اعزام نیروی کار به انگلیس، تبدیل بعضی نیروی های کار به پناهجو

به گزارش خبرنگاران، علی ربیعی در حاشیه نشست مشترک با کارآفرینان و صاحبان صنایع کشور آلمان در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت اعزام نیروی کار به خارج از کشور گفت: مقوله اعزام نیروی کار را از سال 93 شروع کردم اما واقعیت این است که شرایط سیاسی به گونه ای نبود که بتوانیم در این زمینه پیشرفت حاصل کنیم.

اعزام نیروی کار به انگلیس، تبدیل بعضی نیروی های کار به پناهجو

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور ارزان انگلیس همراه باشید.

وی ادامه داد: در زمینه اعزام نیروی کار به خارج از کشور با کشورهایی مانند استرالیا، کره، قطر و امارات به طور مستقیم و با بعضی کشورها مانند کانادا به طور غیرمستقیم مذاکره داشتم و کوشش کردیم این مقوله را در دستور کار قرار دهیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه اخیرا یک سری آشپز به عنوان نیروی کار به کشور انگلیس اعزام کردیم اضافه کرد: حتی با کشورهایی که از گذشته به طور سنتی نیروی کار ایرانی در این کشورها فعالیت می نمایند مذاکراتی داشتم به طوریکه در کشور قطر برای حفظ سطح این نیروهای کار مذاکره کردم اما به هر حال موانع سیاسی یکی از موانع پیش روی ما بود.

ربیعی گفت: در حالی که ارتباط ما با جهان قطع شده بود نمی توانستیم در زمینه اعزام نیروی کار موفقیت حاصل کنیم. البته یکسری تجربه های تلخ نیز در این زمینه برای نیروهای کار اعزام شده وجود داشت به طوریکه بعضی نیروهایی که طی سال های گذشته اعزام شده بودند با مسائل مهارتی فنی و حرفه ای و مراودات اجتماعی و شهروندی به دلیل عدم آموزش زبان و ناتوانی در برقراری ارتباطات کلامی روبرو شدند که به جای نیروی کار تبدیل به یک پناهجو شدند و این موضوع برای خود ما ایرانی ها هم قابل قبول نبود.

وی گفت: به هر حال آموزش و اعزام نیروی کار باید سازماندهی شده باشد و با تضامین آموزش های فنی و حرفه ای به خارج از کشور اعزام شوند که در هر ملاقات با طرف های خارجی بر روی این موضوعات تاکید می کنم و این موضوع در دستور کار واقع شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 آبان 1398 بروزرسانی: 9 آبان 1398 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 413

به "اعزام نیروی کار به انگلیس، تبدیل بعضی نیروی های کار به پناهجو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعزام نیروی کار به انگلیس، تبدیل بعضی نیروی های کار به پناهجو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید