نتیجه تست منفی کرونا یا گواهی واکسیناسیون کامل؛ شرط ورود به ارمنستان

به گزارش شارژ 10، سفارت کشورمان در ارمنستان ، مقررات نو ورود به این کشور که از سوی وزارت بهداشت ایروان اعلام شده را دراطلاعیه ای منتشر کرد.

نتیجه تست منفی کرونا یا گواهی واکسیناسیون کامل؛ شرط ورود به ارمنستان

با ما سفر کنید و با تور ارزان ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

ایسنا: سفارت کشورمان در ایروان در اطلاعیه ای خاطرنشان کرد که وزارت بهداشت ارمنستان مقررات نو ورود به این کشور از مرزهای زمینی و هوایی را به توضیح ذیل خاطرنشان کرده است:

در زمان ورود به کشور ارمنستان، مسافر باید یکی از دو مدرک زیر را به همراه داشته باشد یا نتیجه تست منفی تشخیص بیماری کرونا که بیش تر از 72 ساعت از آن نگذشته باشد و یا گواهی واکسیناسیون کامل در برابر بیماری کووید؛ در صورتی که واکسن مورد استفاده، یک دوزی باشد، گواهی واکسیناسیون باید به گذشت حداقل 28 روز از زمان واکسیناسیون و در صورتی که واکسن طی چندین دوز تزریق می گردد به گذشت حداقل 14 روز از تاریخ دریافت آخرین دوز آن اشاره داشته باشد.

برای بچه ها تا سن یک سال (11 ماه و 29 روز) احتیاج به تست منفی و یا گواهی واکسن نیست.

در صورت عدم ارائه گواهی، فرد باید در مراکز مستقر در پایانه های مرزی و یا فرودگاه، مورد آزمایش کرونا قرار گیرد و تا حصول نتیجه منفی آزمایش، قرنطینه اجباری گردد. نتیجه آزمایش در سامانه Armed ثبت می گردد و طی مدت 48 ساعت در اختیار شخص قرار می گیرد. در صورت منفی بودن جواب آزمایش، فرد از قرنطینه خارج می گردد.

گواهی آزمایش کرونا باید به زبان ارمنی، روسی و یا انگلیسی باشد و مشخصات مرکز انجام تست و فرم مشخصات رئیس آن مرکز، نام و نام خانوادگی فرد، شماره کارت شناسایی، تاریخ تولد (روز و ماه و سال)، نتیجه آزمایش و تاریخ نمونه گیری را شامل گردد و به وسیله ریاست مرکز انجام آزمایش، امضا و به مهر آن مرکز مهمور شده باشد.

گواهی واکسن به زبان ارمنی، انگلیسی و یا روسی باشد و فرم حاوی نام رئیس مرکز انجام واکسیناسیون، نام و نام خانوادگی فردی که واکسن دریافت کرده، شماره کارت شناسایی فرد، تاریخ تولد، اسم واکسن، شماره سریال و تاریخ دریافت هر دوز را شامل گردد و به وسیله ریاست مرکز انجام آزمایش امضا و به مهر مرکز مذکور مهمور گردد و می تواند حاوی کد (QR) باشد که به وسیله آن می توان به جزئیات گواهی واکسیناسیون دسترسی پیدا کرد.

گواهی که مسافر ارائه می نماید باید بر اساس اصل عمل متقابل، به وسیله نهاد ذیصلاح در جمهوری ارمنستان قابل پذیرش باشد. فرد بعلاوه می تواند گواهی واکسن را به وسیله نرم افزار گوشی تلفن همراه ارائه دهد و یا آن را از تلفن همراه بر روی کاغذ چاپ و ارائه نماید.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 19 مرداد 1400 بروزرسانی: 19 مرداد 1400 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1733

به "نتیجه تست منفی کرونا یا گواهی واکسیناسیون کامل؛ شرط ورود به ارمنستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتیجه تست منفی کرونا یا گواهی واکسیناسیون کامل؛ شرط ورود به ارمنستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید