آیا باشگاه پرسپولیس به خاطر توهین به هندی ها محروم خواهد شد؟

به گزارش شارژ 10، به گزارش خبرنگاران، صفحه رسمی اینستاگرام باشگاه پرسپولیس چند روز پیش مطلبی در خصوص فتح کشور هند توسط نادرشاه افشار منتشر نموده بود که مورد اعتراض فوتبالدوستان هندی نهاده شد و موجب شد فدراسیون فوتبال کشور هند رسماً از باشگاه پرسپولیس به کمیته انضباطی AFC شکایت کند.

آیا باشگاه پرسپولیس به خاطر توهین به هندی ها محروم خواهد شد؟

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور بمبئی ما را تجربه کنید.

ناظر سابق کنفدراسیون فوتبال آسیا و کارشناس مسائل حقوقی فوتبال در تبادل نظر با خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که آیا این موضوع برای باشگاه پرسپولیس دردسری به همراه خواهد داشت یا خیر گفت: ماده 54 آئین نامه انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا با عنوان تحریک به دشمنی و خشونت می گوید: هرکس علناً دیگران را به خشونت و یا نفرت تحریک کند، مرتکب تخلف شده است.

ایمان فرزین اضافه نمود: این اقدامات تحریک آمیز شامل استفاده از رسانه ها و شبکه های اجتماعی نیز می گردد. با وجود اینکه خطر جدی مانند حذف از مسابقات یا کسر امتیاز باشگاه پرسپولیس را تهدید نمی کند، اما متأسفانه این باشگاه باید هزینه انتشار آن مطلب تحریک آمیز و غیرحرفه ای خود را پرداخت کند.

وی ادامه داد: کنفدراسیون فوتبال آسیا برای موارد این چنینی جریمه حداقلی 15 هزار دلار آمریکا (30 هزار دلار آمریکا برای موارد شدیدتر) را در نظر گرفته است. همچنین فیفا نیز در ماده 12 آئین نامه انضباطی خود با موضوع سو رفتار بازیکنان و مقامات رسمی، جریمه ای معادل حداقل 20 هزار فرانک سوئیس را در نظر گرفته است.

فرزین در انتها ضمن ابراز تأسف از عدم آگاهی مسئولین باشگاه ها از مسائل حقوقی و بین المللی گفت: متأسفانه پرمخاطب ترین صفحه اجتماعی باشگاه های ایرانی که با حدود 6 میلیون نفر مخاطب در اختیار باشگاه پرسپولیس است، توسط افرادی اداره می گردد که ظاهراً اطلاعات درستی از مسائل حقوقی و روابط بین الملل ندارند. صفحه باشگاه پرسپولیس یک صفحه تأیید شده و رسمی است و هرگونه خروجی آن به عنوان موضع رسمی این باشگاه تلقی می گردد.

به گزارش خبرنگاران، صفحه رسمی باشگاه پرسپولیس مطلب مورد اشاره را حذف و رسماً بابت انتشار آن عذرخواهی نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 فروردین 1400 بروزرسانی: 28 فروردین 1400 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1540

به "آیا باشگاه پرسپولیس به خاطر توهین به هندی ها محروم خواهد شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا باشگاه پرسپولیس به خاطر توهین به هندی ها محروم خواهد شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید