اتهام بزرگ پرسپولیس به فدراسیون فوتبال؛ نمی خواهند ما قهرمان شویم!

به گزارش شارژ 10، محمدحسن انصاریفر، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با حضور در برنامه فوتبال برتر، اتهام عجیبی به فدراسیون فوتبال وارد کرد و مدعی شد آن ها نمی خواهند بعد از سه عنوان قهرمانی پیاپی توسط این تیم، بار دیگر به قهرمانی دست یابد.

اتهام بزرگ پرسپولیس به فدراسیون فوتبال؛ نمی خواهند ما قهرمان شویم!

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، پرسپولیس با 4 شکست فنی در نیم فصل اول همچنان در کورس برای دستیابی به عنوان قهرمانی است و این در حالیست که مدیرعامل این باشگاه اکنون اتهام باورنکردنی را متوجه فدراسیون کرده است.

محمدحسن انصاری فرد مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره عدم انتخاب علیرضا بیرانوند دروازه بان این تیم به عنوان بهترین بازیکن سال آسیا گفت: او سه جام با پرسپولیس به دست آورد و شاید مظلوم بود که به عنوان بهترین بازیکن انتخاب نشد. شاید هم ضروری است که فدراسیون در این موارد حساس تر باشد و نفوذ بیشتری در آسیا داشته باشیم. با این همه ما برای بیرانوند مراسمی در تهران برگزار خواهیم کرد و یا در یکی از بازی هایی که تماشاگران زیادی می آیند جوایز او را مثل جایزه رویایی آسیا به بیرانوند اهدا می کنیم. هر چند که این بازیکن از نظر همه ما بهترین بازیکن آسیاست.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در مورد شرایط برانکو با این باشگاه اینطور شرح داد: در بدترین شرایط تیم را تحویل گرفتم. من زمانی تیم را تحویل گرفتم که 7 قهرمانی به دست آورده بود و در دوران پسا برانکو به پرسپولیس آمدم. او برای این تیم زحمت زیادی کشیده بود و 11 ماه حقوق نگرفته بود. من شنیده بودم که همیشه برای پول بازیکنان صحبت می کرد و برای پول خودش حرفی نمی زد. حتی زمانی که او در پرسپولیس بود و مشکلاتی داشت من به عنوان کارشناس در تلویزیون حاضر شدم و از او حمایت کردم اما حالا طرفداران باید بدانند که برانکو مربی ما نیست و پرسپولیس باید راه خودش را پیدا کند. ما کار خودمان را می کنیم و مربی خودمان را داریم هر چند که شنیدم که آقای برانکو تا چند روز دیگر سرمربی تیم ملی خواهد شد.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در مورد مطالبات برانکو گفت: در این باره ما دو موضوع داریم؛ اول اینکه هیچ زاویه ای با آقای برانکو نداریم و اتفاقاً به او علاقه مند هستیم.بحث طلب او سر جای خودش است و حدود 615 هزار دلار برانکو از پرسپولیس طلب دارد و بیش از 300 هزار دلار هم دستیاران او از باشگاه می خواهند.این پول را به برانکو پرداخت خواهیم کرد اما بحثی که وجود دارد بحث فسخ یک طرفه ای قرارداد است. او تعهد داشت که به پرسپولیس برگردد که این کار را نکرد اما چند روز قبل شکایت 40 صفحه ای برانکو به دست ما رسید همان طور که شکایت 80 صفحه بودیمیر هم به دست ما رسید. ما می توانستیم از آقای برانکو شکایت کنیم اما این کار را نکردیم. ما مستنداتی داریم که می توانیم اعاده حقوقی و دادرسی کنیم اما اصرار داریم که با برانکو تفاهم کنیم چرا که به او علاقه داریم. شخصاً دوست دارم با او مستقیم صحبت کنم چرا که گاهی وکلا به خاطر اینکه رقم دستمزد شان بالا باشد و دریافتی بیشتری داشته باشند مبالغ را بالا می برند. ما با وکیل برانکو صحبت کردیم و گفتیم می توانیم اعاده دادرسی داشته باشیم اما این کار را نمی کنیم و می خواهم به تفاهم برسیم. در حال حاضر با هم در حال ارتباط هستیم و درخواست جلسه داریم. وکیل برانکو می گوید ما شکایت کردیم و خواهان دریافت طلب خودشان شده اند.

انصاری فرد درباره شکایت بودیمیر از پرسپولیس ادامه داد: این بازیکن 25 هزار دلار از ما پول گرفته بود و 500 هزار دلار قرارداد داشت که اگر حق دادرسی و حقوق وکیل هم روی آن بیاید باید مبلغی که بپردازیم حدود 600 هزار دلار خواهد بود. او قبل از اینکه به پرسپولیس بیاید ماهی 1500 یورو می گرفت و مشکل این جاست که فیفا می گوید ما باید مابه التفاوت دریافتی قبل و بعد این بازیکن را بپردازیم و این مسئله مشکل ساز است. ما هم شکایتی را جلو بردیم اما احتمال موفقیت در آن ضعیف است چرا که ما گفته بودیم که پول آماده است اما این مسائل برای فیفا مورد قبول نیس. قصد ندارم مدیریت قبلی را زیر سوال ببرم اما ما در شرایط سخت اقتصادی قرار داریم و شکایت های انضباطی متعدد پیش روی ماست. همچنین شرکت ریحان فیلم از ما شکایت کرده و شکایات خارجی ها هم در حال رسیدن به باشگاه است. از طرفی تیم های پایه 12 ماه است که حقوق ندریافتد.هر چند که با این شرایط 30 درصد قرارداد بازیکنان و مربیان تیم پرداخت شده است اما باید 23 میلیارد به بازیکنان برای سال های قبل بدهیم.

وی در مورد جدایی جونیور از پرسپولیس گفت: شاید طرفداران از او ناراحت باشند اما این بازیکن مردانگی کرد. او می توانست مثل گولج یا بازیکنان اوکراینی کل قراردادش را بگیرد اما به اندازه ای که بازی کرد از ما پول گرفت. او 252 هزار دلار از ما پول گرفت هر چند که می توانست 570 هزار دلار قراردادش را بگیرد. البته 200 هزار دلار هم با آقای کالدرون پرداخت کردیم تا به او هم پرداختی داشته باشیم.

انصاری فرد در پاسخ به این سوال که آیا از شرایط پرسپولیس رضایت دارید یا نه گفت:به هر حال آقای کالدرون در شرایط سختی قرار داشت. جانشین برانکو شدن با هفت جام کار ساده ای نیست. البته ما از شرایط تیم راضی نیستیم و می بینید که بازیکنان هم راضی نیستند اما این مسائل بعد از 7 جام طبیعی است. ما باید خودمان را خیلی زود پیدا کنیم چرا که رقبا کار را برای ما سخت کردند و امیدوارم بازیکنان هر چه زودتر جا بیفتند.

وی در مورد اینکه آیا به کالدرون اولتیماتوم داده اید اضافه نمود: بعد از این که به نفت مسجدسلیمان باختیم به آقای پیروانی گفتم که با کالدرون تماس بگیرد و بگوید که حتماً 9 صبح فردا به باشگاه بیاید اما او فکر کرد که من می خواهم تهدیدش کنم و به همین دلیل مقاومت کرد. اما من به آقای پیروانی گفتم حتما باید 9 صبح به باشگاه بیاید. وقتی که به باشگاه آمد به او گفتم که من دنبال اولتیماتوم نیستم بلکه به دنبال این بودم که قبل از رفتن به تمرین از شما حمایت کنیم تا با قاطعیت در تمرین حاضر شوید چون در جام حذفی بازی مهمی داریم و اگر این جام را از دست بدهیم و به نفت ببازیم این یک جام برای ما تمام شده است. او هم از من عذرخواهی کرد و گفت تا زمانی که بتوانم در تیم کارم را ادامه می دهم. به گزینه جانشین فکر نکردیم و فعلاً تا جایی که در کورس قهرمانی باشیم از کادر فنی حمایت می کنیم اما باید ببینیم که چه پیش می آید. بحث ما این است که باید در کورس قهرمانی باشیم و این مسئله را ارزیابی می کنیم. تا زمانی که ما در کورس قهرمانی باشیم از کادر فنی حمایت خواهیم کرد.

وی درباره اینکه آیا با برانکو برای بازگشت به پرسپولیس صحبتی داشته اید یا نه گفت: با برانکو بحث هایی داشتیم که الان نمی گردد آن را مطرح نمود. بحث های مثبتی است اما درباره برگشتن او نیست. هرچند که در آینده نزدیک این مسائل را خواهیم گفت.

انصاری فرد درباره اینکه چرا عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس نیست ادامه داد: در تاریخ پرسپولیس همیشه مدیرعامل عضو هیات مدیره بوده اما آقای سلطانی فر گفته که به زودی تغییراتی در هیات مدیره خواهد داد. جلسات خوبی در هیات مدیره داریم هرچند که اختلاف نظرهایی هم وجود دارد اما با این همه کارها را جلو می بریم. به دلیل قطعی اینترنت حدود دو هفته در جلسات ما وقفه افتاد.

وی با انتقاد از بعضی تصمیم ها علیه پرسپولیس گفت: من با فدراسیون فوتبال در چند مورد حرف دارم؛ اول داوری، ما به شرافت داوری باور داریم اما ببینید کدام تیم ها بیشترین آسیب را دیده اند؟ ما از داوری ضرر زیادی دیده ایم. هیچ اتفاقی از ناحیه فدراسیون نیفتاده و ما اعتراضات مان را اعلام می کنیم. موضوع دوم ما با فدراسیون درباره سازمان لیگ است؛ ما یک بازی روز تعطیل داریم در حالی که برای رقیبان این طور نیست. موضوع سوم استیناف است. بعضی مسائل وجود دارد که تیم های دیگر محروم نمی شوند اما ما خیلی راحت محروم می شویم؛ مثل داستان شجاع خلیل زاده. ما در این باره صحبت های زیادی کردیم اما گفتند که نه داور و ناظر داوری هیچ گزارشی نداده است اما این بازیکن دو جلسه محروم شد.ما حتی به کمیته استیناف رفتیم و گفتند گزارشی وجود ندارد اما باید خلیل زاده دو جلسه محروم گردد. من یک بار این مسئله را گفتم که از بالا گفته اند به پرسپولیس سخت بگیرید و این مسئله را به آقای تاج هم گفتم. متاسفانه بدترین حکم ها برای پرسپولیس صادر می گردد؛ به طور مثال فرشاد احمدزاده 3 جلسه محروم شد آن هم در حالی که سر بازیکن ما را در بازی با استقلال شکستند.

انصاری فرد ادامه داد: مردم باید بدانند و مسئولان فدراسیون باید بدانند که دوست ندارند پرسپولیس قهرمان گردد. چرا که می گویند این تیم هفت بار قهرمان شده و دیگر بس است. در جهان اما اینطور نیست و می بینیم تیم هایی مثل بارسلونا، بایرن مونیخ، یوونتوس و تیم های دیگر چندین جام می آورند اما فدراسیون فوتبال دوست ندارد پرسپولیس قهرمان گردد. ما گلایه خودمان را با آقای تاج هم گفتیم و با کسی دعوا نداریم. سرمربی ما در یک مصاحبه گفته بود که در بازی استقلال و پارس جنوبی پنالتی و آفساید گرفته نشده است و کاری به استقلال نداشت اما گفتند که باشگاه استقلال از او شکایت کرده و او را یک جلسه محروم کردند. ما در نوشته ای گفتیم که محرومیت آقای کالدرون ناحق است اما سر همین مسئله من را احضار کردند و گفتند شما از کلمه ناحق استفاده کردید. جالب اینجاست که مدیر حقوقی ما که به این جلسه رفته بود در جلسه ای نشست که مربی یک تیم دیگر که ما از او شکایت کرده بودیم هم آنجا حضور داشت و ببینید با چه شرایطی کار می کنیم.

انصاری فرد درباره اینکه آیا برای این مسائل و اظهارات مستنداتی هم وجود دارد گفت: ما مستند داریم و ادعای ما بیخود نیست.نمی خواهند پرسپولیس قهرمان گردد. در بازی با سپاهان در اصفهان که البته من نبودم 160 نفر از طرفداران ما خونی و مصدوم شدند اما حکم کمیته انضباطی چه بود؟ در شهر دیگری مأموران را سنگباران کردند اما چه حکمی دادند؟ در بازی با ماشین سازی سرمربی محترم این تیم در تبریز 8 دقیقه و در تهران 3 دقیقه بازی را متوقف کرد و تماشاگران ما را تحریک کرده اما چه شد؟ چه اتفاقاتی در کمیته انضباطی می افتد؟ ما در فدراسیون آقای تاج را می شناسیم و انتظار داریم در سایه عدالت و در زمین مسابقه امتیازات رد و بدل گردد تا بتوانیم مثل بایرن مونیخ و یوونتوس که چندین سال قهرمان می شوند قهرمان شویم. چرا مانع قهرمانی پرسپولیس می شوید؟ شما داوری ها را رصد کنید، جدول مسابقات را ببینید و متوجه می شوید که ما چه می گوییم.کافیست احکام کمیته انضباطی را مقایسه کنید.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره اینکه در نیم فصل چند بازیکن به این تیم اضافه خواهد شد گفت: ما سه بازیکن به آقای کالدرون معرفی کردیم که یک نفر را پسندید و یک بازیکن هم خودش معرفی کرده است. از طرف دیگر با دو بازیکن در حال رایزنی هستیم که به نتایج خوبی هم رسیدیم. ما دو بازیکن خارجی می گیریم اما باید بازیکن از لیست خارج کنیم. در این باره منتظر نظر آقای کالدرون هستیم اما با بودن آقایان باقری و پیروانی و خودم که فوتبالی هستم به صورت فنی جذب بازیکنان را رصد می کنیم چرا که دیگر فرصت اشتباه نداریم.

وی ادامه داد: ما در همه خطوط شرایط خوبی داریم اما در گلزنی دچار مشکل هستیم. هرچند که علیپور در این 3،4 سال نشان داده مهاجم خیلی خوبی است و حتی آقای گل شده است. باید دو بازیکن خارجی که مهاجم هستند را جذب کنیم و علیپور هم در کنار ما خواهد ماند. درباره بیرانوند هم باید بگویم که او پیشنهاد زیادی دارد اما چیزی رسمی نیست و ما می خواهیم با او تمدید کنیم. قطعاً علیرضا تا خاتمه فصل با ما خواهد بود و اگر مشکل گلزنی هم حل گردد مسئله ای نخواهیم داشت. در حال حاضر لیست مازاد نداریم و آقای کالدرون باید بگوید که چه بازیکنانی را نمی خواهد که البته الان وقت آن نیست.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 595

به "اتهام بزرگ پرسپولیس به فدراسیون فوتبال؛ نمی خواهند ما قهرمان شویم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتهام بزرگ پرسپولیس به فدراسیون فوتبال؛ نمی خواهند ما قهرمان شویم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید