پاورنست؛ ترکیب جالب توربین بادی با پنل خورشیدی برای برق بیشتر

به گزارش شارژ 10، شرکت آیبیس پاور (IBIS Power) گزینه جالب توجهی به نام پاورنست (PowerNEST) را برای تامین برق مورد نیاز ساختمان ها معرفی کرده است. این سامانه پشت بامی ترکیبی از توربین های بادی و پنل های خورشیدی را برای تامین انرژی تجدیدپذیر ارائه می کند.

پاورنست؛ ترکیب جالب توربین بادی با پنل خورشیدی برای برق بیشتر

به گزارش عصر ایران، یک توربین بادی با روتورهای منحنی چرخان زیر شبکه ای از پنل های خورشیدی قرار می گیرد و این دو قابلیت های یکدیگر را افزایش می دهند. از آنجایی که هر دو سامانه انرژی تولید می کنند، پاورنست مدعی است که 10 برابر برق بیشتر نسبت به پشت بامی که فقط از پنل خورشیدی روی آن استفاده شده است، جذب می کند.

بکارگیری پاورنست می تواند به تحقق استانداردهای تازه انتشار گازهای گلخانه ای کمک کرده و رقم قبض برق و ردپای کربن را کاهش دهد. به گفته شرکت آیبیس پاور، با استفاده از پاورنست امکان دستیابی به استقلال انرژی خارج از شبکه سراسری برق فراهم می شود و این سامانه به کاهش استفاده از بنزین و سوخت های فسیلی کمک می کند.

پاورنست ترکیب توربین های بادی با پنل های خورشیدی روی پشت بام

پاورنست برای کمک به هدایت جریان باد از بیرون به قسمت درونی توربین های بادی، پره هایی را اطراف معماری آنها بکار گرفته است. کل ساختار پاورنست جریان هوا را با استفاده از اثر ونتوری متمرکز می کند که به طور چشمگیری سرعت باد روی توربین را افزایش می دهد.

یک سایبان خورشیدی دو رو نیز نور خوشید بیشتری را نسب به نصب عادی پنل های خورشیدی جذب می کند. کل سامانه می تواند برای بهینه سازی جذب انرژی در شرایط آب و هوایی محلی سازگار شود. بر همین اساس است که پاورنست به طور بی صدا می تواند برق کافی برای یک ساختمان مسکونی 15 طبقه را تامین کند.

اثر ونتوری که شرکت آیبیس پاور استفاده از آن را مد نظر قرار داده است می تواند 40 تا 60 درصد جریان باد بیشتر را به سمت توربین بادی هدایت کند و حتی هنگام وزش نسیمی ملایم نیز برق تولید شود. پنل های خورشیدی نیز به صورت دو رو و زاویه دار بکار گرفته شده اند تا از بالا و پایین انرژی تولید کرده در شرایطی که با هوا خنک می شوند.

به گفته آیبیس پاور، ترکیب توربین های بادی و پنل های خورشیدی نسبت به سامانه هایی که تنها از یک منبع انرژی استفاده می کنند، انرژی بیشتری را در شرایط آب و هوایی مختلف تولید می کند. امکان نصب پاورنست روی هر ساختمان مسکونی، تجاری یا عمومی اگر دارای پشت بام مسطح باشد، وجود دارد.

در شرایطی که به حداقل 50 متر مربع فضا برای نصب این سامانه نیاز است، هرچه فضای پشت بام بیشتر باشد، خروجی انرژی سامانه نیز می تواند افزایش یابد.

منبع: فرارو
انتشار: 19 بهمن 1401 بروزرسانی: 19 بهمن 1401 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 2189

به "پاورنست؛ ترکیب جالب توربین بادی با پنل خورشیدی برای برق بیشتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاورنست؛ ترکیب جالب توربین بادی با پنل خورشیدی برای برق بیشتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید