شهردار تهران: مال ها ارزش های شهر نیستند

به گزارش شارژ 10، شهردار تهران با تاکید بر لزوم حفظ هویت تاریخی هر یک از دستگاه ها گفت: موضوعاتی که سیر تحول و تغییرات شهر را به نمایش می گذارند، ارزش های شهر محسوب می شوند.

شهردار تهران: مال ها ارزش های شهر نیستند

به گزارش خبرنگاران، پیروز حناچی در افتتاح موزه پمپ بنزین دروازه دولت تهران گفت: بسیار خوشحالم که فضایی فراهم شده که به یکی از ارزش های شهر تهران بپردازیم و برای دیدگان عمومی آن را باز کنیم. امروز یکی از دستگاه های متولی درخصوص بازگشایی این موزه توانسته با کوشش مؤثر یکی از صفحات شناسنامه خود را که هویت حوزه نفت محسوب می گردد به نمایش دیدگان عمومی بگذارد.

وی اضافه نمود: نفت نعمت الهی ای است که بخش عمده کشور به واسطه این موهبت ساخته شده است و نقش مهمی در توسعه کشور داشته است. از این رو باید از همه کسانی که در این حوزه کوشش می نمایند از جمله وزیر و معاونان و دست اندرکاران حوزه نفت تشکر کنم.

شهردار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با طرح این سوال که اگر از شهروندان تهران پرسیده گردد که ارزش های این شهر چیست، گفت: شاید عده ای از شهروندان عنوان نمایند که مال های تجاری و ساختمان های بلند که ساخته شده اند ارزش های شهر تهران هستند البته این ساختمان ها لازمه زندگی شهری است ولی ارزش های شهر تهران قلمداد نمی شوند و بسیاری از آنها تنها مسئولیتی برای نگهداری بر دوش مدیریت شهری می گذارند.

حناچی ادامه داد: بی تردید ارزش های شهر، تعداد صفحات شناسنامه و هویت شهر هستند؛ موضوعاتی اند که بر روی سیر تحول شهر و تغییرات آن اثرگذار بوده اند که امروز ما در کنار یکی از این ارزش های شهر قرار گرفته اند.

وی تاکید نمود: از 10 پمپ بنزین نسل اول، سه پمپ بنزین در شهر تهران باقی مانده بود که از آنها از بین رفت، یکی دیگر در خیابان 15 خرداد هنوز مشغول سرویس دهی به شهروندان است و یکی دیگر به موزه پمپ بنزین تبدیل شده است. امیدوارم در دوره معاصر از این نگاه که صنعت را به بخش موزه ای تبدیل کنیم بتوانیم بهره مناسبی بگیریم و خاطرات خوبی از تهران را که در حقیقت هویت این شهر است، باقی بگذاریم. از همین رو به نمایندگی از شورا و شهرداری تهران و مردم تهران از این اقدام قدردانی می کنم چراکه این اقدام به خوبی برگ های شناسنامه صنعت نفت را ماندگار می نماید و از سوی دیگر توجه به یکی از جاذبه های حوزه نفت است.

شهردار تهران با تاکید بر تبدیل فضاهای صنعتی به فضاهای قابل استفاده موزه ای گفت: یکی از روش هایی که بسیار مفید و مؤثر بوده است، همین تبدیل فضاهای صنعتی به فضاهای موزه ای است که تجربه های زیادی در جهان به این شکل وجود دارد و در ایران نیز فرهنگسرای بهمن و کارخانه آب جوی شمس را به عنوان تجربه داشته ایم.

حناچی تاکید نمود: به عنوان شهردار تهران از وزارت نفت، بانک ملی و ارتش به دلیل آنکه فضاهای خود را به روی مردم باز نموده اند، قدردانی می کنم و امیدوارم همه دستگاه ها برگه های شناسنامه ای هویت خود را حفظ نمایند. بی تردید امروز شهرهای جهان با این ارزش ها با یکدیگر رقابت می نمایند.

به گزارش خبرنگاران، شهردار تهران در انتها افتتاح این موزه در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه وزارت نفت یاری خود را درخصوص خرید واگن ها از محل صرفه جویی از مصرف انرژی چه زمانی به شهرداری تهران پرداخت می نماید، گفت: این موضوع در حال پیگیری است تا بتوانیم از این محل برای خرید واگن های مترو شهر تهران اقدام کنیم. به محض اینکه این موضوع به نتیجه برسد آن را اعلام خواهیم کرد.

وی درخصوص اجرای طرح جدید محدوده کاهش آلودگی هوا در نخستین روز آن گفت: 80 درصد آلودگی تهران برای سوخت فسیلی است که 40 درصد آن مربوط به خودروهای شخصی می گردد. لذا جهت گیری ما در راستای کاهش استفاده از خودرو شخصی و توسعه حمل ونقل عمومی است و در این راستا همه باید همکاری کنیم و استفاده از خودروهای شخصی را کاهش دهیم.

حناچی در پاسخ به سوال دیگری درباره عدم خرید آسفالت از شرکت های فراوری آسفالت توسط شهرداری و بیکار شدن آنها نیز گفت: شهرداری فراوری آسفالت خود را افزایش نداده اما شرکت ها نیز باید بدانند که آسفالت را به قیمت واقعی به شهرداری بفروشند. بی تردید شهرداری رقیب بخش خصوصی نیست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 235

به "شهردار تهران: مال ها ارزش های شهر نیستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهردار تهران: مال ها ارزش های شهر نیستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید