51 مجوز ایجاد تاسیسات گردشگری در خراسان جنوبی صادر شد

به گزارش شارژ 10، مدیرکل میراث فرهنگی، #گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال تا به امروز 51 موافقت اصولی برای ایجاد تاسیسات گردشگری در این استان صادر شده است.

51 مجوز ایجاد تاسیسات گردشگری در خراسان جنوبی صادر شد

به گزارش دنیای سفر به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی، حسن رمضانی اضافه نمود: به منظور حمایت از سرمایه گذاران و توسعه زیرساخت های گردشگری استان در امسال این تعداد موافقت اصولی برای ایجاد تاسیسات گردشگری با پیش بینی سرمایه گذاری 185 میلیارد تومان و اشتغال 150 نفر صادر شد.

وی گفت: موافقت اصولی های صادرشده شامل پنج مجتمع گردشگری، 10 سفره خانه سنتی، 21 اقامتگاه بوم گردی و 15 تاسیسات گردشگری است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی از آموزش 110 نفر در حوزه گردشگری استان نیز اطلاع داد و گفت: از ابتدای امسال بیش از هفت کارگاه و دوره آموزشی گردشگری از سوی مؤسسات گردشگری و انجمن های میراث فرهنگی برگزار گردید که 110 نفر در این دوره ها شرکت نموده اند.

وی ادامه داد: دوره های برگزارشده شامل فراوری محتوای دیجیتال در حوزه گردشگری، مدیریت بحران در تورهای گردشگری، آشنایی با گردشگری کودک، مدیر فنی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری و راهنمایان طبیعت گردی بوده است.

رمضانی گفت: توجه به موضوع آموزش در صنعت گردشگری به طور جدی باید دنبال گردد و هدف از برگزاری دوره های آموزش گردشگری، ارتقای سطح مهارت منابع انسانی شاغل در صنعت گردشگری استان است.

در حال حاضر 216 واحد تاسیسات گردشگری از جمله هتل، اقامتگاه بوم گردی، رستوران بین راهی، اقامتگاه بوم گردی و مجتمع گردشگری در استان خراسان جنوبی وجود دارد.

9 هتل، 76 اقامتگاه بوم گردی، 16 مهمان پذیر، 51 مجتمع خدمات رفاهی بین راهی، 18 سفره خانه سنتی و 35 دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری در این استان فعال است.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 3 اسفند 1400 بروزرسانی: 3 اسفند 1400 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1948

به "51 مجوز ایجاد تاسیسات گردشگری در خراسان جنوبی صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "51 مجوز ایجاد تاسیسات گردشگری در خراسان جنوبی صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید