هوای تهران در اولین روز بهمن قرمز شد

به گزارش شارژ 10، پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا 2 بهمن ماه 1401 نشان می دهد آسمان آفتابی و حداکثر دما هفت درجه سانتیگراد خواهد بود.

هوای تهران در اولین روز بهمن قرمز شد

آسمان تهران امروز آفتابی است و دما در طول شب از صفر درجه به مرور و در طول روز به هشت درجه می رسد. بر اساس داده های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای امروز 1 بهمن ماه 1401 مرکز در شرایط قرمز و شرایط ناسالم برای همه واقع شده است.

به گزارش فرارو؛ بر اساس آخرین پیش بینی های هواشناسی روند افزایشی دمای مرکز تا اواسط هفته ادامه دارد.

آسمان تهران فردا (2 بهمن ماه) آفتابی با حداقل دمای صفر و حدبیشتر دمای هفت درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه (3 بهمن ماه) آفتابی با حداقل دمای منفی یک و حدبیشتر دمای هفت درجه سانتیگراد و برای روز سه شنبه (4 بهمن ماه) آفتابی با حداقل دمای منفی یک درجه و با حدبیشتر دمای هفت درجه سانتی گراد پیش بینی می گردد.

آخرین شرایط آلودگی هوای تهران

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم اکنون شاخص آلاینده ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون روی عدد 156 یعنی شرایط ناسالم برای همه افراد واقع شده است بعلاوه آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 152 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط ناسالم قرار داشت.

براین اساس دستورالعمل احتیاطی صادره از سوی شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، مبتلایان به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و بچه ها جزو گروه های حساس محسوب می شوند و باید فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند. فعالیت طولانی عبارت است از هرگونه فعالیت خارج از منزل که افراد به طور متناوب طی مدت چندین ساعت انجام می دهند و سبب می گردد نفس کشیدن تاحدی سخت تر از حالت طبیعی صورت بگیرد. کار کردن در باغچه، فعالیت شدید خارج از منزل مانند دویدن و ... از جمله این کارهاست.

شرایط آب و هوای کشور در چند روز آینده

سازمان هواشناسی طی اطلاعیه ای نسبت به افزایش آلودگی هوا در 9 شهر از جمله تهران به سطح ناسالم برای تمام گروه های سنی هشدار صادر کرد.

بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی تا روز چهارشنبه هفته جاری ماندگاری هوای سرد در بیشتر منطقه ها کشور و آلودگی هوا در شهر های صنعتی و پرجمعیت آلودگی هوا ادامه دارد.

طی 2 روز آینده در بعضی منطقه ها نوار شرقی کشور باد نسبتاً شدید روی می دهد که گاهی همراه با خیزش گردوخاک است، تا روز دوشنبه در جنوب استان های فارس و بوشهر بارش پراکنده و خفیف روی می دهد.

از امروز تا سه شنبه آینده در بعضی منطقه ها استان های واقع در سواحل دریای خزر به ویژه سواحل غربی افزایش ابر و بارش پراکنده روی می دهد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 3 بهمن 1401 بروزرسانی: 3 بهمن 1401 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 2181

به "هوای تهران در اولین روز بهمن قرمز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای تهران در اولین روز بهمن قرمز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید