اعلام استقلال منطقه مین پور دردسر تازه پیش روی دولت دهلی نو

به گزارش شارژ 10، مسئولین منطقه مین پور ضمن تشکیل جلسه ای در انگلیس با اعلام استقلال از هند مدعی تشکیل شورای ملی جداگانه شدند.

اعلام استقلال منطقه مین پور دردسر تازه پیش روی دولت دهلی نو

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از الجزیره، همزمان با اوج گیری بحران کشمیر اعلام استقلال مین پور دردسر تازه ای است که پیش روی سران دهلی نو قرار گرفته است.

گزارش ها حاکی است مسئولین این ایالت که در شرقی ترین نقطه هند قرار گرفته است روز گذشته ضمن تشکیل یک جلسه در انگلیس رسما از هند اعلام استقلال کردند.

سران این منطقه که در سال 1949 و دو سال پس از استقلال هند از زیر استعمار انگلیس بخشی از خاک این کشور شده بودند تاکید کردند: در تمام این مدت علی رغم داشتن مبارزه برای جدایی از هند با سرکوب شدید دولت دهلی نو روبرو شدند.

نارنجبام سامار جیت وزیر خارجه شورای جدیدالتاسیس مین پور گفت: ما از سازمان ملل و دیگر کشورهای دنیا می خوایم که استقلال ما را به رسمیت بشناسند.

وی توضیح داد: مردم مین پور تحت فشار دولت هستند و شاهزادگان ما نیز از سال ها پیش به انگلیس پناه آورده اند تا تحت فشار دولت هند قرار نگیرند.

سامار جیت که نماینده یک منطقه با جمعیتی حدود 2 میلیون و 700 هزار نفر است گفت: اولین بار اعلامیه استقلال مین پور در سال 2012 خوانده شده است ولی ما این بار مصمم هستیم تا تصمیم خود را عملی کنیم.

وی گفت: ما در منطقه خود آزاد نیستیم و تاریخ، فرهنگ و زبان ما نیز در حال نابودی است، اعلام استقلال تنها راه حفظ تمدن پیشین ما است.

لازم به ذکر است طی دهه های اخیر حداقل 100 گروه مسلح در این منطقه فعال شده و خواهان جدایی از هند هستند.

در حال حاضر حدود سه ماه از حبس خانگی مردم کشمیر توسط نظامیان هندی می گذرد و بیشتر تمرکز دولت مرکزی هند نیز به سمت مرزهای شرقی است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 آبان 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 412

به "اعلام استقلال منطقه مین پور دردسر تازه پیش روی دولت دهلی نو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام استقلال منطقه مین پور دردسر تازه پیش روی دولت دهلی نو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید