چند ترفند ساده برای افزایش عمر تلفن همراه

به گزارش شارژ 10، ارتقای هر ساله گوشی به جدیدترین و برترین مدل هوشمند عالی به نظر می رسد، اما این کار چندان مقرون به صرفه نیست و شاید بهتر آن است یاد بگیریم چگونه گوشی خود را طولانی تر نگه داریم.

چند ترفند ساده برای افزایش عمر تلفن همراه

به گزارش ایسنا، گوشی های هوشمند پرطرفدار گزینه های خوب، اما وسوسه انگیزی برای جایگزنی و ارتقاء هستند، اما همانگونه که می دانید هزینه زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت، چون قیمت هایی از حداقل 600 دلار تا بیش از 1000 دلار را شامل می گردد؛ بنابراین با دانستن چند راه حل در درازمدت سبب افزایش صرفه جویی در هزینه ها می گردد. برای استفاده از این نکات که حتی احتیاجی به داشتن دانش فنی نیست پیروی از همه آن ها نسبتا راحت بوده می توان از همین امروز آغاز به تغییر عادت هایتان کنید تا عمر تلفن همراه خود را افزایش دهید.

به روزرسانی برنامه ها

برای اینکه گوشی شما تا حد امکان سریع و بدون مشکل کار کند، بسیار مهم است که سیستم عامل و نرم افزار هایی که نصب شده را در زمان انتشار به روز کنید؛ انجام این کار به زمان زیادی احتیاج ندارد، اما مزایای آن می توان بسیار زیاد باشد که می توان به مواردی مانند از حل اشکال ها و حل مسائل امنیتی گرفته تا تغییراتی که ویژگی های نوی را به ارمغان می آورد و عملکرد کلی را بهبود می بخشد تا دستگاه شما روان تر و سریع تر کار کند، اشاره نمود.

اندروید و آیفون هر دو به روزرسانی اتوماتیک برنامه ها را ارائه می نمایند که باید به طور پیش فرض فعال شوند. می توانید با باز کردن پلی استور، بیرون کشیدن منو از سمت چپ صفحه، ضربه زدن روی تنظیمات و از انتخاب گزینه Auto-update apps، گوشی اندرویدی اطمینان حاصل کنید. اگر آیفون دارید، به تنظیمات و بخش اپ استور بروید و مطمئن شوید که گزینه App Updates در شرایط On واقع شده است. با این حال، این ویژگی در حالت کم مصرف کار نخواهد کرد.

برای به روزرسانی های سیستم در تلفن اندروید، می توانید با باز کردن برنامه تنظیمات و جست وجوی به روزرسانی نرم افزار، به روزرسانی ها را آنالیز کنید؛ یا می توانید منتظر بمانید تا تلفنتان به شما هشدار دهد که به روزرسانی در حال تعلیق است و سپس دستورات را دنبال کنید. گوگل تقریباً اول هر ماه به روزرسانی های امنیتی اندروید را منتشر می نماید، بنابراین آنالیز در اواسط ماه برای اینکه ببینید آیا گوشی شما به روزرسانی دارد یا خیر، عادت بدی نیست.

بعلاوه دارندگان گوشی آیفون این امکان را دارند که به گوشی خود اجازه دهند به روزرسانی های نو را به صورت اتوماتیک نصب نمایند؛ البته نگران نباشید، گوشی شما دقیقا پس از انتشار به روزرسانی ها، آن ها را دانلود و نصب نمی نماید، بلکه یک یا دو روز پس از اتمام به روزرسانی، آن ها را دانلود نموده و سپس فرآیند نصب را برای دفعه بعد که یک شبه شارژ می گردد برنامه ریزی می نماید.

برای نصب به روزرسانی یا روشن کردن به روزرسانی های اتوماتیک ضروری است به بخش تنظیمات> عمومی> به روزرسانی نرم افزار بروید؛ اگر به روزرسانی در دسترس است، برای نصب آن دستورات را دنبال کنید اگر نه، بر روی به روزرسانی های اتوماتیک ضربه بزنید تا آن را روشن یا خاموش کنید.

یاری به احیای گوشی با حذف برنامه ها

تلفن ها فضای ذخیره سازی و حافظه محدودی دارند بنابراین به حداقل رساندن تعداد برنامه های استفاده نشده امر مهمی است. حذف مرتب برنامه هایی که از گوشی خود استفاده نمی کنید باعث صرفه جویی در فضای ذخیره سازی می گردد، از اجرای برنامه ها در پس زمینه جلوگیری نموده و از منابع ارزشمند استفاده می نماید و باعث می گردد عمر تلفن شما دیرتر به خاتمه برسد؛ بنابراین از کشوی برنامه یا صفحه اصلی خود عبور کنید و همه برنامه هایی را که در مقطعی به هر دلیلی نصب نموده اید، اما هرگز استفاده ننموده اید، حذف کنید.

حذف برنامه ها در آیفون آسان است، فقط کافیست آن را برای مدتی نگه دارید تا برنامه انتخاب گردد، آنگاه یک منوی کشویی از نماد برنامه خواهید دید، سپس فقط Remove App را انتخاب کنید، بعد از این اقدام این گزینه را خواهید داشت که برنامه را از تلفن خود حذف نموده یا فقط آن را از صفحه اصلی حذف کنید.

کاربران اندروید چند گزینه دیگر دارند، اما می توانند رویکرد مشابهی را دنبال نمایند: با فشار طولانی، i را که برای اطلاعات برنامه نشان داده می گردد انتخاب و سپس Uninstall را انتخاب کنید. بعلاوه می توانید یک ورودی تقویم ماهانه با عنوان حذف برنامه های استفاده نشده تنظیم کنید تا به شما یادآوری کند که این کار را به طور منظم انجام دهید.

یاری به افزایش عمر گوشی با قاب مناسب

برای یک متخصص تلفن، حتی باریک ترین قاب ها هم خیلی زیاد است، از طرفی اینکه ببینیم گوشی چگونه طراحی شده است، نسبت به وجود یک قاب پلاستیکی حجیم جذابیت بیشتری دارد. با این حال، انتخاب هوشمندانه این است که گوشی را در یک قاب محافظ بپوشانید تا از شکستن آن در صورت افتادن اجتناب ناپذیر جلوگیری کند. پرداخت هزینه تعمیرات پرهزینه صفحه نمایش یا روبروه با یک صفحه شکسته، باعث می گردد که رویای خرید یک گوشی نو را در سر بپرورانید، یا حداقل از اینکه در وهله اول قابی برای آن نگرفته اید، ابراز تاسف کنید.

لازم نیست تمام کوشش خود را بکنید و گران ترین قاب را تهیه کنید، اما داشتن چیزی روی گوشی مطمئنا به افزایش عمر آن یاری می نماید. ناگفته نماند، استفاده از قاب به این معنی است که گوشی شما در شرایط بکر باقی می ماند و احتمالاً زمانی که زمان ارتقاء می رسد، ارزش فروش مجدد بیشتری خواهد داشت.

تمیز نگه داشتند صفحه نمایش و پورت ها

استفاده از گوشی ای که پر از چربی و کثیف است، کاری نیست که هیچ یک از ما بخواهیم انجام دهیم؛ اما اگر تلفنی تمیز و براق باشد، همه ما نسبت به آن احساس خوبی خواهیم داشت به خصوص اگر به این معنی باشد که گرد و غبار مانع عملکرد آن نمی گردد. حتی اگر از کیس استفاده می کنید، بهتر است هر چند وقت یک بار چند دقیقه وقت بگذارید تا هرگونه پرز یا کثیفی در درگاه شارژ، قسمت میکروفون، مشبک بلندگو و جک هدفون را تمیز کنید.

از گرم شدن بیش از حد باتری گوشی اجتناب کنید

افسانه های متعددی در خصوص باتری گوشی و سالم نگه داشتن آن وجود دارد. برای مثال، شارژ سریع به باتری صدمه نمی زند، اما اینکه اجازه دهید تلفن شما به طور کامل تخلیه گردد و به صفر برسد ممکن است آسیب زا باشد.

بعلاوه از قرار دادن دستگاه در شرایطی که ممکن است باتری بیش از حد گرم گردد، خودداری کنید. به طور مثال از بیرون گذاشتن گوشی در زیر نور مستقیم خورشید اگر در یک روز گرم بیرون نشسته اید، خودداری کنید در آن صورت گوشی تان دوام بیشتری خواهد داشت. اگر گوشی بیش از حد داغ گردد خود به خود خاموش می گردد، اما این اتفاق به باتری فشار وارد می نماید که می تواند طول عمر گوشی را کاهش دهد. از روزی که گوشی خود را از جعبه خارج می کنید، مراقبت از باتری گوشی خود را آغاز کنید و زمانی که باتری شما هنوز یک یا دو سال بعد از خرید، همچنان شارژ نگه داشته باشد، نتیجه را خواهید دید.

تعویض باتری خراب به جای گوشی

حتی اگر همه کار ها را طبق دستورالعمل انجام داده باشید، ممکن است همچنان با مشکل باتری روبرو شوید که به مرور زمان از شارژ شدن خودداری می نماید، در این هنگام به جای تعویض کل گوشی، می توانید باتری را تعویض کنید. اغلب اوقات این تعمیر و نگهداری ساده و ارزان می تواند چند ماه یا حتی چند سال دیگر به عمر عملکرد گوشی شما اضافه کند. اگر بیشتر تلفن ها مانند گذشته همچنان با باتری های قابل تعویض ساخته می شدند آسان تر بود، اما در حال حاضر، بیشتر تلفن ها با باتری های تعبیه شده عرضه می شوند که بدون جدا کردن اجزای گوشی قابل تعویض نیستند.

تهیه منظم نسخه پشتیبان برای تلفن همراه

داشتن یک نسخه پشتیبان از اطلاعات گوشی شما هیچ یاریی به افزایش عمر گوشی نمی نماید، اما به این معنی است که وقتی زمان خداحافظی با تلفن شما فرا می رسد، تمام مخاطبین، عکس ها، فیلم ها و تنظیمات سفارشی شما آماده جابه جایی هستند و دیگر مجبور نیستید دوباره از ابتدا آغاز کنید.

کاربرانی که آیفون دارند، با باز کردن برنامه تنظیمات، آنالیز نمایند که پشتیبان گیری آی کلاود روشن باشد. سپس روی iCloud > iCloud Backup ضربه بزنند و مطمئن شوند که سوئیچ در موقعیت روشن است. این فرآیند برای دارندگان اندروید بر اساس سازنده دستگاه فرق دارد، اما به طور کلی، می توانند تنظیمات را باز نمایند و سپس به Google > Backup بروند. بعضی از سازندگان دستگاه، مانند سامسونگ، خدمات پشتیبان گیری خود را علاوه بر خدمات گوگل ارائه می دهند؛ ساده ترین راه برای یافتن سرویس پشتیبان گیری اتوماتیک ابری دستگاه این است که برنامه تنظیمات را باز نموده و از کادر جست وجو برای جست وجوی پشتیبان گیری استفاده نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 21 اسفند 1401 بروزرسانی: 21 اسفند 1401 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 2202

به "چند ترفند ساده برای افزایش عمر تلفن همراه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند ترفند ساده برای افزایش عمر تلفن همراه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید