شروع ثبت نام چهاردهمین جشنواره کارآفرینان برتر

به گزارش شارژ 10، خبرگزاری خبرنگاران- مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون از شروع ثبت نام چهاردهمین جشنواره کارآفرینان برتر در سطوح استانی و ملی اطلاع داد و گفت: فرآیند ثبت نام تا 10 مرداد امسال ادامه دارد.

شروع ثبت نام چهاردهمین جشنواره کارآفرینان برتر

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رحیم سرهنگی گفت: کارآفرینی، شناسایی و ایجاد فرصت های نوآورانه برای فراوری ارزش در جامعه است که از دید سیاستگذاران به اسم ساز وکار قدرتمند برای رشد مالی- اجتماعی شناخته می گردد و ضرورت توسعه پایدار آن به میزان ای دارای اهمیت است که به یکی از مهمترین دغدغه های بازیگران زیست بوم کارآفرینی در کشور تبدیل شده است.

وی اضافه کرد: بر این اساس وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به اسم یکی از اصلی ترین بازیگران زیست بوم کارآفرینی کشور به استناد رسالت و وظایف ذاتی خود در سیاستگذاری کارآفرینی و اشتغال اقدام به ارائه فعالیت های بنیادین در جهت توسعه پایدار و ترویج کارآفرینی نموده است.

مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی، یکی از مهمترین اقدامات را برگزاری رویداد ملی جشنواره کارآفرینان برتر خواند که همه ساله با هدف شناسایی، انتخاب و معرفی کارآفرینان در سراسر کشور انجام می گردد.

سرهنگی اضافه کرد: تا به امروز 13 دوره جشنواره از سوی این وزارتخانه برگزار شده که با توجه به بازخورد های دریافتی، موفقیت چشم گیری در ترویج کارآفرینی حاصل شده است.

وی، مهمترین ویژگی های جشنواره کارآفرینان برتر را استفاده از شاخص های به روز و کاملا علمی - تخصصی در انتخاب کارآفرینان اعم از نوآوری، رشد ترکیبی اشتغال، فروش و بعلاوه صادرات، شناسایی، انتخاب و معرفی کارآفرینان در سه بخش مالی صنعت، کشاورزی و خدمات و همکاری با متخصصان حوزه های مختلف در سراسر کشور جهت امور مربوط به داوری اعلام کرد.

سرهنگی تاکید نمود: جشنواره چهاردهم در حالی شروع به کار نموده است که کسب وکار ها حدود یک و سال نیم در کنار شرایط سخت مالی کشور درگیر پاندومی کرونا هم بوده اند.

وی گفت: در این صورت قطعا کسب و کار هایی توانسته اند بقای خود را حفظ نمایند که در جهت نوآوری گام برداشته باشند.

مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی با اشاره به تفاوت مهم این دوره از جشنواره با سایر دوره ها اعلام کرد: بخش ویژه گردشگری و صنایع دستی به اسم یکی از بخش های تخصصی جشنواره در کنار بخش های صنعت، کشاورزی و خدمات اضافه و از همکاری ارزشمند وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هم استفاده شده است.

سرهنگی اظهار امیدواری کرد که در این دوره با شناسایی، انتخاب و معرفی الگو های برتر کارآفرینی به جامعه بتوان گامی مؤثر در جهت توسعه کشور برداشت.

وی توضیح داد: به طور قطع استفاده از تجارب کارآفرینان به اسم اصلی ترین عوامل تغییر در بازار و الگوسازی برای جوانان گام مؤثری در راستای ترویج کارآفرینی خواهد بود و برگزاری جشنواره کارآفرینی می تواند جهت حضور پررنگ کارآفرینان در جامعه و شبکه سازی بین آن ها را هموار نموده و سرعت توسعه فرهنگ کارآفرینی را فراهم کند.

سرهنگی از تمامی کارآفرینان کشور که در مجموعه خود نوآوری منجر به رشد داشته اند خواست که در این هماورد ملی شرکت نمایند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 25 تیر 1400 بروزرسانی: 25 تیر 1400 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1688

به "شروع ثبت نام چهاردهمین جشنواره کارآفرینان برتر" امتیاز دهید

1 کاربر به "شروع ثبت نام چهاردهمین جشنواره کارآفرینان برتر" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع ثبت نام چهاردهمین جشنواره کارآفرینان برتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید