همه کوشش ما تبدیل زندانی به یک فرد توانمند است

به گزارش شارژ 10، رییس سازمان زندان ها گفت: همه کوشش ما در زندان، تبدیل زندانی به یک فرد توانمند و با انگیزه برای بازگشت به زندگی سالم است و این مهم با همکاری و همدلی خانواده ها محقق می گردد.

همه کوشش ما تبدیل زندانی به یک فرد توانمند است

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور، محمدمهدی حاج محمدی در اولین شب قدر در منزل چهار زندانی در حاشیه تهران و ورامین حضور یافت و با خانواده آنان دیدار و مصاحبه کرد.

حاج محمدی در این دیدارها ضمن مصاحبه با خانواده مددجویان و آنالیز شرایط معیشت آنان گفت: همه کوشش ما در زندان، تبدیل زندانی به یک فرد توانمند و با انگیزه برای بازگشت به زندگی سالم است و این مهم با همکاری و همدلی خانواده ها محقق می گردد.

وی با بیان اینکه از نظر ما زندانی فردی است که مانند بیمار، تلخی داروی زندان را به امید بهبودی و رهایی از اشتباهات گذشته تحمل می نماید، گفت: عمده نگرانی ما از بابت خانواده زندانی است چرا که خود زندانی در زندان از امکانات زیستی، آموزشی، فرهنگی و اشتغال بهرمند است درحالی که خانواده وی در معرض آسیب می باشد.

رئیس سازمان زندان ها توضیح داد: اگر خانواده زندانی به ویژه خانواده های نیازمند مورد توجه نباشند، نه تنها برنامه های اصلاحی و تربیتی زندان ها برای تحول زندانی کم اثر می گردد، بلکه خانواده در معرض آسیب ها و تهدیدهای بیشتری قرار خواهد گرفت.

حاج محمدی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: حمایت و مراقبت از خانواده زندانیان بخشی از چرخه اصلاح و تربیت است و در این زمینه نیازمند فرهنگ سازی مناسب در جامعه هستیم.

خانواده هایی که رئیس سازمان زندان ها به دیدار آنان رفته بود به دلیل نداشتن وثیقه قانونی مناسب برای مرخصی همسرانشان از یک تا سه سال نتوانسته بودند دیداری داشته باشند که در زمان حضور حاج محمدی در منزل آنان امکان دیدار تصویری برای آنان فراهم شد.

با توجه به اینکه یکی از اولویت های سازمان زندان ها در سال 1400 سرکشی، مراقبت و حمایت از خانواده زندانیان است، رئیس سازمان زندان ها از ابتدای ماه مبارک رمضان به طور مداوم در منزل زندانیان در شهر های مختلف استان تهران حضور یافته که بعضی از این بازدیدها منجر به آزادی زندانی با یاری خیرین و یا تامین شرایط برای مرخصی مددجو شده است.

همچنین رئیس سازمان زندان ها در دیدار شب گذشته با خانواده چهار زندانی جهت برطرف بعضی از مسائل مادی و معیشتی آنان دستورات لازم را صادر کرد.

خانواده های زندانیان نیز ضمن قدردانی از حضور رئیس سازمان زندان ها مسائل و درد دل های خود را با وی مطرح کردند.

این بازدید از ساعت 19 تا 3 بامداد به طول انجامید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1599

به "همه کوشش ما تبدیل زندانی به یک فرد توانمند است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه کوشش ما تبدیل زندانی به یک فرد توانمند است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید