بروزرسانی: 31 شهریور 1400 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1779

به "طراحی ویلای مدرن دوبلکس: انتقاد امانی از واگذاری باغی 4000 متری به نماینده ادوار مجلس ششم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی ویلای مدرن دوبلکس: انتقاد امانی از واگذاری باغی 4000 متری به نماینده ادوار مجلس ششم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید