لیگ برتر، سپاهان 1- 1 پرسپولیس

به گزارش شارژ 10، تقابل پرسپولیس و سپاهان در اصفهان در با گل دقایق پایانی اصفهانی ها با تساوی یک بر یک تمام شد.

لیگ برتر، سپاهان 1- 1 پرسپولیس

به گزارش ایسنا، در حساس ترین ملاقات هفته بیست و دوم لیگ برتر ایران، سپاهان و پرسپولیس از ساعت 20:30 در استادیوم نقش دنیا اصفهان به میدان رفتند که این ملاقات در اواخر مسابقه با تساوی یک بر یک تمام شد.

عیسی آل کثیر در دقیقه 55 برای پرسپولیس و محمد محبی در دقیقه 87 برای سپاهان گل زدند.

با این نتیجه، سپاهان با یک بازی بیش تر و با 41 امتیاز در صدرجدول نهاده شد. پرسپولیس هم با یک بازی کم تر نسبت به رقیب خود، با 38 امتیاز صندلی دوم را اشغال کرد.

نیمه اول

دو تیم بازی را با میل به بازی هجومی و پر برخورد شروع کردند و هیچ تلاشی برای حفظ جریان بازی در وسط میدان وجود نداشت اما در همان دقایق ابتدایی، دو بازیکن از سپاهان و پرسپولیس کارت زرد گرفتند. پرسپولیس رفته رفته جریان بازی را در اختیار گرفت و در دقیقه 17، روی یک کار تیمی، ترابی در موقعیت مناسب نهاده شد اما شوت او از مقابل محوطه جریمه با اختلاف از بالای دروازه عبور کرد.

در دقیقه 19 موقعیت سپاهان هم از راه رسید و ارسال اسماعیلی فر به روی دروازه با ضربه سر محمد محبی روی سر سیامک نعمتی، با فاصله از کنار دیرک دروازه حامد لک به اوت رفت ولی خطرناک ترین و بهترین موقعیت این ملاقات را پرسپولیسی ها روی یک کار تیمی بسیار جالب خلق کردند. همکاری امیری و عالیشاه و ارسال توپ به مقابل محوطه جریمه با ضربه بغل پای پهلوان به اوت رفت تا این موقعیت بسیار خوب گلزنی از دست برود.

با مصدومیت زودهنگام عالیشاه که دونده ترین بازیکن سرخپوشان در زمین بود، عیسی آل کثیر در دقیقه 30 به جای او وارد زمین شد. در دقیقه 33، یک بار محمد محبی به سمت دروازه لک شوت زد که به بیرون رفت و یک بار هم مغانلو به سمت دروازه سپاهان شوت که ضربه او کم جان و زمینی بود و نیازمند این توپ را دفع کرد.

در دقیقه 33، روی موج حمله ای از سوی سرخپوشان و با پاس ترابی، پهلوان در موقعیت تک به تک به توپ ضربه زد و نیازمند جلوی ورود آن به دروازه را گرفت ولی در ادامه برخورد نسبتا شدیدی میان این دو بازیکن شکل گرفت و هر دو برای دقایقی مصدوم بودند. دقایقی بعد باز هم پیغام نیازمند ناجی دروازه سپاهان شد و دو بار متوالی شوت مغانلو و آل کثیر را دفع کرد تا هم چنان دروازه زردپوشان بسته بماند.

در دقیقه 38 و روی ضد حمله، سپاهان هم خودی نشان داد ولی این بار هم ضربه نهایی بازیکنان سپاهان در داخل چارچوب نبود. یک دقیقه بعد برخوردی در داخل محوطه جریمه سپاهان ایجاد شد که مغانلو در تقابل با مدافعان حریف زمین خورد و اعتقاد به پنالتی داشت اما نظر داور متفاوت بود.

نیمه دوم

بازی در این نیمه هم پایاپای شروع شد و موقعیت چندان خاصی خلق نشد. در دقیقه 55 پرسپولیس گل زد. ارسال کرنر به روی دروازه سپاهان و قیچی برگردان ناقص کامیابی نیا از کنار دیرک به مقابل محوطه جریمه افتاد و آل کثیر هم با قدرت توپ را به تور دروازه سپاهان دوخت.

در دقیقه 57، سپاهان برای جبران گل پیش آمد ولی شوت محکم و موجی نورافکن در آغوش لک نهاده شد. دو دقیقه بعد باز هم نورافکن موقعیتی را خلق کرد که شهباززاده یک قدم عقب بود و این توپ به اوت رفت. در دقیقه 64 اشتباه حامد لک در کنترل توپ، می توانست به گل نخست سپاهان منجر گردد اما اشتباه بازیکن حریف و در ادامه دفع تو توسط مدافعان پرسپولیس، دروازه شاگردان گل محمدی را نجات داد. این توپ در ادامه منجر به ضد حمله سریعی برای پرسپولیس شد ولی آل کثیر در حالی که می توانست پاس دهد، توپ را لو داد.

در دقیقه 65، حرکت پا به توپ حسینی به داخل محوطه جریمه پرسپولیس با تکل نوراللهی متوقف شد. در این صحنه سپاهانی ها اعتقاد به پنالتی و برخورد پای نوراللهی با حسینی داشتند که داور تصمیم متفاوتی گرفت.

در ادامه نویدکیا تمام مهره های نفوذی خود از جمله استنلی کی روش را به بازی فرستاد ولی موقعیت های این تیم برای تهدید دروازه پرسپولیس کافی نبود. در دقیقه 87 بالاخره دروازه پرسپولیس با برخورد به بازیکن خودی گل شد. ارسال به روی دروازه، کنترل توپ توسط کی روش و شوت محبی در جهت دروازه به نعمتی خورد و به گل نخست سپاهان تبدیل شد.

بازی در ادامه کم افت و خیز بود و گلی در بر نداشت و در نهایت با تساوی یک بر یک تمام شد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 10 خرداد 1400 بروزرسانی: 10 خرداد 1400 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1615

به "لیگ برتر، سپاهان 1- 1 پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیگ برتر، سپاهان 1- 1 پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید