ضرورت ایجاد مراکزی در دانشگاه ها برای کارآفرینی دانشجویان

به گزارش شارژ 10، رئیس دانشگاه علم و فرهنگ با موثر دانستن نقش بنیاد کسب و کار در اشتغال دانشجویان این دانشگاه بر ضروت تشکیل چنین مراکزی در سایر دانشگاه ها تاکید نمود و گفت: تمامی دانشگاه ها به مرکزی احتیاج دارند تا دانشجویان را با بازار کار رشته ای که در آن مشغول به تحصیل اند آشنا نموده و فضای مناسبی را برای آن ها فراهم کند تا دانشجویان بتوانند هم برای خودشان و هم برای دیگران اشتغال ایجاد نمایند.

ضرورت ایجاد مراکزی در دانشگاه ها برای کارآفرینی دانشجویان

سعید هاشمی در گفت و گو با خبرنگار شارژ 10 درباره بنیاد کسب و کار دانشگاه علم و فرهنگ شرح داد: یکی از برنامه های ما در راستای ایجاد دانشگاه های نسل سوم ایجاد بستری بود که به وسیله آن بتوانیم مجموعه ای از مهارت های مختلف را برای دانشجویان فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه این بنیاد از حدود 2/5 سال پیش فعالیت خود را شروع نموده است، یادآور شد: هدف ما این است که با توجه به رشته های مختلف تحصیلی دانشجویان، این مجموعه بتواند توانمندی های عمومی و تخصصی لازم برای آنان را فراهم کند تا بتوانند وارد بازار کار شوند.

رئیس دانشگاه علم و فرهنگ با بیان اینکه بنیاد کسب و کار نقش مهمی در آماده سازی دانشجویان برای فعالیت در بازار کار دارد، درباره استقبال دانشجویان رشته های مختلف این دانشگاه از بنیاد کسب و کار گفت: استقبال دانشجویان رشته های علوم انسانی، گردشگری و هنر از این بنیاد نسبت به رشته های فنی بهتر بوده است.

وی اضافه کرد: با ایجاد پارک علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی این حلقه کامل شد تا دانشجویان بتوانند با دانشی که دارند، برای ایجاد کسب و کارهای مبتنی بر دانش فعالیت نمایند و خوشبختانه با وجود این پارک در حوزه های علوم انسانی، هنر و گردشگری به ما یاری زیادی خواهد شد.

وی یادآور شد: بنیاد کسب و کار مختص دوران دانشجویی است و افراد در دوره دانش آموختگی می توانند در صورت علاقه، وارد پارک علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی شوند.

رئیس دانشگاه علم و فرهنگ با بیان اینکه یکی از مسائل فعلی، بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی است، گفت: خوشبختانه بیشتر دانش آموختگان این دانشگاه پس از فارغ التحصیلی جذب بازار کار می شوند.

به گزارش شارژ 10، آموزش یک عنصر پیشن احتیاج در معین و تقویت شرایط و چارچوب کارآفرینی برای توسعه اقتصادی است و یکی از ظرفیت های دانشگاه ها افزایش کارآفرینی دانش آموختگان به وسیله برنامه ها و آموزش های دانشگاهی است.

با توجه به توسعه کمی آموزش عالی در کشور، چند سالی است که مسئله اشتغال فارغ التحصیلان به یکی از دغدغه های اساسی تبدیل شده است، در همین راستا سیاست های وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در چند سال گذشته، مبتنی بر ترغیب دانشگاه ها برای تبدیل شدن به دانشگاه های نسل سوم و یا کارآفرین بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 اسفند 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 87

به "ضرورت ایجاد مراکزی در دانشگاه ها برای کارآفرینی دانشجویان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت ایجاد مراکزی در دانشگاه ها برای کارآفرینی دانشجویان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید