شروع فرایند اجرایی بیست وسومین جشنواره قصه گویی از فروردین 1400

به گزارش شارژ 10، به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل کانون، معاون فرهنگی کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان با اعلام این خبر گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و عدم امکان برگزاری حضوری جشنواره ها دست کم تا تابستان سال آینده، بخش های استانی این جشنواره به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

شروع فرایند اجرایی بیست وسومین جشنواره قصه گویی از فروردین 1400

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

محمدرضا زمردیان در جشنواره سال جاری علاوه بر این که شرکت نمایندگان در بخش استانی به صورت مجزا داوری می شوند، براساس امتیار واحدی که از سوی داوران به دست می آوردند در رده ملی با یکدیگر رقابت نموده و در نهایت افرادی که حد نصاب امتیاز را دریافت نموده اند به دور دوم جشنواره راه پیدا می نمایند.

رییس بیست وسومین جشنواره بین المللی قصه گویی ادامه داد: در گذشته، دور دوم جشنواره به صورت منطقه ای برگزار می شد اما با توجه به شرایط موجود، در این بخش مجموع برگزیدگان ملی و قصه گویان برتر کشور به صورت اجرای زنده مجازی و داوری متمرکز در مراکز حضور دارند تا در نهایت نفرات برتر برای اجرای صحنه ای در شب یلدا انتخاب و معرفی شوند.

وی اضافه نمود: یکی از تغییرهای جشنواره بیست وسوم رقابت مادرعظیم ها و پدرعظیم ها صرفا در مرحله استانی جشنواره قصه گویی است.

معاون فرهنگی کانون اظهار کرد: از جمله بخش های اضافه شده به جشنواره بیست وسوم بخش قصه گوی برتر است که با حضور قصه گویانی که مقام های برتر جشنواره های گذشته را کسب کردند و علاوه بر آن در حوزه تدریس، تالیف و ترویج قصه گویی فعالیت داشتند، برگزار می گردد. در این بخش بعد از احراز شرایط، نفرات برتر باید یک قصه واحد که با قرعه کشی از سوی هیات داوران انتخاب می گردد اجرا نمایند تا در نهایت افراد حائز شرایط به مرحله نهایی راه پیدا نمایند.

وی اضافه نمود: در این بخش قصه گوی برتر علاوه بر تندیس جشنواره، جایزه 30 میلیون تومانی را دریافت خواهد نمود.

زمردیان درباره بخش بین الملل جشنواره گفت: در بخش بین الملل نیز با توجه به این که بخش مقدماتی جشنواره به صورت مجازی برگزار می گردد، این امکان وجود دارد که تمامی شرکت نمایندگان داخلی و خارجی اجرای مجازی داشته باشند و در نهایت نفرات برتر برای اجرای مرحله نهایی در آذرماه 1400 انتخاب شوند.

رییس بیست وسومین جشنواره بین المللی قصه گویی با اشاره به نحوه برگزاری این دوره از جشنواره بیان نمود: قصه گویان در جشنواره بیست وسوم باید شیوه قصه گویی خود را از بین سه شیوه سنتی-آیینی، کلاسیک و مدرن انتخاب نمایند.

وی با اشاره به شیوه سنتی-آیینی گفت: کوشش ما این است تا به وسیله این شیوه به احیا، گسترده شدن و حمایت از شیوه های قصه گویی سنتی مانند نقالی، پرده خوانی و شمایل گردانی توجه ویژه داشته باشیم.

زمردیان ادامه داد: در جشنواره بیست وسوم قصه گویان باید علاوه بر اعلام شیوه قصه گویی، مخاطب خود را از میان سه گروه کودک، نوجوان و عظیم سال انتخاب نمایند.

معاون فرهنگی کانون با بیان اینکه این دوره از جشنواره با شعار آینده ساختنی ست برگزار خواهد شد ادامه داد: اطلاعات دقیق و فراخوان این جشنواره در نیمه اول فروردین 1400 اعلام می گردد و ثبت نام قصه گویان و دریافت آثار از نیمه دوم فروردین شروع خواهد شد.

وی درباره بخش قصه 90 ثانیه ای شرح داد: این بخش روایت هنرمندانه قصه زندگی مردم است که از سوی خود آن ها در قالب یک فیلم 90 ثانیه ای به دبیرخانه جشنواره ارسال می گردد.

وی اضافه نمود همانند دو سال گذشته قصه های برگزیده این بخش توسط یکی از نویسندگان شاخص کشور در کتابی با عنوان قصه زندگی من بازنویسی و منتشر خواهد شد.

زمردیان در پایان اظهار امیدواری کرد: با توجه به سبکِ برگزاری این دوره از جشنواره، شاهد استقبال گسترده مخاطبان همچون دوره 21 و 22 از سوی قصه گویان و قصه دوستان باشیم.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 21 فروردین 1400 بروزرسانی: 21 فروردین 1400 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1524

به "شروع فرایند اجرایی بیست وسومین جشنواره قصه گویی از فروردین 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع فرایند اجرایی بیست وسومین جشنواره قصه گویی از فروردین 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید