ارائه پروپوزال تست واکسن اسپایکوژن روی بچه ها به وزارت بهداشت

به گزارش شارژ 10، پیام طبرسی محقق اصلی طرح مطالعاتی واکسن ایرانی - استرالیایی اسپایکوژن در مصاحبه با خبرنگاران اظهار کرد: این واکسن تایید و مجوز اضطراری را از سازمان غذا و دارو اخذ کرده است و به محض اینکه وزارت بهداشت این واکسن ها را تحویل بگیرد واکسیناسیون عمومی آغاز می شود.

ارائه پروپوزال تست واکسن اسپایکوژن روی بچه ها به وزارت بهداشت

وی در خصوص اندازه واکسن تولید شده در این شرکت دانش بنیان گفت: تا به امروز یک میلیون و دویست هزار دوز واکسن علیه کرونای اسپایکوژن به تولید رسیده است.

محقق اصلی طرح مطالعاتی واکسن ایرانی - استرالیایی اسپایکوژن درباره امکان استفاده بچه ها از این واکسن خاطر نشان کرد: پروپوزالی را برای تست بچه ها به وزارت بهداشت ارائه کردیم که هنوز به تصویب نرسید ه است.

به گفته طبرسی، اگر این پروپوزال به تصویب وزارت بهداشت برسد امکان آغاز تست را خواهیم داشت.

به گزارش خبرنگاران، مطالعات حیوانی و فاز یک انسانی، واکسن اسپایکوژن در استرالیا، با موفقیت پشت سر گذاشته شده است. این واکسن در مطالعات حیوانی بر موش ها، میمون ها و راسوها، باعث ایجاد ایمنی قابل قبول در برابر ویروس و جلوگیری از بروز بیماری شده است.

مطالعه بالینی فاز یک اسپایکوژن با هدف بررسی ایمنی و تحمل پذیری این واکسن در 40 داوطلب سالم بزرگسال (با سن بین 18 تا 65 سال) در تیر 1399 در شهر آدلاید استرالیا انجام شد. با تایید نتایج فاز دوم مطالعه بالینی از طریق کمیته اخلاق کشوری وزارت بهداشت و سازمان غذاودارو، فاز سوم مطالعه واکسن اسپایکوژن در مرداد امسال آغاز شد.

این مطالعه با هدف بررسی اثربخشی واکسن اسپایکوژن برای جلوگیری از ابتلا به کرونا با شرکت حدود 17000 نفر داوطلب در یکی از هتل های تهران برگزار می شود. هدف دیگر این مطالعه بررسی و پایش عوارض احتمالی در بین شرکت کنندگان تا 6 ماه بعد از تزریق دو دوز است. فاصله بین تزریق دوز اول و دوم در این مطالعه 21 روز است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 آذر 1400 بروزرسانی: 16 آذر 1400 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1866

به "ارائه پروپوزال تست واکسن اسپایکوژن روی بچه ها به وزارت بهداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه پروپوزال تست واکسن اسپایکوژن روی بچه ها به وزارت بهداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید